- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
VAN 6. HUDUT ALAY KOMUTANLIĞI ÇIKANLAR !!!
103 Cevap86793 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: <<      [2]
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

14 Mesaj
10 Ağustos 2010; 9:17:50 

quote:

Orijinalden alıntı: nino

7'nci Kor. 6'ncı Hd. A. K.lığı VAN'a Kısa Dönem Er olarak gidiyorum.

Öncelikle konu hakkında bilgilendirmelerde bulunan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Merak ettiğim konu ise burada acemiliğimiz bittikten sonra dağıtımımız sadece Van sınır karakollarına mı oluyor yoksa burada da kalabiliyor muyuz?? Ayrıca Van'daki terör olayları ne durumdadır acaba (Özellikle sınır karakollarındaki durumlar?) İlk başta sevinmiştim ancak Hudut kelimesi çok fazla kafamı karıştırıyor açıkcası. Bizleri operasyonlara gönderiyorlar mı?

Arkadaşlar merhaba,

333. Kısa dönem olarak Van-Çaldıran'da görev yapıyorum. Merak ettiğiniz konular hakkında bilgilendirmeye çalışayım sizleri. Acemiliğinizi alay da yaparsınız. 15 gun sonra dağıtımlarınız olur ve alay veya taburlara dağıtılırsınız. Bu esnada alayda kalanlar alayda usta askerliklerine devam ederken, taburlara dağılanlar 15 gün süren intibak dönemi sonrasında ya intibak gördikleri taburlarda yada bölük merkezleri ve karakollara dağılırlar. Alay a bağlı 4 tane tabur var. Bunlar Çaldıran, Başkale, Özalp, Albayrak.

Ben çaldıran da taburdayım, çok sukur rahat bir askerlik yapıyorum, Van a ve çaldırana gelecek arkadaslarda hiç endişe etmesin nispeten diğer dogu illerine göre rahat bir askerlik geçirirler. Teror olaylarına gelince, haberlerde takip edenleriniz olmustur belki, 3-4 gün önce çaldıran da emniyet binasına saldırı duzenlendi, neyseki zamanında gorulup teroristler olduruldu.

Kısa dönemler genelde operasyona cıkmıyor, ama karakollara dusen arkadaslarımdan cıkanlar var. Operasyonları iç güvenlik timleri yapıyor. Burdaki faaliyetler byük ölçekli olarak kaçakçılıkla ilgili.

Sormak istediğiniz başka birşey varsa seve seve cevaplarım arkadaslar.

Hadi artık çabuk gelin torunlar :)))

83 Mesaj
10 Ağustos 2010; 10:12:11 

Heeeeeyt !! Bende geliyorum orayaa.. Perşembe sabahına bilet aldım, öğlene doğru Van dayım... Hayırlı olsun )))

Nissan Almera 2007 1,5 Tekna [\b]

273 Mesaj
10 Ağustos 2010; 11:55:10 

Perşembe sabahı İzmir'den yola çıkıyorum ben de. Van bizi bekler.

mrcn...

1078 Mesaj
10 Ağustos 2010; 12:27:33 

Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
Sınıfı PİYADE
Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı -
Gideceği Sınıf Okulu /
Eğitim Merkezi 7'nci Kor. 6'ncı Hd. A. K.lığı
VAN

Bu tarafa çıkan arkadaş var mı? Ya da askerliğini burada yapmış olan birileri? Aklıma takılan bazı sorular var?

1- Güvenlik durumu nasıldır?
2- Merkezde acemilik bittikten sonra mutlaka taburlara ve karakollara dağıtım mı oluyor?
3- Karakollardaki nöbetler nasıl oluyor? Güvenlik açısından sıkıntılı mı?
4- Merkezde kalmak tamamen şans işi mi?

Bunların dışınd aaktarabileceğiniz her türlü bilgi çok değerlidir...

