- x
VAN 6. HUDUT ALAY KOMUTANLIĞI ÇIKANLAR !!!
103 Cevap85187 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1188 Mesaj
9 Aralık 2006; 17:10:41 

Arkadaşlar askeriliği van 6. huduta çıkanlar varsa benimde bi arkadaşımın askerliği oraya çıktı yardım bekliyoruz, nasıl gidilir ne yapılır vsss... Hepinize şimdiden çok çok teşekkür ederim..

AMD64 x2 4000+- Asus m2npv_mx- 2*1024 Dual DDR2 667- 320GB WD 16 mb sata2 HDD-Samsung 226 NW ------Audigy2 ZS &LOGITECH Z5500 & Crea 37" LCD TV & ACER PH530 WIDESCREEN HD PROJECTOR----

1188 Mesaj
9 Aralık 2006; 20:02:52 

kimseye çıkmamış galiba :(

AMD64 x2 4000+- Asus m2npv_mx- 2*1024 Dual DDR2 667- 320GB WD 16 mb sata2 HDD-Samsung 226 NW ------Audigy2 ZS &LOGITECH Z5500 & Crea 37" LCD TV & ACER PH530 WIDESCREEN HD PROJECTOR----

416 Mesaj
9 Aralık 2006; 20:08:40 

6.Hudut alayı van merkezde değil galiba? Hudut dediğine göre

Walla dostum uçakla hava alanından iniyorsun hava alanı var yani taksici filan tut durakların olduğu yere götürsün ordan da hangi ilçedeyse ona gidecen

"İstediğiniz her şeyi yapmakta özgürsünüz. Katlanacağınız şey sadece sonuçlarıdır..."

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
9 Aralık 2006; 22:49:50 

ben ordaydım.... 307 kd.. msn attım..

2698 Mesaj
9 Aralık 2006; 22:51:02 

bizim arkadaşda orda bea.. 6.hudut mu bilmiyorum ama Çocuk iran sınırana 15dk vana 1 saat uzaklıkta

1188 Mesaj
10 Aralık 2006; 0:32:25 

quote:

Orjinalden alıntı: codderial

ben ordaydım.... 307 kd.. msn attım..

hocam gelmedi benim msn: airfatih@hotmail.com

2 Mesaj
11 Aralık 2006; 11:53:40 

Merhaba;

benım de bır yakınım sımdı gıdıyor 6. huduta benı de bılgılendırebılır mısınız?

2 Mesaj
11 Aralık 2006; 11:55:47 

7 Mesaj
9 Kasım 2007; 22:23:31 

Arkadaşlar acemiliğimi 6.hudut Alay komutanlığında yaptım daha sonra Van Özalp tugay daha sonra 7.Bölük daha sonra kapıköy sınır karokolu iran 0 metre istediğinizi sorabilirsiniz...
msn djcado@hotmail.com
ÇAĞDAŞ ÖZGÜR ÖZMEN 309 K.D

89 Mesaj
11 Aralık 2007; 0:50:35 

ben uçak biletimi aldım direk van'a havaalanında inzibatlar karşılıyomuş seni.. onlar hallediyomuş yani.. 1 aylık acemilikten sonra sınır ilçelerine sevk olacak.. orda görüşürüz gazamız mubarek olsun..

YiĞiT ÖzGüR FaN CLuB

2 Mesaj
14 Haziran 2008; 11:33:19 

askerliği van 6 ncı hudut alayına veya taburlara çıkan varsa msn burake7@k.ro ekleyin beni yardımcı olayım.

1 Mesaj
21 Haziran 2008; 14:16:41 

ARKADAŞLAR HEPİNİZİN MERAK ETTİĞİ 6 HUDUT ALAYI VAN İLİNDEDİR KORKMAYIN UÇAKLA GELECEKLER İÇİN VAN'A GELDİKLERİNDE TAKSİYLE 15 DAKİKADIR. ŞUAN BEN ALAYDA KARARGAH TAKIMINDA ASKERLİK YAPMAKTAYIM. TOPLAMA MERKEZİYLE GELECEKLER İÇİN ELEZIĞ A GELECEKSİNİZ OTOGARDA İNZİBATLAR YARDIMCI OLUP SİZİ TEKRAR VAN A GÖNDERİRLER.SORMAK İSTEDİKLERİNİZİ SORABİLİRSİNİZ.

2222222

3 Mesaj
5 Ağustos 2008; 12:23:12 

Arkadaşlar merhabalar. Bu konu epeyce önce açılmış ama sanırım 6. Hudut Alay Komutanlığı'na ulaşmada süreklilik olduğundan, yardım ihtiyacı da süreklilik arzediyor. Ben de askerliğini orada (Çaldıran 1. Tabur) yapmış biri olarak bazı bilgileri paylaşayım.

