Şimdi Ara

YENİ FORD KUGA CLUB (YENİ KONU-BURADAN DEVAM EDELİM LÜTFEN)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
4.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Değerli Kuga Severler, Kuga Sahipleri, Kuga alacak olanlar ve Kuga almayı düşünenler;

Önceki konudan bağımsız olarak daha derli toplu takip ve paylaşım için bu konudan devam edelim ne dersiniz?

Bir önceki konunun linki aşağıdadır arşiv olarak kullanabiliriz. Gerektiğinde konuya dönüp paylaşımları okuyabiliriz.

http://forum.donanimhaber.com/m_71896747/mpage_93/f_//tm.htm#108713103

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by@li -- 12 Ağustos 2015; 21:59:34 >

• takibe başlayalım.
  • 2011 focus 2 son makyajlı kasa titanium (40.000km de) sahibiyim, kugayı çok beğeniyorum.
    Mevcut aracımdan çok ama çok memnunum, gerek yol gidişi gerek sorunsuzluk olarak ve servis bakımları olarak fordtan çok memnunum.
    Acaba kugaya geçersem de aynı memniyetim devam edermi? ayrıca kesinlikle bundan sonra otomatik araç istiyorum, nedense focus ta debriyaj zamanla sertleşti servis de belirti evet biraz sert dedi, onun dışında çok memnunum, fazla da yaktığı söylenmez şehir dışı 6 filan şehir içi 7.5-8.5 arası değişir. Sanırım kuga otomatikler de bu düzeyde benzin tüketir.

Eski ford sahiplerine yeni ford alırken de ekstra bir indirim olurmu?
  • Kuga sahibi olarak iyi ki almıım diyorum. Kuga anlatılmaz yaşanır :)

Yakıt konusuna da çok takılmayın bence. Her araba bastıkça yakar. Ben 2013 jetta ile bir depo mazotla maksimum 600-650 KM yol yapabiliyordum. Çabuk hızlanıyor jet gibi araba ama ne kadar basarsan o kadar yakıyor. Kuga da öyle usturuplu kullanımda aşağıdaki sonucu, biraz sert kullanımda 100km/10-11 litre yakıta ulaşırsınız hatta daha üstüne bile çıkarsınız.

Kugaya yolların kralı gibi davranmak lazım, bmw, mercedes kullanan birinin zırt pırt şerit değiştirdiğini, makas attığını fazla görmezsiniz. Öyle kullanmak gerek, acele işiniz varsa o ana göre davranırsınız.
     YENİ FORD KUGA CLUB (YENİ KONU-BURADAN DEVAM EDELİM LÜTFEN)

• Yeni bölüm hayırlı olsun. Takipteyiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shener

2011 focus 2 son makyajlı kasa titanium (40.000km de) sahibiyim, kugayı çok beğeniyorum.
    Mevcut aracımdan çok ama çok memnunum, gerek yol gidişi gerek sorunsuzluk olarak ve servis bakımları olarak fordtan çok memnunum.
    Acaba kugaya geçersem de aynı memniyetim devam edermi? ayrıca kesinlikle bundan sonra otomatik araç istiyorum, nedense focus ta debriyaj zamanla sertleşti servis de belirti evet biraz sert dedi, onun dışında çok memnunum, fazla da yaktığı söylenmez şehir dışı 6 filan şehir içi 7.5-8.5 arası değişir. Sanırım kuga otomatikler de bu düzeyde benzin tüketir.

Eski ford sahiplerine yeni ford alırken de ekstra bir indirim olurmu?

Şimdi eğri oturup doğru konuşmak lazım. Kuga araç çok iyidir ve teknolojisi, cüssesi neyse onun karşılığı yakıt tüketir. Sizin; şehir dışını min 8,5 şehir içini ise min 10 lt üzerinden hesap ederek hareket etmenizi öneririm. Ben de 1,5 eb 182 hp araç var. yeri geldi uzun yolda 110 km süratle crouse control açık 7,7 lt yakıt tükettim ancak şehir içine girdiğinizde tüketim hemen 10 lt seviyesine geldi. Araç kronik sorunu olmayan çok keyifli bir makinedir ancak gaz pedaline yüklenirseniz tüketiminiz hemen yukarı çıkar.

Yeni araç alırken pazarlığı çok sıkı tutunuz.Varsa son temmuz zammından önce gelen bir araç bulursanız daha da hesaplı alabilirsiniz. İlaveten aracı Otsn çalışanı üzerinden birine alırsanız %5, Otsn yan sanayi firmasında çalışan birisi üzerinden de %3 indirim söz konusu.Bu indirim oranı zaman zaman aşağı veya yukarı değişebiliyor.
    Aracı daha sonra 130 tl lik bir noter satışı ile üzerinize alırsınız.

