Şimdi Ara

AEG L87495XFL vs MİELE W5872 vs bosch WAY287X2TR ahngisini almalıyım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar evlenıyorum beyaz eşya alacağım. çamaşır makinası için bütün forumu okudum bütçem max 2750-3000.

mielenin üst serilerine bütçem yetmiyor.

AEG L87495XFL

MİELE W5872

bosch WAY287X2TR bu makınalar arasında kaldım. elektrolux hakkında bılgım yok forumda onuda onerıyorlar. candogan62 bu konuda bayağı mesajınızı okudum bana da yardım ederseniz sevinirim.

• murat.y87 M kullanıcısına yanıt
    Çamaşır makinesine bu kadar para yatırmayın bosch 24440 fazlasıyla yeterli bir makine
  • quote:

Orijinalden alıntı: -DanceOfEternity-

Bu mesaj silindi.
    valla muadili ucuza varsa ona da bakayım.

arasıra bu aeg için ne süşünüyorsun o 2200 tl.

memnun olan valla bendede bu mantık var madem alıorm ıkı kurus fazla vereyim iyisi olsun. gerçi eski elektronikler yok artık omurleri tartışılır bu da ayrı bir konu ????
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat.y87

arkadaşlar evlenıyorum beyaz eşya alacağım. çamaşır makinası için bütün forumu okudum bütçem max 2750-3000.

AEG L87495XFL

MİELE W5872

bosch WAY287X2TR bu makınalar arasında kaldım. elektrolux hakkında bılgım yok forumda onuda onerıyorlar. candogan62 bu konuda bayağı mesajınızı okudum bana da yardım ederseniz sevinirim.

Miele 5872 zaten miele nin premium serisinden mükemmel bir makine. 3000₺ ye bulabiliyorsanız hemen alın zaten. Onun dışında bosch way287x2 tr de bsh ın en iyi makinelerinden biri o da 3000₺ civarında satılıyor. Aeg L87495xfl ise aeg nin en iyi makinelerinden. 66 litre tambur hacmi var Piyasanın en geniş tamburlarıbdan birine sahip. Su jeti ve Buharlı programları en büyük üstünlükleri.

• quote:

Orijinalden alıntı: K-E-N-A-N

quote:

arkadaşlar evlenıyorum beyaz eşya alacağım. çamaşır makinası için bütün forumu okudum bütçem max 2750-3000.

AEG L87495XFL

MİELE W5872

Miele 5872 zaten miele nin premium serisinden mükemmel bir makine. 3000₺ ye bulabiliyorsanız hemen alın zaten. Onun dışında bosch way287x2 tr de bsh ın en iyi makinelerinden biri o da 3000₺ civarında satılıyor. Aeg L87495xfl ise aeg nin en iyi makinelerinden. 66 litre tambur hacmi var Piyasanın en geniş tamburlarıbdan birine sahip. Su jeti ve Buharlı programları en büyük üstünlükleri.
    yorum için tesekkur ederım K-E-N-A-N

aeg ve bosch arasında hangısını tercıh etmelıyım acıkcası aeg daha ucuz yanlış bilmiyorsam servisleri de aynı.. fiyat performans olarak aeg daha mı üstün ??

• quote:

aeg ve bosch arasında hangısını tercıh etmelıyım acıkcası aeg daha ucuz yanlış bilmiyorsam servisleri de aynı.. fiyat performans olarak aeg daha mı üstün ??

Miele diğer iki modelden de üstün. Bosch ile aeg ise kafa kafaya giderler. Verdiğiniz Bosch ve aeg modelleri arasında çok küçük farklar var. Aeg ile bosch aynı kalitede hatta bazı uzman arkadaşlar aeg yi daha kaliteli buluyorlar. Aeg dediğim gibi su jeti ve buhar sistemi ile diğer iki modelden üstün kalıyor. Birde dediğiniz gibi fiyat/performans ürünü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 13 Ağustos 2015; 12:17:10 >
    Miele zaten Miele nin en alınası sağlam modellerinden. Çelik kazanlı 4 amortisörlü döküm ağırlıklar gibi sağlamlığını kalitesini belli ediyor. Ancak tambur hacmi 8 kg ya göre biraz küçük ya 59 ya da 60 lt tambur hacminin olması lazım. Yani gerçekte 7 kg civarı çamaşır yıkar diyebiliriz. Onun dışında çok sağlam dayanıklı kaliteli model. 3000₺ civarına bulursanız kesinlikle alın.