1078 Mesaj
10 Ağustos 2010; 14:06:52 

Beyler Perşembe 13.45 uçağıyla Ankara'dan geliyorum aynı uçakla gelen var mı?

1 Mesaj
10 Ağustos 2010; 15:48:46 

Selam Beyler,ben de perşembe sabah uçağıyla ankaradan geliyorum.Van'da görüşürüz millet:))

52 Mesaj
10 Ağustos 2010; 15:54:57 

Beyler aşağıdaki linkten devam edelim mi 335. dönem olarak :)?

http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#42006861

...

406 Mesaj
10 Ağustos 2010; 16:36:23 

VAN 6. HUDUT ALAY KOMUTANLIĞI 4. hudut taburu başkale van dan torunlarıma selamlar..... ;)

333. kısa dönemler olarak alayda 13 gün acemilikten sonra buraya bağlı 4 ilçeden biri olan başkaleye gönderildim alaya 263 kişi geldık 70 kişi alayda kaldı gerısı 4 ilçeye bağlı taburlara ordandan sınır karakollarına gönderıldı sizlerde oradakı mevcudunuza göre dagılcakasınız

şanslı olanlar ( torpil) alayda.., biraz daha az şanslı olanlar taburda bahtsız bedevılerde karakollarda görev yapacaklar... teror kacakcılık ve başkale ıcın konusuyorum ağır eğitim şartları sizleri beklıyor yenı tabur komutanı ve boluk komutanları bunların sızden ısteyecekdırler...

uzun lafın kısası ne cok rahat nede cok rısklı biyer...

buraya dusnelere yardımcı olurum hoşş kısa dönem sevılmeyen biyer burası... ;)

PSN: aiip06

142 Mesaj
10 Ağustos 2010; 23:27:57 

alayda kalacaklar, taburlara dağılacaklar ne zaman nasıl belirleniyor bilen duyan var mı, 333lerden yardım bekliyoruz :)?

209 Mesaj
11 Ağustos 2010; 17:18:01 

Yaklasık 40 kişi alayda kalır digerleride taburlara dagıtılır. Taburlarda da en fazla 15-16 kişi kalır ki bunların cogunlugu ögretmen olanlardır. diger kalanlar da karakollara. İlk 15 gün Alaydasınız sonra taburlarda 15 gün sonra karakollar. Alayda ve taburlarda kalırsanız cok rahat edersiniz.

1078 Mesaj
11 Ağustos 2010; 17:26:52 

quote:

Orijinalden alıntı: benbenor

Yaklasık 40 kişi alayda kalır digerleride taburlara dagıtılır. Taburlarda da en fazla 15-16 kişi kalır ki bunların cogunlugu ögretmen olanlardır. diger kalanlar da karakollara. İlk 15 gün Alaydasınız sonra taburlarda 15 gün sonra karakollar. Alayda ve taburlarda kalırsanız cok rahat edersiniz.

kaç kişi arasından 40 hocam? neye göre belirliyorlar acaba? Sadece öğretmenleri mi tutuyorlar oralarda? Karakollarda bizim işimiz ne kısacık eğitimle nasıl koyuyorlar oraya?

77 Mesaj
11 Ağustos 2010; 18:24:09 

dostlar bende 7.kor .6 hud .alay komutanlığına gidiyorum bu gece otobüsle direkt van'a gideceğim.Başka şansım olmadığı için bu yolu seçtim.Bu alay komutanlığı van otobüs terminalinden ne kadar uzaklıkta bilgi verenlere teşekkürler

1 Mesaj
14 Ağustos 2010; 0:09:59 

Merhaba...Öğrenmek istediğim Başkaleye eğitim için gelen askerler dağıtımda nerelere veriliyor? ve Başkaledeki terör yada kaçakçılık olayları ne boyutta acaba? şimdiden teşekkür ederim...Hayırlı teskereler

4 Mesaj
14 Ağustos 2010; 10:39:50 

merhaba nişanlımda vana kısa dönem olarak gitti ama ilk günlerden daha direk çaldırana göndermişler. 15 gün sonra usta birliğine geçince yine orda mı kalır acaba yoksa sınır karakollarına dağıtılma olasılığı varmı?
birde çaldıranda çarşı izni veriliyormu?ve sizler nereden internete giriyorsunuz?sık sık cvb yazmışsınız foruma,yardımcı olursanız sevinirim merak içerisindeyim..
hayırlı teskereler..