Şimdiden hayırlı olsun

• Yeni konu açılması iyi olmuş , ilaki açmak gerekiyordu. Burda araç sahiplerinide yazarız baş yazıya :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tskler yeni konu hepimize hayirli olsun.
    Bilgiler paylasilirsa listeyi olisturabiliriz.
  • Merhaba arkadaşlar,
    Sizlerin de tavsiyelerini dikkate alarak ben de aranıza katılacağım bugün. Titanium 1.5 aldım. Eski araba focus'tu (eski kasa) ve özellikle motoru uzun yolda çok zayıf geliyordu.
    Bagaj için paspas alan var mı? Hepsiburada'da aşağıdakini gördüm, ne dersiniz? Fiyatı biraz yüksek geldi sanki.

http://www.hepsiburada.com/focus-kuga-2013-bej-bagaj-havuzu-paspasi-38806-p-OTHG38806?productId=othg38806&categoryId=20036337

• quote:

Orijinalden alıntı: anonimhakir

Merhaba arkadaşlar,
    Sizlerin de tavsiyelerini dikkate alarak ben de aranıza katılacağım bugün. Titanium 1.5 aldım. Eski araba focus'tu (eski kasa) ve özellikle motoru uzun yolda çok zayıf geliyordu.
    Bagaj için paspas alan var mı? Hepsiburada'da aşağıdakini gördüm, ne dersiniz? Fiyatı biraz yüksek geldi sanki.

http://www.hepsiburada.com/focus-kuga-2013-bej-bagaj-havuzu-paspasi-38806-p-OTHG38806?productId=othg38806&categoryId=20036337

Hayırlı olsun , kugaya alistiktan sonra sizi hiçbir yolda üzmez çok keyif alırsınız, kazasız belasız günlerde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Merhaba arkadaşlar,

Yeni aracınız hayırlı olsun. Renk nedir + cam tavan ilavesi mevcut mu?

Bagaj havuzu fiyatı yüksek. Daha ekonomik modelleri var. Buraya çok para harcamayın,sonuçta eşya altında kalacak bir kullanım alanı. Tabi tercih sizin.
    http://www.hepsiburada.com/ford-kuga-suv-bagaj-havuzu-2013-sonrasi-p-OTERPAN14588

İç mekan için düşünürseniz, arkadaşların tavsiyesi üzerine bende yeni aldım.
    http://www.hepsiburada.com/tarz-ford-kuga-3d-havuzlu-special-paspas-seti-2013-sonrasi-p-OTELF18605?productId=otelf18605&categoryId=20035778

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onat -- 13 Ağustos 2015; 16:02:14 >

• Arkadaşlar, konu iki başlı olmadı mı? Kendi adıma eski foruma dönmeyi tercih ederim. Tabi konu başlığı düzeltilip, konuyu sahiplenen bir arkadaş olursa tadından yenmez.

Sonuçta içerisinde değerli bilgi ve paylaşımların olduğu 97 sayfadan bahsediyoruz.

Oylama mı yapsak acep?
  • quote:

Merhaba arkadaşlar,

bagaj havuzunu hediye iste. ben öyle yaptım.

• quote:

Orijinalden alıntı: insane1907

quote:

Merhaba arkadaşlar,

bagaj havuzunu hediye iste. ben öyle yaptım.

Çok naz yaptılar ama bende Otokoç dan almıştım. Çok kaliteli bir şey değil ama iş görür.

• quote:

Orijinalden alıntı: onat

Arkadaşlar, konu iki başlı olmadı mı? Kendi adıma eski foruma dönmeyi tercih ederim. Tabi konu başlığı düzeltilip, konuyu sahiplenen bir arkadaş olursa tadından yenmez.

Sonuçta içerisinde değerli bilgi ve paylaşımların olduğu 97 sayfadan bahsediyoruz.

Oylama mı yapsak acep?

Onat bey iki gündür bu konuyla uğraşıyorum önce admine yazdım, devredilirsiniz dedi sonradan konunun yazarına yazmam gerekiyormuş onada yazdım , arkadaşımız izin verirse konuyu devir Alıp düzenleyebiliriz herşey dark_elfe bağlı. Cevap bekliyorum ben,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nejoz -- 13 Ağustos 2015; 17:07:06 >
  • Nejoz kullanıcısına yanıt
    Tamam kardeşim. Çabaların için teşekkürler.
  • Hayırlı olsun.. güzel paylaşımlar dilerim.
  • onat kullanıcısına yanıt
    Hadi ya, ben de otokoc'tan aldım ama gecti artık, arabayı teslim aldık.
    N11'de 60TL'ye bulduk, onu alıcam herhalde, iş görür.
    http://urun.n11.com/bagaj-havuzu/ford-yeni-kuga-4x4-2013-snr-bagaj-havuzu-siyah-P35964011
    Ben titanium aldım, cam tavan yok.
    Dün ilk kullandım ve focus'tan sonra baya hoşuma gitti motor gücü, konfor olarak. İki kademe falan upgrade etmiş gibi oldum. Biraz daha kullanayim yine yazarım.
  • Ford kuga. Mondeomu

• memet12327 M kullanıcısına yanıt
    Kuga aldım. Önceki arabam focus'ta özellikle motorunun zayıf olması çok rahatsız ediyordu, kuga bu anlamda çok iyi, gerektiğinde çabuk hızlanıyor.
    Selective'de tek tercih ettiğim özellik sony müzik sistemiydi ama onun için de o kadar para verilmez dedim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.