Şimdi Ara

Lojistic firması buzdolabını eve çıkaramadı(buzdolabı hafif hasar gördü)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bosch KGN56AI30N buzdolabı satın aldım.Bugün taşıyıcı lojistik firmanın elemanları 3 katlı evin merdivenin ortalarına kadar getirdikleri dolabı merdiven dar diye yukarı çıkarmayıp (sağa sola korkuluklara sürttüler çünkü)Tekrar aşağıya giriş kapısına indirdiler.Sonra yetkili servis geldi kapılarını söküp çıkaralım diye.Ama dış karton zaten hasarlıydı merdivende sag sola sürtmekten.Dış karton açılınca dolabın yan saç kısımında küçük bir göçük oluşmuş alt tarafın arkasındaki plastik bir kısımda kırılmış.Geri araca sarıp gittiler. Dışardan asansör tutup çıkarsam girmez heralde.Çünkü balkon kapısıda dar.bide artı asansör sahibinede ayrıyeten para vermek gerekir.Bu durumda ne yapmalıyım.İmza falan atılmadı teslim aldım diye.Yarın yeni bir dolap getirip kapılarını söküp çıkarırlarsa yine çizerlerdiye korkuyorum.Buzdolabı 193 cm çünkü.Bide şöyle bişey söylediler.Aşağıda dolabı söküp benden imza alıp öyle çıkarmak istediler.Ya bişey olursa bende imza atmış bulunacağım.Ne yapsam geri iade mi yapsam acaba.2800 e 9 taksitle almıştım.Yardım ve yorumlarınızı rica ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: aliok1

Bosch KGN56AI30N buzdolabı satın aldım.Bugün taşıyıcı lojistik firmanın elemanları 3 katlı evin merdivenin ortalarına kadar getirdikleri dolabı merdiven dar diye yukarı çıkarmayıp (sağa sola korkuluklara sürttüler çünkü)Tekrar aşağıya giriş kapısına indirdiler.Sonra yetkili servis geldi kapılarını söküp çıkaralım diye.Ama dış karton zaten hasarlıydı merdivende sag sola sürtmekten.Dış karton açılınca dolabın yan saç kısımında küçük bir göçük oluşmuş alt tarafın arkasındaki plastik bir kısımda kırılmış.Geri araca sarıp gittiler. Dışardan asansör tutup çıkarsam girmez heralde.Çünkü balkon kapısıda dar.bide artı asansör sahibinede ayrıyeten para vermek gerekir.Bu durumda ne yapmalıyım.İmza falan atılmadı teslim aldım diye.Yarın yeni bir dolap getirip kapılarını söküp çıkarırlarsa yine çizerlerdiye korkuyorum.Buzdolabı 193 cm çünkü.Bide şöyle bişey söylediler.Aşağıda dolabı söküp benden imza alıp öyle çıkarmak istediler.Ya bişey olursa bende imza atmış bulunacağım.Ne yapsam geri iade mi yapsam acaba.2800 e 9 taksitle almıştım.Yardım ve yorumlarınızı rica ediyorum.

Kutuyu açıp battaniye tarzı şeye sarabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Lazpanyol-61

quote:

Bosch KGN56AI30N buzdolabı satın aldım.Bugün taşıyıcı lojistik firmanın elemanları 3 katlı evin merdivenin ortalarına kadar getirdikleri dolabı merdiven dar diye yukarı çıkarmayıp (sağa sola korkuluklara sürttüler çünkü)Tekrar aşağıya giriş kapısına indirdiler.Sonra yetkili servis geldi kapılarını söküp çıkaralım diye.Ama dış karton zaten hasarlıydı merdivende sag sola sürtmekten.Dış karton açılınca dolabın yan saç kısımında küçük bir göçük oluşmuş alt tarafın arkasındaki plastik bir kısımda kırılmış.Geri araca sarıp gittiler. Dışardan asansör tutup çıkarsam girmez heralde.Çünkü balkon kapısıda dar.bide artı asansör sahibinede ayrıyeten para vermek gerekir.Bu durumda ne yapmalıyım.İmza falan atılmadı teslim aldım diye.Yarın yeni bir dolap getirip kapılarını söküp çıkarırlarsa yine çizerlerdiye korkuyorum.Buzdolabı 193 cm çünkü.Bide şöyle bişey söylediler.Aşağıda dolabı söküp benden imza alıp öyle çıkarmak istediler.Ya bişey olursa bende imza atmış bulunacağım.Ne yapsam geri iade mi yapsam acaba.2800 e 9 taksitle almıştım.Yardım ve yorumlarınızı rica ediyorum.

Teşekkürler.Daha dolap eve çıkmadan imza almak istemeleri nedir.Battaniye falanda getirmiştik ama dış karton açılıp bakılınca dolabın yukarda belirttiğim gibi hasar gördüğünü görüp canım sıkıldı zaten.Sonra geri sarıp gittiler.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Lazpanyol-61

quote:

Teşekkürler.Daha dolap eve çıkmadan imza almak istemeleri nedir.Battaniye falanda getirmiştik ama dış karton açılıp bakılınca dolabın yukarda belirttiğim gibi hasar gördüğünü görüp canım sıkıldı zaten.Sonra geri sarıp gittiler.