Aslında acemi birliğinden çıktıktan sonraki talimatları yerine getirirseniz, hiçbir zorlukla karşılaşmadan birliğinize ulaşabilirsiniz.

1) 6. Hudut Alayı merkezi Van merkezde, taburlar sınıra yakın dört ilçededir. 4 adet taburu bulunmaktadır; Çaldıran, Özalp, Albayrak ve Başkale ilçelerinde, ilçelerin isimleriyle anılan ve sırasıyla 1, 2, 3 ve 4. tabur olarak adlandırılan. Bu taburlara bağlı bölükler sınır köylerinde, bölüklere bağlı takımlar da, çoğu sınıra sıfır ya da çok çok yakınında karakol olarak yapılanmıştır ve esas görevi hududu korumaktır. Yani Alayın tek bir kışlada toplu halde bir yapılanması olmayıp bu şekilde dallı budaklı bir durumu vardır. Alay komutanı kurmay albaydır. Benim asker olduğum dönemde Veli Yıldırım idi, şimdiki YAŞ kararlarıyla tuğgeneralliğe terfi etmiş, hayırlı olsun, ben şahsen severdim kendisini.

2) Acemi birliğinden sonra, alay merkezi veya taburlarda, acemilerin intibakı için 15-20 veya 25 gün sürebilen intibak eğitimi verilmekte ve askerlerin esas yerleri bu eğitimden sonra belli olmaktadır. Yani bir anlamda acemi birliği dağıtımı çoğu kere önemli değildir, alay ve taburlarda yeniden dağıtılırsınız. Şöyle ki; Dağıtımları alay merkezine çıkanlar intibak eğitimlerini burada alırlar ve ihtiyaca göre dağıtımları yapılır; alay merkezinde de kalabilirler, taburlara da gönderilebilirler. Taburlara ya da bölüklere direkt dağıtımı çıkanlar intibak eğitimlerini tabur merkezlerinde alırlar ve ihtiyaca göre dağıtımları yapılır. Sonra bölüklere, sonra da takımlara gerekli usullerle askerler dağıtılırlar ve esas yerleri bu şekilde belli olur. Ben de aynı şekilde alay merkezi, tabur merkezi ve bölük merkezi şeklinde dağıtıldım ve Çaldıran'a bağlı bölüklerden birinin merkezinde askerliğimi tamamladım.

3) Merak konusu olan bir şeyi hemen söyleyeyim: Ben şahsen çok güzel, keyifli ve unutulmaz bir askerlik yaptım. Şu kötüydü diyebileceğim sanırım hiçbir şey yok. Yani insanın olduğu her yerde sıkıntı ve sorun olabilir, bu özellikle ordu gibi büyük ve karmaşık bir organizasyonsa, mutlaka sorunlar çıkar ama sorunların çözümleri de vardır. Fakat dediğim gibi, bunlar tatlı bir hatıra, insanın hayatında huzurlu bir sayfa olarak kalıyor. Bence... ve aslında hemen herkes için de aynı olduğunu düşünüyorum.

4) 6. Hudut Alayı OHAL bölgesinde olduğundan, münferit seyahat etmek yasaktır, suçtur ve cezası vardır. Askeri mahkemeye verilir, disiplin cezası alabilirsiniz ve askerliğiniz uzayabilir. Yani direkt dağıtımınızın yapıldığı yer neresi olursa olsun, alay merkezine, taburlara veya bölüklere, tek başınıza, elinizi kolunuzu sallayarak gidemezsiniz, gitmemelisiniz. Bunun bir istisnası var, o da; aileniz sizi bırakırsa. Zaten acemi birliği sonunda bu konuda bilgilendiriliyorsunuz. Peki nasıl gideceksiniz? Şöyle:
a) Karayoluyla: Otobüsle gidecekseniz, direkt olarak Van'a gidemezsiniz. Elazığ'daki Kabul ve Toplanma Merkezine (KTM) teslim olursunuz. Oradan sizi Van KTM'ye sevk ederler, toplu halde, muhafızlar eşliğinde. Van KTM'ye ulaştığınızda da genellikle aynı gün alay merkezinden gelip sizi alırlar. KTM'lerde geçen süre askerlikten sayılır. Yani dağıtım izninizin bittiği gün KTM'ye teslim olmuşsanız, zamanında teslim olmuş sayılırsınız, izin tecavüzü ya da firar suçu oluşmaz.
b) Uçakla: Uçakla direkt olarak Van'a gidebilirsiniz. Havaalanında bulunan inzibatlara teslim olursunuz. Onlar sizi alıp Van KTM'ye bırakırlar. Yine alay görevlileri sizi KTM'den gelip alır.

5) Kısa dönem askerlik yapacaklar acemi eğitimlerini alay merkezinde tamamladıktan sonra, aynı şekilde dağıtılırlar. Onların da alaya ulaşma şekli aynıdır. Ben uçakla gitmelerini kısa ve uzun dönem bütün herkese tavsiye ederim.

