Şimdi Ara

Çinli LeTV bir milyon satış rakamını en hızlı aşan yeni akıllı telefon üreticisi ünvanını aldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Çinli LeTV bir milyon satış rakamını en hızlı aşan yeni akıllı telefon üreticisi ünvanını aldı

Akıllı telefon pazarında köklü ve on milyonlarca ürün satan devler olsa da,pazara girdikleri dönem itibariyle rekor kırmaları söz konusu değildi. Ancak günümüzde çiçeği burnunda Çinli akıllı telefon üreticileri rekor üstüne rekor kırıyor. 

Saniyede, dakikada veya saatte en hızlı akıllı telefon satışı rekorlarının yanında şimdi de en hızlı bir milyon satış rakamını aşan yeni akıllı telefon üreticisi ünvanı ortaya çıktı. Bunu son elde eden ise Çinli LeTV oldu.

Mart ayında akıllı telefon pazarına adım atan LeTV; One, One Pro ve LeMax adında üç modelden oluşan serisini Çin'de piyasaya sürmüş. Seri sadece 3 ayda bir milyon satış barajını aşmayı başardı.

Daha önce Xiaomi ilk yılında 400 bin akıllı telefon, Meizu ise ilk yılında 600 bin telefon satmıştı. iPhone ise ilk çeyrek döneminde 270 bin rakamına ulaşabilmişti. Bu bakımdan LeTV en hızlı bir milyon barajını aşan yeni akıllı telefon üreticisi oldu.

LeTV firması Çin'de çevrimiçi film ve dizi akışları sunan büyük bir firma. Tanınmış olduğu için de Çin'in her bölgesinde mağazalar aracılığıyla ve çevrimiçi olarak telefonları kapış kapış gidiyor diyebiliriz. 

Elbette serinin donanım özellikleri de ön plana çıkmayı başardı. İlk USB Type-C kullanan akıllı telefonlar olan LeTV serisinde iki model 2K ekran, 4GB RAM, Snapdragon 810 yongaseti, arka kamerada OIS desteği, Ultrapiksel ön kamera, özel ses yongası taşıyordu. Diğer model ise Full HD ekran, Helio X10 işlemci, 3GB RAM, OIS destekli arka kamera gibi özelliklere sahipti. Serinin fiyatı 270$-450$ arasında değişiyordu.  

• Bim'in yerine olsam ne yapıp edip parayı basar bu firmayı alırım
  • Cihazdan temin edebiliyorum ama turkiyede Kim alirki bu fiyata bana gelen Her sorudan biri en son kaca olur cinde 100 dolara satilan bir cihaz turkiyede 100 dolara desende halen en son kaca olur mesaji aliyorum yok Boyle bir sey yani demem oki letv gibi markalar ulkemize 100 tl asagiya getirsinler cihazlarii acaba halen soran olurmu en son kaca olur diye?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknokaptan -- 12 Ağustos 2015; 15:08:25 >
  • Bu telefonda demek ki bir iş var. Kağıt üzerinde 8 çekirdek birçok telefon var performans tavan ama yazılımla combine çalışmıyor uyumsuzluk söz konusu. Burada çok çekirdek mevzu değil bence, çabuk işlem, şişmeyen telefon önemli.tek çekirdek olsun uyumlu olsun.

• aslında firma adı bim ürünleriyle karşılatırılsa da ingilizce olarak bence güzel geldi sizin düşündüğünüz le TV benimki LeT V ayrıca çin de yaşamak vardı.

• "Bim'in yerine olsam ne yapıp edip parayı basar bu firmayı alırım"

Tam terside olabilir. Adamların Bim'den daha büyük olabileceğini tahmin ediyor.

Adamlar ayrıca Çin'de önemli bir televizyon markası :)

• Letv one mi ? MX5 mi ? neden ?
  • Çok yakında BİM'de :D

• BİM'in mağazalarında satması daha makul bir yaklaşım. Sonuçta Le Cola'yı da başkası üretiyor BİM satıyor...
  • Aklıma gelen ilk şey.

Çinli LeTV bir milyon satış rakamını en hızlı aşan yeni akıllı telefon üreticisi ünvanını aldı
  • Şaka yapan arkadaşlarımız var fakat firma cidden çok iyi bir fiyat ve cihaz politikası uyguluyor.Adamlar 4 GB RAM 2K ekranlı ve 21 MP SONY EXMOR IMX230 vs. vs. çok güzel bir telefonu çok ucuza satıyor.Bir Xiaomi fanı olarak endişeliyim.Xiaomi ye birçok raakip çıktı fakat LeTv si gibi görülmedi.Xiaomi nin Mi5 te ortalığı yıkması gerek.Yoksa liderlik gidiyooo!