20 Mesaj
16 Ağustos 2010; 0:24:18 

quote:

Orijinalden alıntı: designer_22

merhaba nişanlımda vana kısa dönem olarak gitti ama ilk günlerden daha direk çaldırana göndermişler. 15 gün sonra usta birliğine geçince yine orda mı kalır acaba yoksa sınır karakollarına dağıtılma olasılığı varmı?
birde çaldıranda çarşı izni veriliyormu?ve sizler nereden internete giriyorsunuz?sık sık cvb yazmışsınız foruma,yardımcı olursanız sevinirim merak içerisindeyim..
hayırlı teskereler..

Galiba önce parça parça intibak eğitimi yaptırıyorlar daha sonra yemin ettirip hepsini tekrardan dağıtıyorlar

2 Mesaj
16 Ağustos 2010; 14:28:30 

merhaba benım nisanlım 7.kolordu 6.hudut alayı 1.tabur çaldırana dustu bugun yarın orda olur ora hakkın bılgısı olna varmı??? çarsı ıznı yada tel. hakkın bılgısı olan varsa lutfen paylassın

1 Mesaj
6 Eylül 2010; 0:27:18 

merhaba brksnmz.
benim erkek arkadaşımda acemi birlik olarak 2010 ağustos ayında van çaldıran alakaya köyünde bi yerde yaptı.ve orda çok sıkıntılı zamanlar geçirdi.bugünde yine van albayrak 3. tabur komutanlığına usta birliğine düştü.kısa dönem asker kendisi.şimdi ben şunu anlamadım.bu söylediği yer merkez bi yer mi oluyo yoksa orada 15 günlük bi eğitimden sonra karakollara mı dağıtılıyo.ve rahat bi askerlik mi geçirir sizce.iletişim sorunu vardı çaldıranda.burada da aynı şeylerle karşılaşır mıyız.çarşı izni oluyo mu....cevap verebilirseniz çok sevinirim.

4 Mesaj
6 Eylül 2010; 8:32:36 

benim nişanlımında usta birliği aynı yere çıkmış(Albayrak Taburu) aynı soruların cvb ını merak ediyorum umarım birileri bize cvb yazar.

6 Mesaj
7 Eylül 2010; 8:44:49 

Benimde erkek arkadaşım 3 aydır Van'da.Ama alayda kendisi.Yani karakollara dağıtılanlarda oldu ama o alayda kaldı.Albayrak karakol bildiğim kadarıyla.Van'a çıktığını duyunca çok üzlümüştüm ne de olsa doğu diyordum ama Van diğer doğu illerine göre biraz daha rahat.Bu yönden içinizi ferah tutabilirsiniz.Zaten Doğunun Parisi deniyormu Van'a:)Onları en çok zorlayacak olan iklim şartları olacak,baya sert bi kış geçiyormuş VAn'da.İlk gittiği günler biraz iletişim sorunumuz olmuştu 1 hafta kadar.Ama şu anda rahatız iletişim açısından.İnternet kafeleri var.Önceden gidip isim yazdırırsa interenete girebiliyorlar(tabi nöbetlerden fırsat buldukları zaman).Malum cep telefonu olmadığı için ankesörlü telefondan görüşüoruz.O beni çaldırıyor ekranda numara çıkınca meşgule atıp ben geri arıyorum.Çünkü orada telefon kartı bulmak biraz sıkıntılı olabiliyor bazen.Çarşı izinlerine çıkabiliyorlar.Ama 3 hafta üstüste çıkamadıkları da oldu.Bu yazdıklarım alaydakiler için geçerli.Karakoldakilerin iletişim ve çarşı izni problemi olabiliyormuş.En azından ankesörlü telefonla görüşmeye devam edersiniz.Eğer dediğim gibi meşgule atıp siz geri ararsanız daha iyi olur,çünkü alayda bile telefon kartı bulunamazken bazen,karakollarda daha da zordur.
Hepinize şimdiden hayırlı teskereler kızlar,biliyorum şafak daha karanlık,ama bugünlerde geçecek biraz sabır.....