6) Sanırım dağıtımla ilgili bu kadar bilgi kafidir. Son olarak askerlikle ilgili birkaç şey söyleyeyim: Emirleri yerine getirip talimatlara uyarsanız, askerliğiniz boyunca hiçbir sorunla karşılaşmaz, sorunsuz, güzel ve ileride ömür boyu hatırladıkça gurur duyacağınız bir 15/6 ay geçirirsiniz. Ne demek istediğimi siz de bitirince anlayacaksınız. Zaten emirlere, talimatlara uymayanların hakkından gelmek için, 2500 yıllık bir geçmişe sahip, zaferler kazanmış, orduları dize getirmiş, kaybetiğinde bile destanlar yazmış bir ordunun yeterince birikimi, usulleri mevcuttur ki, kendi içindeki disiplinsizlikleri halledememesi düşünülemez. Yani kimse, ben kimseyi takmam, asarım, keserim, atar tutarım, kralı gelse tanımam gibi düşünmesin. Kazın ayağı asla öyle değildir.

Ülkemize, devletimize, ordumuza, askerliğini yapmakta ve yapacak olan tüm vatan evladına Allah'tan başarılar diliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ararat864 -- 5 Ağustos 2008; 12:29:36 >

2048 Mesaj
5 Ağustos 2008; 12:53:03 

ararat hocam bir yanlışlığın var;
6ncı hudut alayı 3 taburludur.albayrak da tabur yok,zaten orası ilçede değil.albayrak köyünde başkale taburunun bir piyade bölüğü konuşlu
onun dışında yazdıklarına aynen katılyorum.hudut karakollarına gidecekler içim işler biraz zor oluyor tabii...

www.bahadironsoz.com

3 Mesaj
5 Ağustos 2008; 13:22:18 

ChordSolo hocam doğru söylüyorsun. Orada bir bölük vardı ama geçen yıl tabur yapıldı. Belki sen önceki bir dönemde askerlik yaptığın için bilmemen gayet normal.
Saygılar, sevgiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ararat864 -- 5 Ağustos 2008; 13:21:16 >

2048 Mesaj
5 Ağustos 2008; 23:40:25 

quote:

Orjinalden alıntı: ararat864

ChordSolo hocam doğru söylüyorsun. Orada bir bölük vardı ama geçen yıl tabur yapıldı. Belki sen önceki bir dönemde askerlik yaptığın için bilmemen gayet normal.
Saygılar, sevgiler.

olabilir hocam ben 2006 da döndüm.o zaman Albayrak Bölük idi.ancak alayın 4 taburlu olması ilginç olmuş bunun yanında.

bu arada ben orada askerlik yapmadım,benim işim askerlik dostum

www.bahadironsoz.com

4 Mesaj
14 Ağustos 2008; 12:56:03 

quote:

Orjinalden alıntı: ChordSolo

olabilir hocam ben 2006 da döndüm.o zaman Albayrak Bölük idi.ancak alayın 4 taburlu olması ilginç olmuş bunun yanında.

bu arada ben orada askerlik yapmadım,benim işim askerlik dostum

Merhaba benim eşim 323. kd. olarak VAN 6. HUDUT ALAY KOMUTANLIĞINA gitti. Şimdilik acemilik eğitimindeler ancak acemilikten sonra sanırım alaya bağlı herhangi bir yere dağıtımı yapılıyormuş. Beni merak ettiğim belki güleceksiniz ama yine de çok merak ediyorum içim içimi yiyor. Sadece bir aylık bir eğitimle (bunun da genellikle yemin töreni hazırlığı olduğunu duymuştum) ve bilgisayar üzerine uzmanlaşmış biri olarak onu da sınır karakollarına ya da operasyonlara gönderirler mi?

3 Mesaj
15 Ağustos 2008; 0:12:28 

Endişelerinizi anlıyorum hanımefendi. Öncelikle size oranın nisbeten fazla operasyonel bir bölge olmadığını ifade edeyim. Tabi kısacık eğitimle operasyonlara gönderilmesi askerlerin, ordunun profesyonelleşmesi sorunları vs. bizim görüp düşündüğümüz kadar komuta kademesindekilerin de görüp düşündüğü bir şeydir muhakkak. Ancak uzun bir birikimi, tecrübesi olan ordumuzun içi oldukça güvenlidir bence. Muhtemel her güvenlik tehtidine karşı önlemler önceden düşünülmüştür. Yani içiniz rahat olsun. Daha detaylı anlatmam burada doğru olmaz ama şunu da söyleyeyim, 6. Hudut Alayı bir piyade birliği, yani jandarma ve komando birlikleri gibi fazla operasyonel değil ve yukarıda da anlattığım gibi, esas görevi sınır güvenliği. Sınır karakollarına gönderilip gönderilmeyeceği ise hiç belli olmaz, tamamen kader. Ancak o konuda da içiniz rahat olsun. Ben dağ başındaydım ve şu an orayı özlüyorum, hatta bu akşam bölük astsubayımla telefonda görüştük biraz hasret giderdik. Daha da fazla birşey yazamıyorum, çünkü olmayacak, ne söylesem oranın mahremiyetine, güvenliğine ilişkin şeyler olabilme ihtimali söz konusu. Tekrar içiniz rahat olsun demekten başka birşey söyleyemiyorum. Allah kavuştursun.

