Şimdi Ara

iPhone 6S'in ekran paneline ait sızıntı videoda Force Touch dikkat çekiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iPhone 6S'in ekran paneline ait sızıntı videoda Force Touch dikkat çekiyor 

Apple'ın yeni iPhone modellerini tanıtacağı tarih yaklaşırken sızıntılar da daha sık gündeme gelmeye başladı. Bu kez ise Apple ürünlerini satan MacManiack iPhone 6S'e ait olduğu iddia edilen ekran panelinin videosunu yayınladı. Videoda panelin genel anlamda iPhone 6'dakine çok benzediği görülüyor ancak Force Touch teknolojisi iki cihazı birbirinden ayıracak.

Takip etmeyen kullanıcılar için hatırlatmak gerekirse Force Touch dokunmatik yüzeye ne kadar baskılı basıldığını anlayan bir teknoloji. Bu sayede sizin ekrana basma şiddetiniz farklı sonuçlar doğurabilecek. Örneğin haritalar servisinde belirli bir alana sert basmak hızlı yol tarifi almanızı sağlayacakken müzik uygulamasında şarkının üzerine sert basıldığında özel bir kısayol menüsü açılacak.

Bunun dışında ön kısımda fiziksel bir yenilik olmadığı da görülüyor. Hatta ön kamera, yakınlık sensörü ve ahize hoparlörü de birebir aynı. Bu video ile birlikte ön kamerada flaş olacağına dair iddiaların doğru olmadığı da ortaya çıktı. Diğer yandan Force Touch teknolojisinin ön paneli kalınlaştıracağı düşünülse de videoda iPhone 6 ve iPhone 6S panellerinin neredeyse aynı kalınlıkta olduğunu görüyoruz.

Şimdilik yeni modeller hakkında çok net bilgiler yok ancak ilk detaylar A9 işlemci, arttırılmış bellek kapasitesi, 4K kayıt yapabilen 12 MP arka kamera, FHD kayıt yapabilen ön kamera şeklinde. Muhtemelen Eylül ayının ilk dönemlerine doğru daha detaylı sızıntılar cihazın diğer bir çok teknik özelliğini de ortaya çıkaracaktır.

• Su 16 gb saçmalığı bitsin artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eğer böyle çıkarsa telefon ilk defa düz seriyle s serisi arasında büyük farklılık olmayacak.6dan çokta farklı bir telefon olmayacak gibi.

• 2 GB RAM olsun pilide daha uzun süre gitsin gerisini ortaya karışık bekliyorum .

• Bildiimiz basmatik degil mi bu ?
  • ya pili 1 gün giden telefonlar olduktan sonra force-touch olsa ne olur olmasa ne olur.

• Keşke ön kamerada flaş olsaydı.

• Çöp

• quote:

Orijinalden alıntı: EmuMaster

Çöp

Apple çöp , Sony çöp. kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş. senin için geçmiş hacı dayı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anatolianwarrior

eğer böyle çıkarsa telefon ilk defa düz seriyle s serisi arasında büyük farklılık olmayacak.6dan çokta farklı bir telefon olmayacak gibi.

2GB ram
    yeni nesil 14nm işlemci
    13mp arka 5mp ön kamera
    çok daha güclü ve daha hafif alimunyum gövde

ve daha bilmediğimiz olası özellikler...

buda bir fark değilse daha diyebilirimki size...
    hangi amrka farklı birşey yapıyor merak ediyorum ?
    hepsi ram de işlemcide kamera biraz güncelleme yapıp bitiriyor..

kimisi sadece işlemciyi bir tık yükseltip bile yeni model olarak sunuyor...

teknolojiyi biraz daha okumanızı rica ediyorum...

• şu 16 gb saçmalıgı bitse,batarya çok daha iyi olsa gerisi bile önemli değil

• Force Touch dediğimiz olay asılda süslü bir laf mesela Android'te menüde ekrana basılı tutunca altta widget duvar kağıdı gibi simgeler çıkar veya kısa yollarda wifiye basılı tutunca ayarlara geçer. Force Touch'ta tam olarak budur arkadaşlar sadece süslü şeklidir Macbook kullananlar bilir esasında windows laptoplarda ki touchpad'e boşa tık yaparsanız klasör içine girebilir ya da mouse nerdeyse tıkla işlevi görürsünüz Mac'de kendi özel işlevşeri dışında temelde buna benzer bir işlev görür Force Touch mesela eski model Air'lerde zoraki tıklamanız gerekir. Sanırım Force Touch'u anlatabildim kesinlikle güzel bir özellik ama beklentinizi yüksek tutmayın verdiğim Android telefonlardaki örneklere benzer işlev görecek.

• Her S serisinde olduğu gibi Apple'a güveniyorum, güzel bir şey gelecek
  • Bakalım samsung nasıl kopyalacak bu sefer

• Bukuluyomu bu

• cihaz sadece 2gb ramle geliyorum dese yeterli
  • Vestel vergisinden sonra gelir heralde,acaba alan olacakmı eskisi kadar bakalım?
  • batarya 2000mah üstü olmalı ve en düşük kapasite 32gb olmalı.
    kamera 8mp kalmamalı.(%95 mp artar.)
    işlemci ve ram de iyileştirme olacağı kesin.
  • 8 GB lik artırılamayan hafızalı ucuz ip6s ler çıkartsınlar. Bimde a101 de 700 liraya satsınlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6s 6 nın aynısı gene tip olarak elimizdekini millet zaten 6s dedikmi 6s sanar 7 yi beklemekte fayda var 6s alacaklara şimdiden ölü yatırımlarında başarılar diliyor geçmişler olsun diyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.