1205 Mesaj
18 Eylül 2010; 18:45:40 

Acemiliğimi Van-Albayrak'ta yaptım biraz sıkıntılı bir devreydi ama sonuç itibariyle askerliğimizin ilk haftalarıydı yani çok da abartılı bir sıkıntı yaşamadık. Yalnızca su sıkıntımız oluyordu bazen onun dışında komutanlarımız çok iyi insanlardı.

Dağıtımda usta birliğimde Van Albayrak (Tabur) çıktı. Buranın imkanları Çaldıran'a nazaran daha iyi, yalnız merkezi bir yer değil Van'ın Başkale ilçesinin bir köyü burası. Sonuç itibarıyle askerlik kolay bir meslek değildir gidilen her yerde sıkıntılar yaşanır fakat zamanla ortama alışınca hem çabuk geçer hem de insan sıkıntılarından kurtulur diye düşünüyorum.

16 Ocak 2011'de görüşmek üzere inşallah

maç özeti

1 Mesaj
31 Ekim 2010; 15:32:38 

merhaba arkadaslar,

benim esim uzun donem askerlik, Van' saraya düstü. Hudut birligi karakol! bu konuda bilginiz varsa ogrenebilirmiyim. Simdiden tesekkurler.

1 Mesaj
11 Aralık 2010; 16:51:07 

yarın yanındayız çavuşum. bir soru daha sorabilirmiyim?? Yemin töreninin 15 gun sonra ( 24 aralık ) olacagını duyuyoruz, dogru mudur? Bütün verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler

138 Mesaj
30 Nisan 2011; 10:15:12 

Van / Çaldıran 7.kor 6. hd aly 1.hd tb 1.hd bl bekle ben gelıyorum...:D

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Nisan 2011; 18:47:38 

toruuuun tez gel :D 4. Hd. Tb. Baskaleye dusen varsa yardimci olabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

4225 Mesaj
11 Ağustos 2011; 12:39:54 

341. dönemden çıkan var mı arkadaşlar. söylenenlere göre bizi çok zor şartlar bekliyormuş.

"Yakında imzalarda maaş bordroları görmeye başlarsam hiç şaşırmayacağım"

Çin atasözü

1205 Mesaj
15 Ağustos 2011; 16:00:22 

quote:

Orijinalden alıntı: undeadtr

Van / Çaldıran 7.kor 6. hd aly 1.hd tb 1.hd bl bekle ben gelıyorum...:D

acemiliği burda yapmıştım ve bölük komutanımız oldukça iyiydi.yalnız bizim zamanımızda biraz su sorunu vardı onun dışında pek sıkıntı çekmedik.ama sıcaklara dikkat etmek lazım.bu aylarda vanda kuru bir sıcak vardır insanı terletmez ama çarpabilir aman dikkat

maç özeti

1205 Mesaj
15 Ağustos 2011; 16:02:35 

quote:

Orijinalden alıntı: HiperX

acemiliği burda yapmıştım ve bölük komutanımız oldukça iyiydi.yalnız bizim zamanımızda biraz su sorunu vardı onun dışında pek sıkıntı çekmedik.ama sıcaklara dikkat etmek lazım.bu aylarda vanda kuru bir sıcak vardır insanı terletmez ama çarpabilir aman dikkat

gözün kormasın arkadaşım geçen sene tam da bu aydı 335. kd olarak vanda yaptım ben de askerliğimi.acemiliği çaldıranda usta birliğini başkale albayrakta yapmıştım ve çok şükür neredeyse hiç sıkıntı çekmeden bitti askerlik.