Bu arada ChordSolo hocam, askerlik gibi zor ama çok kutsal bir meslektesiniz, yüz akı bir askerlik hayatınız olsun, Allah her daim sizin, ordumuzun, milletimizin yardımcısı olsun inşallah.

4 Mesaj
22 Ağustos 2008; 16:24:14 

quote:

Endişelerinizi anlıyorum hanımefendi. Öncelikle size oranın nisbeten fazla operasyonel bir bölge olmadığını ifade edeyim. Tabi kısacık eğitimle operasyonlara gönderilmesi askerlerin, ordunun profesyonelleşmesi sorunları vs. bizim görüp düşündüğümüz kadar komuta kademesindekilerin de görüp düşündüğü bir şeydir muhakkak. Ancak uzun bir birikimi, tecrübesi olan ordumuzun içi oldukça güvenlidir bence. Muhtemel her güvenlik tehtidine karşı önlemler önceden düşünülmüştür. Yani içiniz rahat olsun. Daha detaylı anlatmam burada doğru olmaz ama şunu da söyleyeyim, 6. Hudut Alayı bir piyade birliği, yani jandarma ve komando birlikleri gibi fazla operasyonel değil ve yukarıda da anlattığım gibi, esas görevi sınır güvenliği. Sınır karakollarına gönderilip gönderilmeyeceği ise hiç belli olmaz, tamamen kader. Ancak o konuda da içiniz rahat olsun. Ben dağ başındaydım ve şu an orayı özlüyorum, hatta bu akşam bölük astsubayımla telefonda görüştük biraz hasret giderdik. Daha da fazla birşey yazamıyorum, çünkü olmayacak, ne söylesem oranın mahremiyetine, güvenliğine ilişkin şeyler olabilme ihtimali söz konusu. Tekrar içiniz rahat olsun demekten başka birşey söyleyemiyorum. Allah kavuştursun.

Bu arada ChordSolo hocam, askerlik gibi zor ama çok kutsal bir meslektesiniz, yüz akı bir askerlik hayatınız olsun, Allah her daim sizin, ordumuzun, milletimizin yardımcısı olsun inşallah.

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Yeni okuyabildim. İçim bir nebze rahatladı ama yine de hasretlik başka korku başka bir yerden vuruyor insanı. Allahın izniyle yemin töreninde görüşeceğiz bir de iyi görüp iyi haberlerini alırsam o zaman içim rahatlayacak die düşünüyorum.
Eşime, size ve tüm askerlerimize iyi teskereler diliyorum.

Bu arada internetinizin olması beni şaşırttı :)

4 Mesaj
24 Ağustos 2008; 0:48:54 

quote:

Kusura bakmayın not için ben sizi hala askerdesiniz sanmıştım da o yüzden internetinizin olmasına şaşırdım demiştim.
Bölük komutanınızla hala görüşüyor olmanız çok güzel birşey bu arada. Komutanınız hala van da görevine devam ediyor mu acaba?

264 Mesaj
10 Aralık 2008; 13:35:08 

Bende 325. dönem Vatan 6. Hudut karakoluna kısa dönem olarak çıktı uçakla gidecem ama baram ne deniyle bilet bulamadım 2 gun onceden erken gidiyorum acaba 6. hudut alayı Vanını içindemi yoksa İran sınırındamı burayı bilenlerin beni aydıntlatmasını istiyorum.

Selamün Aleyküm...

13 Mesaj
10 Aralık 2008; 15:53:45 

arkadaşlar ben de VAN 6. HUDUT ALAY KOMUTANLIĞI'nda yapıcam askerliği. daha önceden burada askerliğini yapmış ve bilgisi olan arkadaşlar tavsiyelerini vs. bizlerle paylaşırlarsa çok memnun olurum. saygılar.

35 Mesaj
10 Aralık 2008; 16:17:11 

benimde 325 . dönem 6'NCI HUDUT ALAY K.LIĞI VAN .... msn adresimi veriyim ekleyin paylasalım bu bikaç gun içinde...

m-uzbas@hotmail.com

35 Mesaj
10 Aralık 2008; 16:54:34 

yokmu baska van 6.hudut alay komutanlıgı...

1 Mesaj
11 Aralık 2008; 15:10:25 

6. hudut alay komutanlığına gidiyorum. birliğime 2 gün geç katılmamın ne gibi sonuçlar doğuracağı konusunda fikri olan var mı?