Bosch ise Bosch un en sağlam kaliteli modellerinden. Ancak ederinden pahalı satılıyor 3000₺ o makineye fazla. 2500₺ civarına alırsanız ederi fiyatına ve uygun şekilde almış olursunuz

AEG ise AEG in en sağlam kaliteli modellerinden. Bütçemi aşmamayayım daha uygun fiyata kaliteli ürün arıyorsanız gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Su jeti buhar programları geniş yükleme ağızı tambur hacmi ile öne çıkıyor.
  • quote:

2000 2200 tl bazinda Aeg tercih edebilirsiniz . Ayni fiyata Waw serisi bosch ta güzel cihazdır ama bana alman üretimi kalitesini ne yazikki hissettirmiyor.
    Mesela Way serisi İDOS bosch çok güzel kaliteli cihaz.Bütçeyi arttırirsaniz tercih edin.
  • Yaw abartmayın 24440 kalitesi makine değil sanki dayansa 30 sene kullanacaksınız o makineleri. Wat serisinden iki makine alıyorsunuz o fiyata hangisi daha uzun dayanır acaba. Gereksiz yere çok para veriyorsunuz makinelere
  • quote:

Orijinalden alıntı: arasira

Yaw abartmayın 24440 kalitesi makine değil sanki dayansa 30 sene kullanacaksınız o makineleri. Wat serisinden iki makine alıyorsunuz o fiyata hangisi daha uzun dayanır acaba. Gereksiz yere çok para veriyorsunuz makinelere

Yerli üretimle alman üretimi birmi.

Alman üretimi cihaza para veren aptalmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 13 Ağustos 2015; 12:27:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -DanceOfEternity-

Bu mesaj silindi.
    lazpanyol61 way serısınde idos ozellıklı model bosch sıtesınde bulamadım ben. model adı bılıyor musun?

memnun olan yorumlar ıcın tesekkur ederım. yazılanlardan anladıgım kadarıyla mıele dısındakı ıkı model bırbırıne yakın, genel gorus bu yon de bu durumda ucuz olanı almak mantıklı olacak..

aeg nın servısı hakkında bılgısı olan var mı?

k-E-N-A-N sana da tesekkur ederım

bu arada ne zormuş ya o mu bu mu bu aralar gündemimiz bu :))))
    AEG ile Bosch kafa kafaya gider yani birbirleri ile aynı kalitedeler.
    Ancak Bosch sessiz oluşu darbe emiciliği leke çıkarma programları yazılı bilgi veren ekranı, AEG geniş yükleme ağızı tambur hacmi su jeti buhar programları buhar sistemi ile ön plana çıkıyor
    Miele ise sağlamlığı kalitesi dayanıklılığı iç parçaların kalitesi ile ön plana çıkıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -DanceOfEternity- -- 13 Ağustos 2015; 13:59:35 >
  • quote:

lazpanyol61 way serısınde idos ozellıklı model bosch sıtesınde bulamadım ben. model adı bılıyor musun?

memnun olan yorumlar ıcın tesekkur ederım. yazılanlardan anladıgım kadarıyla mıele dısındakı ıkı model bırbırıne yakın, genel gorus bu yon de bu durumda ucuz olanı almak mantıklı olacak..

aeg nın servısı hakkında bılgısı olan var mı?

k-E-N-A-N sana da tesekkur ederım

bu arada ne zormuş ya o mu bu mu bu aralar gündemimiz bu :))))

Buyur hocam http://m.boschevaletleri.com/Product.aspx?Code=WAY28862TR

• quote:

AEG L87495XFL

MİELE W5872

Sıralama

Miele W5872> AEG L87495XFL> WAY287X2TR şeklinde gider.

Electrolux'ten ek bir alternatif isterseniz EWF1497CDW2 öneririm.

Bu dört makine de sizi üzmez.

Tercihinizi de beklentilerinizi gözönünde bulundurarak yapabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

AEG L87495XFL

MİELE W5872

Sıralama

Miele W5872> AEG L87495XFL> WAY287X2TR şeklinde gider.

Electrolux'ten ek bir alternatif isterseniz EWF1497CDW2 öneririm.

Bu dört makine de sizi üzmez.

