Şimdi Ara

'Note 5 ve Galaxy S6 Edge Plus 3000 mAh batarya kapasitesine sahip olacak'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 'Note 5 ve Galaxy S6 Edge Plus 3000 mAh batarya kapasitesine sahip olacak' 

Samsung'un yeni modelleri Note 5 ve Galaxy S6 Edge Plus'u tanıtmasına saatler kalırken sızıntılar da had safhaya ulaşmış durumda. Daha önce cihazların bir çok özelliği ve görüntüleri defalarca kez sızdırılsa da batarya kapasitesi bilinmeyenler arasında kalmıştı. 

Bir çok kullanıcı özellikle Note 5 modelinde uzun pil ömrü sunabilecek bir kapasite bekliyor. Bazı iddialar 4100 mAh seviyesinde rakamlar telafuz ediyordu ancak kısa bir süre önce güvenilir diyebileceğimiz bir sızıntı kaynağı @Evleaks tanıtılacak iki modelin de 3000 mAh batarya kapasitesine sahip olacağını iddia etti.

Eğer bu iddia doğruysa Samsung ilk kez Note ailesinin batarya kapasitesinde geriye gitmiş olacak. Benzer bir gerilemeyi S ailesinde de görmüştük. S5'in batarya kapasitesi 2800 mAh iken S6 modelinde bu seviye 2600 mAh'a gerilemişti. Samsung ise yeni 14 nm üretim sürecine sahip işlemcisinin düşük güç tüketimini ön plana çıkararak kullanım süresinin kısalmayacağını belirtmişti. Bu durumda Güney Kore'li şirket bu akşam düzenleyeceği etkinlikte de yine güç tüketiminin azalmasıyla kapasitenin yeterli geleceğini savunabilir.

Evleaks'ın paylaştığı fotoğrafta modellerin 336 saat bekleme ve 21 saat maksimum konuşma süresi sunacağı da yazıyor. Kapasitenin azalması diğer yandan cihazın inceliği ile ilgili soruları da akıllara getiriyor. Daha önce sızdırılan fotoğraflar ve bazı değerler var ancak yine de son sözü Samsung söyleyecek. 

Batarya dışında bir yeni son dakika sızıntısı daha var. O da yeni modellerin canlı yayınlar için özel bir kamera moduna sahip olacağı. Son günlerde akıllı telefonlardan canlı yayın yapmak oldukça popüler hale gelirken bu özelliğin doğruluk payı yüksek görülebilir. Samsung'un etkinliği ülkemiz saatiyle 18.00'da başlayacak. Etkinliğin ardından yeni modellerle ilgili tüm detayları yine donanimhaber.com'da bulabileceksiniz. 

• Vay canına gerçekten yüksek bir batarya ömrü inşallah ülkemize fazla pahalıya girmez

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yıllardır güç tüketimi azalıyor onlara göre ama bize yansıyanda belirgin bir fark yok. Ne olursa olsun benim için hayal kırıklığı bu batarya.

• Samsung istese aynı kalınlıkla daha yüksek pil koyacak bir şirket bence ama istemiyorlar gibi. Pazarlama stratejisi diyecem ama saçma olacak. Minimum 3500 olmalıydı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nerdeyse 1 haftalik haber , çok hizlisiniz

• Samsung pil koklatma konusunda pek tecrübeli. 3.000 mAh ile gelirse şaşmayın. LG 3 nesildir bu kapasitede pil kullanıyor. O da baydı. Kendilerini ağırdan satan tok esnaf bunlar.

• note 5in ekranı kavislimi olacak arkadaşlar yoksa düz ekran mı?
  • Ben Note 5'in 4100 mAh olacağını düşünüyorum.

• aliexpress'de note serisine ait daha büyük bataryalar var ulan çinli tezgah altı yerde daha büyük pil yapabiliyorken bunlar 3000 de takılmış.

5 inç 3000 mAh

6 inç 3000 mAh

Sanarsın hepsi aynı tüketiyor.

• o batarya o ekran ile 1 gunu zor cikarir.

• 3000 yeterli bence. İşlemci teknolojileri çok gelişti.

Bu arada 4000 diye hayal edenler, o zaman da cihaz kalınlaşıyor. İçerde yer daralıyor. 3 gün sonra vay bu note 5 donuyor dersiniz.
  • Benim LG G2 3000 zaten. Samsung yeni yapıyor ve süper haber oluyor :)

• bbc diyor ki note 5 avrupa pazarina gelmeyecekmis.

http://www.bbc.com/news/technology-33859952

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dardanelles -- 13 Ağustos 2015; 18:45:59 >
  • note5 ve s6 edge plus tanıtıldı arkadaşlar; merak edilenler

batarya her iki cihazda da 3000 mAh

micro sd kart yok, batarya çıkarılamıyor

4gb lpddr4 ram

ekran boyutları 5,7" 2k ekran

note5 s-pen metal tasarım

arka kameralar 16mp ois destekli ve ön kamera 5mp

kendi düşüncem tasarım her ne kadar başarı olsa da note4 sanki daha işlevsel

özellikle note4'deki 3220mAh bataryanın 3000'e düşmesi ve micro sd kart politikası diğer kullanıcılardan farklı olan note kullanıcılarını cezbetmeyebilir

Sevgi ve saygılar

• 3 yıl önce çıkan motorola 3300 mah tı, samsung amiral gemisine hala 3000 koyuyor
  • Katlanıp cebe koyulmadıktan sonra bu kadar inceltmenin manası yok bataryadan kısıp,motorola telefona 3.300 mah koydu yıllar önce, sen note serisinin bataryasını kısıyorsun ne kazancın oldu 5 gram hafifledi, 0,9 mm incelttin sadece ne oldu? O ekran ile o batarya 1 günü zor çıkartır,365 gün telefonu şarja takacaksın, teknoloji gelişiyor güya. Batarya teknolojisi gelişmeli öncelikle

• Kamera, batarya, kasa ve mühendislik Sony. ( Wolkman ve galeri uygulamalarını da isterim )
    Ekran, bellek, işlemci, kamera yazılımı, pazarlama ve reklam Samsung.
    Arayüz ve ses Htc.

Al sana mis gibi telefon.

Yoksa bunlar bir türlü adam gibi telefon yapamaz.

• pil inşallah 1 gün bari yetse ama zor gibi...iyice artacagı yerde azalıyor samsung neyin peşinde anlamıyorum ki...

• koskoca etkinlik yapışlar gide gide türkiyeden erdil yasarmı gitmiş anlamadım.
    giden bir dh calışanı yokmu yada ben mi tanıtım videolarınızı göremedim?
  • Bu yeni model.eski model kadar kullanim sunar diye bir aciklama kabul edilemez.yeni modelin her zaman eskisinden iyi olmasi lazim.o zaman kamera ve islemci de eskisi kadar iyi desin ayni sey.

1mm incelecegine pili 500mah fazla olabilir.böylece arkasindaki kamera cikintisina da gerek kalmaz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.