13 Mesaj
11 Aralık 2008; 16:27:22 

supremebeing, diğer forum sayfalarında okuduğum kadarıyla sanıyorum gazetelerde kkk'nin haberleri yayınlanmış, bayram dönüşü nedeniyle "1-2 gün geç kalanlara ceza uygulanmayacak ancak bu geciktikleri süre kadar geç terhis olmalarına neden olacak" gibi açıklamalar yapılmış kkk tarafından.

quote:

Orjinalden alıntı: supremebeing

6. hudut alay komutanlığına gidiyorum. birliğime 2 gün geç katılmamın ne gibi sonuçlar doğuracağı konusunda fikri olan var mı?

8 Mesaj
12 Aralık 2008; 1:42:17 

Bende varım tertiplerim

1 Mesaj
13 Aralık 2008; 21:34:15 

VAN 6. HUDUT ALAY KOMUTANLIĞI yarın görüşmek üzere

129 Mesaj
11 Nisan 2009; 0:19:52 

selam dedeler bende ptesi 6'NCI HUDUT ALAY K.LIĞI VAN a gidiyorum kd olarak inşallah hakkımızda hayırlısı olur biraz bilgi verirseniz orayla ilgili bide ben 1 gün geç teslim olucam sorun olur mu acaba

79 Mesaj
11 Nisan 2009; 0:57:37 

arkadaşlar 6. hudut hakkında önceden bilmemiz gereken bişey varmı. yani bizim işimize yarayabilecek herhangi bişey. dımdızlak gidiyoruz yaban ellere. sağlık sorununda noluyor hastane varmı. hudut karakolları kaç kişilik nasıl biyer. yemekler vs..
yapan arkadaşlardan içimizi rahatlatacak veya karartacak bişeyler duymak istiyorum.

16 Mesaj
11 Nisan 2009; 5:10:33 

Jandarma gidenler neden az Van a ben onu anlamadım :) Herneyse tertipler hayırlı teskereler şimdiden!

Türk Silahlı Kuvvetlerine mensup herhangibir birlik dengini mutlaka YENER , iki katını DURDURUR!

16 Mesaj
11 Nisan 2009; 5:12:59 

hayırlı teskereler

Türk Silahlı Kuvvetlerine mensup herhangibir birlik dengini mutlaka YENER , iki katını DURDURUR!

1 Mesaj
10 Ağustos 2009; 19:26:33 

Bi aksilik olmaz ise şuan eğitim çavuşunuz olarak yazıyorum bu yazıyı. Ben Eren. Alay'a girdiğiniz andan itibaren bir diğer kısa dönem arkadaşım Cankut ile beraber acemiliğiniz süresinde sizlere eşlik edicez. Sözlerimden de anlaşılageldiği üzere ben de kısa dönemim. (327.)
İlk olarak şunu söylemek istiyorum ailenize ve sizi seven, merak eden herkesin gönüllerine su serpin çünkü çok güzel ve rahat bir yere geliyorsunuz. Doğuda askerlik yapılabilecek yegane bir yer burası. Lütfen samimiyetime inanınız.. Size önerim çok bi eşya getirmemeniz yönünde zira ben buraya kocaman bir bavulla geldim ve keşke o kadar yük yapmasaydım dedim çünkü kantinde bütün ihtiyaçları karşılamanız mümkün.. Birde cep telefonu getirmemenizi öneririm (bu önerimi dikkate alınız!)
Hadi artık gelin !!! :D Gözlerim yolda kaç gündür...
Kapıda sizi beklio olucam.. siz benm son görevim olucaksınız..
İyi yolculuklar. KTM 'ye takılmamaya gayret gösterin.. ve geç katılmayın..
ciaooOOo

2358 Mesaj
10 Ağustos 2009; 20:28:36 

Selam eren dostum ya da çavuşum Ben de 6. alaya geliyorum direk uçak ile vana gelicem.Yanlız 1 gün rotarlı bir şekilde gelmek zorundayım uçak biletini perşembe gününe alabildim ancak 14.30 gibi vana inmiş olucam aksilik olmaz ise.Çok büyük bir sorun çıkmaz umarım.Van ilimiz hakkında haliyle çok bilgim yoktu.Ancak duyduklarım ve okuduklarıma göre doğuda yapılabilinicek iyi yerlerden birisiymiş.Benim için açıkçası yer çok önemli değil üstlerim olsun devrelerim olsun iyi insanlardan oluşsun yeter.Benim adımda Tolga bu arada.Yakında görüşmek üzere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Formel -- 10 Ağustos 2009; 20:30:41 >