komutanların anlayışlı olursa askerlikte rahat olur

maç özeti

1205 Mesaj
15 Ağustos 2011; 16:05:52 

quote:

Orijinalden alıntı: kontendoo

341. dönemden çıkan var mı arkadaşlar. söylenenlere göre bizi çok zor şartlar bekliyormuş.

gözün kormasın arkadaşım geçen sene tam da bu aydı 335. kd olarak vanda yaptım ben de askerliğimi.acemiliği çaldıranda usta birliğini başkale albayrakta yapmıştım ve çok şükür neredeyse hiç sıkıntı çekmeden bitti askerlik.

komutanların anlayışlı olursa askerlikte rahat olur

(üstteki cevap da aslında sanaydı ama şu dh'nin dakika olayından dolayı karıştı.neyse aynı şeyler zaten)

maç özeti

1205 Mesaj
15 Ağustos 2011; 16:08:24 

şu an acemiliğinizin sıcak günlerini yaşıyorsunuzdur.sorularınız olursa yazın konuya girdikçe yanıtlamaya çalışırım

maç özeti

85 Mesaj
13 Ocak 2012; 12:22:48 

eğer alayda kalırsanız şanslısnız kalamaz bir yere gönderrirlerse van içinde dua edin çaldıran çıksın ben size kötüden iyiye sıralama yapayım

1-başkale
2-albayrak
3-özalp
4-çaldıran

Çaldıranda soğuktan başka sıkıntı olmaz diğer yerlerde farklı farklı sıkıntılar var mesela başkale hakkariye yakın olduğu içi terör eylemi fazla albayrak da öyle özalp fiziksel koşullar ve imkanlar iyi değil ama çaldıran da tek sıkıntı soğuk kısa dönem olarak giderseniz rahat edersiniz en yüksek göreceğiniz rütbe yüzbaşı olur. asteğmenler ile aranızı iyi tutun eğer kısa dönem gideseniz olmayacak işiniz olur. ben

6.Hudut alayı Köpek eğitim ve destek müfreze komutanlığı 337 KD Vet. Çvş Fatih Şahin ayrıca burdan aklında kaldığım komutanlarıma saygılar...

“Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.”

2 Mesaj
22 Ocak 2012; 13:27:51 

mrb arkadaşlar acemi birliğimin bitmesine 14 gün var usta birliğim 7,KOR 6,HD, A, 4,HD TB VAN\BAŞKALE çıktı memleketim konya nasıl gidebilirim illaki ktm ye katılmam gerekirmi nasıl bi yer yardımcı olursanız sevinirim. kafam da bir yığın soru işareti var lütfen yardımcı olun...

85 Mesaj
23 Ocak 2012; 8:45:56 

birader öncelikle şunu söyleyim bir önceki sıralama dolayısıyla senin için üzgünüm ama herşeyde bir hayır vardır hayırlısı olsun neyse.. şimdi karayolundan gidersen seni elazığda ktmye alırlar ben ce bunu tercih etme ktm berbat oraya katılma senin için en temizi şudur hava yoluyla direk vana in orda 6. hudut alayı var toprakkale de yani merkezde oraya git ordan seni alırlar en temizi budur ktm ye sakın bulaşma bence derim hayırlı teskereler çok soğuktur haberin olsun krem mutlaka götür bol bol

“Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.”