Demek istiyorlarki mutaaİT merdivenleri küçük yapmış. Bir daha çizilirse suç bizde değil yapanda.Benimde başıma geldi zamanında yenisini çıkartırken enserlerinde boza pişirdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aynı model buzdolabı aldım, eşim evdeydi. Horoz Lojistik firması getirdi. Merdivenlerin dar olduğunu buradan geçmeyeceğini, yukarıya çıkaramayacaklarını söylemişler. Ayrıca eğer biz sorumluluğu alırsak kutuyu açıp taşımayı teklif ettiler. tabikide ben bunu kabul etmedim. asansör felanda yok yuvarlak merdivenler var nasıl yapsak bilemedim. Siz ne yaptınız. Eğer ben iade edersem 9 taksitle geri gelecek ve limitim boşa gitmiş olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: namebaris

Aynı model buzdolabı aldım, eşim evdeydi. Horoz Lojistik firması getirdi. Merdivenlerin dar olduğunu buradan geçmeyeceğini, yukarıya çıkaramayacaklarını söylemişler. Ayrıca eğer biz sorumluluğu alırsak kutuyu açıp taşımayı teklif ettiler. tabikide ben bunu kabul etmedim. asansör felanda yok yuvarlak merdivenler var nasıl yapsak bilemedim. Siz ne yaptınız. Eğer ben iade edersem 9 taksitle geri gelecek ve limitim boşa gitmiş olacak.

Barış kardeşim mesajınızı yeni gördüm.Bizim dolap ikinci gelişinde zar zor yukarı çıkarıldı.İlk önce bi seyyar asansör geldi.Oda yanaşamayıp yağ hortumlarından birini direğe sürttü yanaşmaya çalışırken.Bi işe yaramadan gitti asansör.Sonra lojistik firmasından 2 kişi daha geldi yani toplam 4 kişi oldular.Sonra dolabın kapılarını söküp battaniye ile sarıp öyle çıkardılar zor zahmet.Bu sefer oldu.Yoksa bende iade edecektim nerdeyse.Bulunduğunuz yerde seyyar asönsör filan varsa balkondan falan olmaz mı acaba.Az buçuk bahşiş falan vermeyi teklif edin bakalım.Kabul ederseniz eğer.Belki paranın kokusu biraz fikirlerini değiştirir. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliok1 -- 29 Eylül 2015; 0:22:45 >

• aliok1 kullanıcısına yanıt
    seyyar asansör gelse bile camlardan geçemsi pek mümkün değil, bu buzdolabı yeni üretim olduğu için almaya karar vermiştim ve gittigidiyorda %7 indirim fiyat oldukça ucuza geldi. Böylelikle dolap benim için daha cazip hale geldi. Ancak Fatih'te yaşadığım için merdivenler sorun. Aldığım yer servis geleceğini serviste çıkaramazsa daha sonra iptal etmemi rica etti bende kabul ettim bu hafta içinde servis gelecek merakla bekliyorum. sizin dediğiniz gibi 4 kişi merdiven merdiven çıkararak en üst kata kadar çıkarabilirler. Eğer çıkarırlarsa zaten içimden geçti bişeyler vereceğim onlara. Ayrıca cevabınız ve ilginiz için de teşekkür ederim.
  • shopsiemens S kullanıcısına yanıt
    sizinde ayrıntılı cevabınız için teşekkürler. Ürünü almadan önce araştırma yaptığım sıralarda DH üzerinden sizede PM atmıştım ancak sizden geri dönüş olmayınca araştırmaya devam ettim ve farklı bi yerden aldım. Verdiğiniz bu bilgiler benim ve diğer buzdolabı alacak kişilere yardımcı olacaktır. Yeni ürün alıp sorumluluğu kabul edip öyle yukarı çıkarılmak istenmesi bana son derece saçma geliyor.
  • Merhaba buzdolabım kutlu bir şekilde yukarı çıktı demek ki çıkabiliyormuş! Horoz Lojistiğin işgüzarlığı yüzünden 1 hafta bekledim. alt kapakta ufak ezilme var değişecek oda taşınma esnasında olan bir durum. Yalnız aklıma takılan bir durum var. KG56AI30N Inox aldım. parmak izin olmaz yazıyordu parmak izi oluyor ayrıca yaptığım araştırmalarda inox a mıknatıs yapışmadığını okudum bu konuda bilginiz var mı?
  • shopsiemens S kullanıcısına yanıt
    Merhaba o zaman siemens tarafından kandırıldım mı yada tüm müşterileri kandırılıyor mu? kocaman INOX yazıyor yanında ayrıca bu 559 litrelik dolaptan beyaz,parlak beyaz, inox görünümlü ve inox olmak üzere 4 tane var ben inox olanı aldım zaten model numarasıda inox ama mıknatıs yapışıyor anlamadım bu evet uzun süre tutarsanız elinizi iz bırakıyor. yerleştirme esnasındaki izlerim hala mevcut.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.