LG 47" LM660s CINEMA 3D SMART TV SAMSUNG LE-46"C530 LCD TV Samsung i9100 Galaxy S II Cowon X9 Intel Core i7 3770K @4,3Ghz - ASUS P8Z77-V DELUXE - 16GB RAM GSKILL(2*8GB) RIPJAWSX-1600MHZ CL9 - OCZ 256GB VERTEX 4 SSD - 2TB WD Caviar Black HDD - 2GB MSI GTX680 LIGHTNING GDDR5 - CORSAIR AX850 850W GOLD PSU - RAZER GOLIATHUS SPEED MousePad - Cooler Master HAF-X Full Tower Kasa - Logitech X-530 5.1 Speaker - RAZER DEATHADDER 3500 v2 - LOGITECH G510 GAMING KEYBOARD - LOGITECH G35 Gaming Headset 7.1 - NOCTUA NH-D14 Cpu Cooler - 22" ACER H223HQ LCD Wide Screen FULLHD Monitör 2 MS, DVI, HDMI, Full HD - 4TB 2x2TB=8TB WD My Book Essential External HDD

2 Mesaj
11 Ağustos 2009; 14:14:37 

Bende orada yaptım askerliğimi... 319.kısa dönem olarak.. Tabi biz Alayda yapacak kadar şanslı değildik. Aslında şansmıydı değilmiydi o konuda muamma yaşamıyor değildim..

6.hudut alay komutanlığında askerlik yapacak arkadaşlar; Alay komutanımız aşağıda ayrıntısı bulunan haber neticesinde 12 Ağustos İtibariyle değişiyor. Bu da demek oluyorki acemiliğinizde bayağı bir tırmalayacaksınız.

" Albay Yıldırım 30 Ağustos'ta Tuğgeneral rütbesi ile Sakarya'da göreve başlayacak.

YAŞ kararıyla emekliye ayrılan 1. Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Seyhan Ceyhan, Piyade Kurmay Kıdemli Albay Veli Yıldırım'a 12 Ağustos 2008 Salı günü Taşkısığı Askeri Kışlada yapılacak devir teslim töreninde görevini devredecek. Piyade Kurmay Kıdemli Albay Veli Yıldırım ise 30 Ağustos'ta Tuğgeneral rütbesi ile Sakarya'da göreve başlayacak. "

Van ın içi süper. Hatta süper ötesi.. Bayağı bir gelişmiş durumda. Her köşe başında kaçak sigara bulunmakta. Yalnız dikkat etin alaya kaçak sigara sokmak yasaktır. Bizim zamanımızda 14 gün cezası vardı. Gerçi siz kaçak sigara içmek için dışarı çıkana kadar zaten iflahınız kesilecek.
Kahvaltısı süper vanın...
Bir ay boyunca paso yürüyeceksiniz. ayaklarınıza kara sular inecek. Şanslı bir dönemdesiniz. Yazın gittiniz. Biz kış oradaydık..

Tabi 120 kişi gitmiştik.. aramızdan 30 kişi kalmıştı sanırım.
Beni 1.Hudut taburu oradan da 1.hudut bölüğüne yani alakaya köyüne vermişlerdi. Ozamanlar ersanlı karakolu bize bağlıydı...
Kışın çok soğuk oluyor.
Ama orada askerlik yapmak çok zevkilidir. Bunu unutmayın.
Gittiğinizde geri dönmenize yakın bir zamanda muhakkak dönüş biletini alın. Çünkü ya kalmıyor. Yada çok pahalı oluyor. Haberiniz olsun..

Hepinize hayırlı teskereler...319.Kd.Pd.Çvş.Gökhan. :)

120 Mesaj
13 Ağustos 2009; 10:54:43 

gökhan kardeş sen piyademiydin

1 Mesaj
22 Ekim 2009; 18:01:44 

Selam arkadaşlar bende askerliğimi 6.Hudut Alayında yapmış olan biri olarak düşüncelerimi sizinle paylaşmak istedim
Ben İzmirde acemi birliğimi Tamamladıktan sonra Usta birliğim Van 6.Hudut alayına Çıkmıştı Baştan Van olduğu için tereddütüm olmuştu ama o tereddütün ne kadar yersiz olduğunu Vanı ve 6.Hudut Alayını gördükten sonra anlıyorsunuz Alayı gördükten sonra İzmirde Kalmak bile istememişimdir Alay merkezdende görülen Ne Mutlu Türküm diye yazan dağın dibinde kalıyor alayın içinde hertürlü imkanları bulmak mümkün hafta sonu çarşıya çıktığınızda zaten 10 dk. yürüme mesafesiyle Vanın merkezi yani Cumhuritey caddesine ulaşabiliyorsunuz Bana göre Vanda en rahat askerlik yapılabilecek yer
Ben dış görev için biçok ilçeye tabura sınır karakollarına gittim 4 ay Kapıköy sınır karakolunda kaldım askerliğim biteli 1 yıl oldu şimdi bile askerliğin güzel anılarını güzel dostluklarını unutamıyorum
Hudut alayını ve Vanı merak eden Arkadaşlarla Elimde olan Resimleri ve bilgilerimi paylaşabilirim Facebooktada sayfamız var zaten msn ve facebbok adresimi veriyorum isteyen arkadaşlarla iletişime geçebilirim zeplincafe_666@hotmail.com