4225 Mesaj
23 Ocak 2012; 18:53:28 

askerliğimi van başkale'de yaptım ve 10 gün önce bitirdim.

başkale'de teror olayı fazla yok. sadece benim dönemimde değil, benden önce de senelerce ciddi bir sıkıntı olmamış. ben istihbaratta olduğum için epeyce bir şeyler öğrendim bu konularda. albayrak'ta bir kobra mayına bastı, yaralanmalar oldu, geçen sene de bebleşin kırsalında (başkale'ye bağlıdır, tabura yaklaşık 10 km uzaklıkta) jandarmaya pusu düzenlendi ve yanılmıyorsam 3 uzman erbaş şehit düştü. bunun dışında bir olay olmadı. eğer kalifiye bir elemansanız taburda rahat edersiniz. internet ve ps3 cafe var. kantin ve fastfood'a çok güzel ürünler geldi. yaş pasta, tavuk döner, poaça gibi seçenekler de var. evet gerçekten soğuk oluyor fakat çaldıran kadar değil. hijyen ve yemek konusunda sıkıntılar var. telefon yakalatırsanız ya kırarlar ya da adınıza kaydedilir, giderken alırsınız (izine çıkarsanız mutlaka alın, kayboluyor). telefonlar çok ucuzdur. çarşı yasak fakat gittiğinizde göreceksiniz ki yolunu bulup çıkabiliyorsunuz. başkale'nin çarşısı küçüktür fakat çok da verimlidir. lokantaları güzel ve ucuzdur, kıyafetten elektroniğe kadar herşeyi bulursunuz. kargoda sorun çıkartmıyorlar. evden ne yolatırsanız yollatın kargoları açmazlar. en azından şimdilik öyle. eğitim yok, mıntıka çok nadir. onun dışında da pek sorun yok. nöbet her yerde olduğu gibi başkale de de bir asker için sorun. karakollara düşerseniz de korkmayın, sıkılmayın. en eski karakol esenyamaç'dı, onu da sıfırlıyorlar. mendilli sürgün yeridir karakollardan. hem yer olarak, hem ortam olarak çok pistir. oraya düşmek, hakkari'ye düşmekten beter. vukuat yemedikçe göndermezler genelde oraya. karakolların mendilli dışındakileri sıfır, kantin var karakollarda. lcd televizyon vari. sıfır banyolarda sıcak su, koğuşlar sıfır, yemekler güzel v.s v.s v.s... başkale'yi kafanıza takmayın. benim canımı sıkan tek şey kantinin pahalılığı olmuştu. bence başkale alaydan çok daha rahat. alayda da 1 ayım geçti. 5 ay önce yukarıdaki yazıyı yazdığımda üzgündüm. göz açıp kapayıncaya kadar bitti, hey gibi günler.

ben askerliği istihbarat olarak yaptığım için herşeyi biliyorum aşağı yukarı. güvenli yer diye bir şey yok. mesela özalp'de de 2 ay önce bir astsubay şehit edildi ki özalp'ı herkes çok beğenir. albayrak'ı duyunca herkes yaka silkiyor. sosyal imkan v.s sıfır. en kötüsü diyorlar.. başkale orta seviyede. bence en kötüsü çaldıran çünkü soğuğu çekilir gibi değil.

"Yakında imzalarda maaş bordroları görmeye başlarsam hiç şaşırmayacağım"

Çin atasözü

2 Mesaj
28 Ocak 2012; 11:59:16 

teşekkür ederim arkadaşlar saolun ALLAH razı olsun hepinizden:)

186 Mesaj
14 Mart 2012; 19:06:48 

usta birliği Çaldıran ilçesindeki 1.Hudut Taburu veya tabura bağlı karakollar'a çıkan varsa isteğiniz soruları cevaplayabilirim :)

Satılık Steam Hesabı ( L4D, The Orange Box, CS:Source , HL2:Deathmatch, HL:Source ) - Nakit 50 TL
http://forum.donanimhaber.com/m_47262005/tm.htm

135 Mesaj
20 Mart 2012; 10:52:58 

6.hudut alayında askerlik yapıyorum karakollara,taburlara gidecek arkadaşlar önce buraya geliyor zaten karargah takımındayım sorusu olan varsa cevaplayabilirim