• quote:

Orijinalden alıntı: superior001

Letv one mi ? MX5 mi ? neden ?

camera ve yazılım ile mx5 iki tık önde. letvin artisi telefonun ekrana oranı çok yüksek(cerceveeiz gibi)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bence normal fiyatları çok iyide bide online film vs den bilinen markaysa alınır ayrıca @K@sToR a katılıyorum bim alsın bunu sonra telefon üretsinler piyasayı alt üst ederler....

• özellik ve tasarım olarak büyük markaları dövebilecek bir telefon

• Tv üreticisiymiş aynı zamanda. Sanırım tv alana telefon verdiler, o yüzden bu satış rakamları :)

Ayrıca geçenlerde izlediğimiz Çin röportajıyla uyuşmuyor bu haber. Orda çin markası telefon kullanan çinli yoktu resmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SlmKbr -- 13 Ağustos 2015; 8:57:28 >
  • adamlar mate 7 ile m9 u çarpmış telefon yapmışlar valla başarılı ..

• quote:

Orijinalden alıntı: SlmKbr

Tv üreticisiymiş aynı zamanda. Sanırım tv alana telefon verdiler, o yüzden bu satış rakamları :)

Ayrıca geçenlerde izlediğimiz Çin röportajıyla uyuşmuyor bu haber. Orda çin markası telefon kullanan çinli yoktu resmen.

o videoyu bende izlemistim herkeste iphone vardi ve neden baska cinli marka kullanmiyorsunuz demislerdi ve vatandasda spikere neden boyle garip sorular sordugunu anlatmisti, cinde herkes iphone kullaniyor zaten iphone burada (cinde) zaten ucuz diyordu burada iphone kullanmak siradan gibi cevaplar veriyordu
    Adamlar artik asmis diger cin markalarini siz kullanin diyorlar gerci biz onlarin beğenmedigi telefonlari bile bulamiyoruzya

• quote:

Orijinalden alıntı: magicboyguccino

"Bim'in yerine olsam ne yapıp edip parayı basar bu firmayı alırım"

Tam terside olabilir. Adamların Bim'den daha büyük olabileceğini tahmin ediyor.

Adamlar ayrıca Çin'de önemli bir televizyon markası :)

Şaka yapiyorsan hic komik deil çunku boyle firmalar turkiyeye millet uyanmasin diye iki kati fiyata trde sattiriliyor oysa dunyada cok biliniyor saniyede bilmem kacbin adet satiyor ve cok buyuk firmalar (gerci turkiyede tanittirilmiyor) adamlar gecenlerde cinli tcl firmasi (bircogumuz turkiyede adini bile duymamisizdir) HTC markasini satin almayacaklarini duyurmus zaten tcl yillik cirosu Htc yi 2,3 katliyor yani diyecegim dbenzetiuorum bi film vardi jim carrey oynuyordu adama sahte bi dunya yapiyorlardi ve herkes ona bakarak egleniyordu

• Sar değeri aşagıdakş gibi Samsung iyi modelerinde 0,24 ile 0,48 w/kg Sar Iphone 6
    0,92 w/kg Sar

Letv cevap The maximum SAR value of the X600 smart phone sold in China is 1.5 W/kg.

Xiomi Red me Note 3 de farklı degil onlar Sar değerini veremediler 1,5- 2 w/ kg arası
    dediler

Radyasyonun zararlarını bilmeyen tüketicler dizayn ve marka odaklı cep telefonu tercih ettikleri için daha sonra tümor kansere yola acacagını unutmamalılar bilhassa türkiyede iş yerine bile müşteriler cepten rahat oldugu ıcın arama yaptıklarını unutmamak lazım ki bunun insana 2 dk sonra ne kadar zarar verdiklerini farkında bile degıller tabıkı üreticiler satış karının yapılması için hiç bir zaman zararlı olduğunu söylemıyeceklerdır tüketici olarak bu karar sizin siz bilinçli olun sar degeri düşük telefonları tercih etmenizi tavsiye ederim. saglımız bu kadar ucuz degil malesef trde dünyanın hiç bir yerinde olmıyan telefon pahalılıgı ve yurt dışından gelen 3g lı tablet ve telefonları ımei yüzünden kullanamamnız ve yurt ıcı
    pahalı telefon pazarı ınsanları saglıgına zarar verıyor ve cın telefınlarına yoneltıyor.

• walla ben denemesini yaptım
    donanımı sağlam görünsede arayuz ve bazı teknik problemleri nedeni ile sattım telefonu
    sevemedim kullanamadım
    onun yerine MI5 cıkana kadar kullanmalık redmi note 3 aldım
    bakalım bekleyeceğiz ve göreceğiz ama
    piyasada oyle şişirildigi kadar bir telefon olarak göremedim telefonu
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.