1 Mesaj
24 Kasım 2009; 19:56:17 

van alayı mukemmle bır yer tek zor lu taburu ıse 4,hudut taburu başkale van onunda en zor karakolu koru ve su altı esenyamaçta tuzu bıberı tabı ama alay guzel herkesı beklerım alaya akh.kh ve kh takımı

12 Mesaj
10 Nisan 2010; 2:28:23 

Arkadaşlar ben de buraya düştüm "Piyade" olarak. Buraya düşen başka arkadaşlar var mı benden başka?

333. DÖNEM BİLGİ EKRANI

7'NCİ KOR. 6'NCI HD. A. K.LIĞI KD. Piyade / VAN

14 Mesaj
10 Nisan 2010; 10:28:19 

kardeşim banada 7'NCİ KOR. 6'NCI HD. A. K.LIĞI - VAN çıktı, görüşelim :)

14 Mesaj
10 Nisan 2010; 12:54:59 

quote:

Orijinalden alıntı: brksnmz

kardeşim banada 7'NCİ KOR. 6'NCI HD. A. K.LIĞI - VAN çıktı, görüşelim :)

Bende aynı yerde çıktım.
angelirde@gmail.com mail adresim irtibata geçelim.

1 Mesaj
10 Nisan 2010; 13:05:24 

merhaba arkadaslar bende 333. van kısa donem piyade er im.. van cıkan arkadaslarla görüşelim.. gitarsolo@gmail.com .. herkese hayırlı olsun hayırlı teskereler

201 Mesaj
10 Nisan 2010; 15:24:28 

selam tertipler
7'NCİ KOR. 6'NCI HD. A. K.LIĞI Van
Hayırlı olsun

ahmet_yaris@hotmail.com

lütfen ekleyin

MITSUBISHI ECLIPSE SPYDER

56 Mesaj
10 Nisan 2010; 18:28:57 

7'NCİ KOR. 6'NCI HD. A. K.LIĞI Van
görenlerden biri de benim.

üstteki (geçen senelerdeki) tugay muhabbetini anlamadım 4. tugay zor falan diye, ama eminim gidince anlarız =)

isteyen irtibata geçsin : magne_mite@hotmail.com

istanbuldan pazartesi sabah uçağıyla gideceğim. önce bir şehri dolaşıp, öğleden sonra 4 gibi falan teslim olmayı düşünüyorum. akşam da girsen sabah da girsen aynı şey, o azman neden bütün günü oada geçiresin değil mi?

919 Mesaj
24 Nisan 2010; 17:42:02 

beyler çok soğuktur haberiniz olsun

2012 AVEO 1,3 LTZ 95 HP

2 Mesaj
1 Mayıs 2010; 19:46:49 

abimin askerliği (90/1-B) Sivastan Vana çıktı (piyade) ama nereye çıktığını bilmiyorum sadece Van ilçesine çıktı dedi sizden bi ricam var Van da askerlik genel olarak nasıl? terör orda da varmı? günleri nasıl geçer? rahatmıdır? şimdiden teşekkür ediyorum

2 Mesaj
3 Mayıs 2010; 20:45:34 

van saray özalpmiş ltfen bilgi verin

1 Mesaj
5 Haziran 2010; 3:57:02 

arkadaşlar ben bizzat askerligimi 6 hudut alayında yaptım ordan taburada gittim bölügede karakollarındada kaldım hala bilgi almak isteyen olursa ister buraya yazsın ben cevablarım isterse cumhur_mese@hotmail.com a yazsın

66 Mesaj
29 Haziran 2010; 20:21:14 

ah ulen eski günlerim aklıma geldi hudut kartalı olduğum ne günlerdi ......Selam olsun şimdi orda 3000 küsür rakımlı yerlede , kışın gece - 25 leri bulan soğuklarda, cumartesi pazarı çarşı olmadan nöbet tutan kardeşlerime.. çok zor askerlik yapıyorsunuz ama gerçekten hudut kartalı olmak ayrıcalık... ben şeref duydum ve hertürlü zorluğa rağmen severek yaptım... bölük komutanın biz ilçelere giderken söylediği bir söz vardı askerliği nerde yaptığınızdan çok kimlerle yaptığınız önemli..... gerçektende alayda kalıp ta kendilerine imrendiğimiz arkadaşlardan çok daha zevkli bir 5,5 ay geçirdik....