PSN:onuraykt

309 Mesaj
20 Mart 2012; 23:27:43 

ben şemdin'li de yaptım askerliğimi 6. hudut alayı sanırsam yüksekova'ya giderken van'ın başkale ilçesin'de solda kalıyor, van'a giderkende sağda :')

1 Mesaj
15 Nisan 2012; 0:31:09 

ALLAH HEPİNİZİN YARDIMCISI OLSUN

60 Mesaj
25 Nisan 2012; 13:13:45 

quote:

Orijinalden alıntı: onuraykut

6.hudut alayında askerlik yapıyorum karakollara,taburlara gidecek arkadaşlar önce buraya geliyor zaten karargah takımındayım sorusu olan varsa cevaplayabilirim

Devriye köpek eri olarak oraya geliyorum.

1 Mesaj
6 Aralık 2012; 13:45:23 

merhaba arkadaşlar
ben acemi birliğ amasya usta birliği olarak da 6 HUDUT ALAYI 3 HUDUT TABURU 11 İNCİ HUDUT BÖLÜĞÜ ( ÖNDERSERT HUDUT KARAKOLU) da askerliğimi tamamladım.askerliğim boyunca edindiğim tecrübeler e gelince arkadaşlar alay mükemmel bi yerdir.çarşı sosyal imkan vs her şey vardır.3 hudut taburu (ALBAYRAK) a na gidecek ler sakın ama sakın kalmayın arkadaşlar benim gittiği dönemde çok kötüydü binası eski bi kere KÖMÜR YANIO e haliyle kömürü de kısa dönem lere veya diğer yeni glen askerlere taşıtırlar.e tabi 3 bölük bağlı buraya o bölüklerin 9-10-11 bölük onların da kömürü taburdan gidio yani 2 ay günlük 7 kamyon kömür yüklersiniz benden sölemesi.bu tabura ilk gittiğinizde bura çok ii derler ama sakın ama sakın inanmayın .yeni gelen asker taburda kalsın die her şey söylüyorlar.bölüklere gelince ben 11 bölük askeriydim bölük kötü iyi değil derler doğru arkadaşlar ama yapacak bişi yok alay da kalamadıysanız tabur da zaten kalmak istemiyeceksiniz o halde kötünün iyisi dir bölük.benim gittiğim dönemde bölükde 2,5 ay su yoktu arkadaşlar zaman oluyo bölüklerde hava çok soğuk olur -42 derece bu yüzden su borusu patlar vs su olsa da az olur çarşı yoktur eve gidene kadar çarşıyı unutun internet yok , sadece digitürk var oda nöbette değilseniz izlersiniz.Kimsenin şevkini kırmak istemem ama ben askerdeyekn -5 dercede karda tipi de 12 saat sabit sadece yemek molası girerdim içeri nöbet tutuyordum tam teçhizat 55 gün omuzlarım erimişti inanın.yemeklerde tuz yoktur o yüzden yemekler tatsızdır . ben aserden 7 ay oldu inanın bana bi kaç arkadaşım dışında hiç kimseyi özlemedim ve sivil yaşantımda asker vs görünce kaçıorum hala çünkü o psikolojiyi atamıorum üzerimden 11 bölükte bi arkadaşımız intihar etti adam kafasına sıktı resmen bu arada 11 bölük sürgün yeridir genellikle kadroyu sürgün komutanlar revize askerler oluşturur onların içinde sağlam kalmak bi mucize ben askerde bunları gördüm arkadaşlr yemin ederim size allah şahidim olsun.Benim size tavsiyem yeni gidecekler alay da kalmaya bakın arkadaşlar kimseye kulak asmayın

HERKEZE HAYIRLI TESKERELER

105 Mesaj
6 Aralık 2012; 16:18:30 

heytt bee..3 sene oldu
van özalp örenburç kapıköy karakolu

EYÜPSULTANLILAR !

BİR NESİL SEMTİNE SAHİP ÇIKIYOR !