Tercihinizi de beklentilerinizi gözönünde bulundurarak yapabilirsiniz.
    Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim bilgilendirmeleriniz ve yardımlarınız için...

en kısa zamanda alıp sizlerle de aldığım ürünü paylaşacağım...

• candogan62 C kullanıcısına yanıt
    candoğan62

sizin yorumlarınız doğrultusunda aeg almaya karar verdim fakat bayide L87494efl modelinin xfl modelıyle aynı olduıgunu soyledi. siz bir konuya bu modelle ilgili olarak yük sensörü ve püskurtme özellıği yok yazmıştınız. l87495xfl ile aynı özellikleri var mıdır bu modelin.

farkları nelerdir aeg.tr de baktım aynı özellikler bu 2 dbs daha sesli fark olarak bunu gördüm. eğer aynılarsa bunu alacağım ikisi arasında 350 tl fark var.
    Almadıysan hala;
    Alırken para sıkıntısı olmayacaksa Miele al. Zaten aradaki farkı yıpratmadığı yada lekelerden kurtardığı elbiseler amorti ediyor. Temizliğide 4 4 lüktür. Siemens-Bosch üründe kronik bir arıza yoksa alınacak makinalar. Ama fiyat farkı 300-500 se düşünmeden Miele derim. Aeg-Elektrolux'un ürünleri bu 2 markanın ürünlerine göre bana oldukça kalitesiz gelmişlerdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karub77

Almadıysan hala;
    Alırken para sıkıntısı olmayacaksa Miele al. Zaten aradaki farkı yıpratmadığı yada lekelerden kurtardığı elbiseler amorti ediyor. Temizliğide 4 4 lüktür. Siemens-Bosch üründe kronik bir arıza yoksa alınacak makinalar. Ama fiyat farkı 300-500 se düşünmeden Miele derim. Aeg-Elektrolux'un ürünleri bu 2 markanın ürünlerine göre bana oldukça kalitesiz gelmişlerdi.
    AEG grubu kaliteli olmasına rağmen ülkemizde ve avrupa da karşılaşılan yangın riskine bile neden olabilecek arızalarını gördükçe temkinli bakıyorum bu markaya ayrıca ülkemizde ki parça tedariği ve servisleride sıkıntılı almadan önce iyi düşünün AEG grubu Bosch,siemens grubundan daha kaliteli değil bana göre daha sorunlu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Razor Crest -- 20 Ağustos 2015; 12:13:45 >
  • AEG grubu gerçekten kaliteli doğru ancak bir kaç makine yandı diye tüm makineleri yanacak diye bir şey yok.

Hem kaldı ki öyle olsa bile Bosch Siemens in tıpkı bulaşık makinelerinde yaptığı gibi uyarı yapar o modelleri de kaldırırdı

Servis konusunda haklısınız ancak ithal ürünlerin bazıları maalesef böyle. Mesala aynı durum B/S/H grubunun ithal ürünlerinde de yaşanma durumu var olmasa bile bir arıza olduğunda bazen ederinden fazla fiyat biliyorlar Alman malı ürünlerinde.

Bence AEG in sorunu küçük illerde beldelerde servis sorunu ve çamaşır makinelerinde tıkırtı sorunu. Şuan çözüldü mü bilmiyorum ancak koca ürünün her şeyini tasarlayıp küçük sorunların olması garip durum
  • Tüm makineleri yanıyor diye bir ibarede bulunmadım ancak bu sorunu yaşayan ülkemizde ve avrupa ülkelerinde bir çok kullanıcı var ve bu riskli bir durum herhangi bir tıkırtı vs. basit sorundan bahsetmiyoruz hatta forumdan bir arkadaşın makinesi yanmıştı ve servis ile papaz olmuştu bosch ve siemens sorunlu makineleri için servis desteği sağlamıştı ayrıca bahsettiğiniz garantisiz cihazlar için istenen yüksek parça fiyatları her makine için geçerli yerli firmalar bile yüksek fiyat istiyebiliyor şuan evimde AEG buzdolabı kullanıyorum ve memnun değilim çamaşır makinesi alırken 1286lew almaktan son anda bu sorunlardan dolayı vazgeçip WAT24460TR'den yana tercihimi kullandım ve şuan gayet memnunum ne bir tıkırtı nede başka bir problemi var.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.