361 Mesaj
6 Temmuz 2010; 0:00:07 

van başkale taburunda 331. kısa dönem termalci olarak görev yaptım.bi cok karakol gezdim. bütün zorluklara rağmen harika bi askerlik yaptığımı düşünüorum.bu vatana borcumu güzelce ödedim :)

6 Mesaj
7 Temmuz 2010; 21:01:57 

7.KOR.6.HUD.A.KOMUTANLIĞI TOPRAKKALE

1205 Mesaj
10 Ağustos 2010; 1:14:49 

335. kısa dönem er olarak

7'nci Kor. 6'ncı Hd. A. K.lığı VAN

Devrelerimden benden başka VAN'a gidecek olan var mı?

maç özeti

1078 Mesaj
10 Ağustos 2010; 1:45:11 

7'nci Kor. 6'ncı Hd. A. K.lığı VAN'a Kısa Dönem Er olarak gidiyorum.

Öncelikle konu hakkında bilgilendirmelerde bulunan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Merak ettiğim konu ise burada acemiliğimiz bittikten sonra dağıtımımız sadece Van sınır karakollarına mı oluyor yoksa burada da kalabiliyor muyuz?? Ayrıca Van'daki terör olayları ne durumdadır acaba (Özellikle sınır karakollarındaki durumlar?) İlk başta sevinmiştim ancak Hudut kelimesi çok fazla kafamı karıştırıyor açıkcası. Bizleri operasyonlara gönderiyorlar mı?

52 Mesaj
10 Ağustos 2010; 1:57:29 

quote:

Orijinalden alıntı: nino

Öncelikle konu hakkında bilgilendirmelerde bulunan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Merak ettiğim konu ise burada acemiliğimiz bittikten sonra dağıtımımız sadece Van sınır karakollarına mı oluyor yoksa burada da kalabiliyor muyuz?? Ayrıca Van'daki terör olayları ne durumdadır acaba (Özellikle sınır karakollarındaki durumlar?) İlk başta sevinmiştim ancak Hudut kelimesi çok fazla kafamı karıştırıyor açıkcası. Bizleri operasyonlara gönderiyorlar mı?

Hocam selam aynı yere gidiyoruz :). Notebooklarımız bile aynıymış. Kaderin böylesi :)))

...

1078 Mesaj
10 Ağustos 2010; 2:15:19 

quote:

Orijinalden alıntı: me-er

Hocam selam aynı yere gidiyoruz :). Notebooklarımız bile aynıymış. Kaderin böylesi :)))

Aynı yere düşen arkadaşlar konuşalım.

mertsariisik@hotmail.com

5 Mesaj
10 Ağustos 2010; 2:17:51 

emrah_67_1988@hotmail.com Van'a düşen tertiplerim ekleyin haberleşelim...:):)

14 Mesaj
10 Ağustos 2010; 5:30:46 

amoah_torres@hotmail.com gökhan denızlı

2 Mesaj
10 Ağustos 2010; 5:47:42 

Selam arkadaşlar bende 7'nci Kor. 6'ncı Hd. A. K.lığı VAN'a Kısa Dönem Er olarak gidiyorum.Aynı şekilde bilgilendirebilecek arkadaşlar varsa sevinirim. Herkese hayırlı olsun.

2 Mesaj
10 Ağustos 2010; 5:53:49 

14 Mesaj
10 Ağustos 2010; 9:12:15 

quote:

Orijinalden alıntı: nino

Arkadaşlar merhaba,

333. Kısa dönem olarak Van-Çaldıran'da görev yapıyorum. Merak ettiğiniz konular hakkında bilgilendirmeye çalışayım sizleri. Acemiliğinizi alay da yaparsınız. 15 gun sonra dağıtımlarınız olur ve alay veya taburlara dağıtılırsınız. Bu esnada alayda kalanlar alayda usta askerliklerine devam ederken, taburlara dağılanlar 15 gün süren intibak dönemi sonrasında ya intibak gördikleri taburlarda yada bölük merkezleri ve karakollara dağılırlar. Alay a bağlı 4 tane tabur var. Bunlar Çaldıran, Başkale, Özalp, Albayrak.

Ben çaldıran da taburdayım, çok sukur rahat bir askerlik yapıyorum, Van a ve çaldırana gelecek arkadaslarda hiç endişe etmesin nispeten diğer dogu illerine göre rahat bir askerlik geçirirler. Teror olaylarına gelince, haberlerde takip edenleriniz olmustur belki, 3-4 gün önce çaldıran da emniyet binasına saldırı duzenlendi, neyseki zamanında gorulup teroristler olduruldu.

Kısa dönemler genelde operasyona cıkmıyor, ama karakollara dusen arkadaslarımdan cıkanlar var. Operasyonları iç güvenlik timleri yapıyor. Burdaki faaliyetler byük ölçekli olarak kaçakçılıkla ilgili.

Sormak istediğiniz başka birşey varsa seve seve cevaplarım arkadaslar.

Hadi artık çabuk gelin torunlar :)))