1 Mesaj
27 Şubat 2013; 0:42:41 

arkadaşlar kısaca anlatmak istiyorum ben askerliğimi van çaldırana yakın ağrı doğubeyazıtın köyü olan çaldırana çok yakın hudut karakolunda yaptım anlatacaklarım tamamen erler için geçerlidir kardeşimde pazartesi günü gidecek van çaldırana içim çok rahat anlatacaklarım tamamen karakola gidenler içindir telefon var isteediğiniz zaman arayabiliyorsunuz görev saatleri dışında karakola düşen erler araziye göreve çıkarlar akşam saat 16:00 da çıkarlar sabah saat 7:00 de karakola geri dönülür arazi derken açıkta değiller mevziler var ve tüm mevzilerde sobalar var 6 kişilik timler şeklinde giderler bir kişi mevzinin kapısında nöbet tutar tabi nöbetler sırayla ve saatte 1 devirye atılır terör HİÇ yoktur karakollarda kaçakçılıkda yok ben 14 ay kaldım hiç görmedim mülteci geçisi daha ağırdır onunda tehlikesi sıfırdır tabi alt devreyken biraz zorluk oluyor göreve gidip geldikten sonra sabahları karakol temizliği yapıldıktan sonra uyunur öğlen 13:00 kalkılır öğlen yemeği yenir ve tekrar araziye çıkılır hava şartları hariç zorluğu yoktur tabi unutmamak lazım ki orası ANAKUCAĞI DEĞİL ASKER OCAĞI dediğim gibi kardeşim gidiyor pazartesi içim rahat batıdan daha rahat diyebilirim en azından kep yok palaska yok eğitim yok komutan deseniz karakol astsubayı var bir tane birde karakol komutanı var asteğmen ve en fazla 4 tane uzman çavuş :) her gördüğün yerde selam verecek binbaşıları albaylar yok anlayacağınız şartlar zor ama kafa rahat arkadaşlar askerlikte en önemli şey kafanın rahat olması tam bi laylay lom geçer oraya giden tüm kardeşlerimin allah yar ve yardımcısı olsun son olarak unuttuğum bir husus çarşı iznide ayda bir gelir her insan için çünkü dediğim gibi herkesi çıkaramıyorlar malum herkesi her hafta çıkarırlarsa gece araziye göreve çıkacak ve hudutu koruyacak adam kalmaz bir diğer konu oraya gidecek arkadaşlara bir çift sözüm var lütfen mevzilerde uyumayalım çok şerefli bi askerlik yapıyorsunuz gerçek bir askersiniz hudut kartalları hududu ananınızın bacınızın ve kendi yatak odanız olarak görün hiçbir mülteciyi geçirmemeye çalışın ülkemize girecek her mülteci yatak odamıza sızmış olacak herkese hayırlı görevler ve gitmek gibi gelmekte nasip olsun inşallah iyi teskereler şimdiden dilerim yardımcı olabilmişimdir çok eğlenceli bir askerlik sizi bekliyor İYİ TESKERELER ARKADAŞLAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FeLaKeT_BeLa -- 27 Şubat 2013; 0:44:21 >

77 Mesaj
2 Nisan 2013; 20:00:15 

Vay be 335. KD olarak alayda m.e.t.i. takımında askerliğimi yapmıştım. Bazen iyi bazen kötü günlerim olmuştu. Şimdi bakıyorum teskere alalı 2 yıl 3 ay olmuş. O yüzden başlamak bitirmektir arkadaşlar. Şu anda asker olan herkese hayırlı teskereler.

1 Mesaj
10 Nisan 2013; 12:52:05 

7.KOR.6.HD.A.KH.TK askeri itfaiye ekibi VAN

buraya giden warmi??

CeyJeyTR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caglar55 -- 10 Nisan 2013; 12:53:03 >

Sayfa:   <<      [2]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Kısa, uzun dönem ve Yedek Subay adayları » VAN 6. HUDUT ALAY KOMUTANLIĞI ÇIKANLAR !!!
Sayfa: <<      [2]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.641