Şimdi Ara

Burdur 58. Piyade Eğitim Alay Komutanlığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
676
Cevap
19
Favori
402.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kimone

Oğlum acemi birliğini Burdur'da yaptı. Burdur'da eğitim çok zor diyenlere aldırış etmeyin
    Başka yerlerdeki eğitimlerle kıyaslandığı zaman eğitim yok denecek kadar az oğluma günde kaç kilometre koşardınız diyorum koşu yoktu diyor pentatlon eğitimleri nasıldı diyorum pentatlon ne ki diye cevap veriyor intikal yürüyüşleri kaç saat sürerdi diyorum intikalin ne olduğunu bile bilmiyor. Atış eğitimlerinde kaç mermi attınız diyorum sadece 9 mermi diyor.
    Eğitimin nasıl olduğunu öğrenmek isteyenler Bilecik'de Manisa Kırkağaç'da İzmir Foça'da askerlik yapanlardan öğrensinler.
    Burdur'da zaten toru topu acemi birliğiniz 25 - 28 gün arası sürüyor. Bu 28 günün ilk 10 - 15 günü yanaşık düzen eğitimleriyle geçiyormuş kalan günlerde ise yemin törenine hazırlık eğitimleri veriliyormuş.
    Ayrıca burada eğitim görecek olanlar ulaştırmacı yani şoför olacağım diye sevinmesinler oğlum 93/2 tertip olarak acemi birliğini Burdur'da yaptı usta birliği Hakkari Çukurca Muhabere Elektronik Bilgi Sistemleri (MEBS) bölüğüne çıktı santral görevlisi oldu ve 20.04.2014 de yani 4 gün önce terhis oldu...
    Bütün askerlerimize şimdiden hayırlı teskereler dilerim...

Yazdıklarınız harfi harfine doğru.Eğitim koşu mekik şınav intikal adına hiçbir şey yok,yemekleri çok güzel.Komutanlar iyi.
    Bence Türkiyedeki en rahat acemi birliği,ne yalan söyleyeyim usta birliğine gittiğimde çok aradım burdur'u.Hala da özlüyorum.
    Bende santralci olarak tamamladım askerliğimi bu arada.

• tertipler buraya toplanalım ben salı günü öğlen burdurdayım teslim olurum

• bursadan burdura haziran 18 de gidiyorum bende hayırlısıyla :)
  • Oğlum acemi birliğini Burdur'da yaptı. Burdur'da eğitim çok zor diyenlere aldırış etmeyin
    Başka yerlerdeki eğitimlerle kıyaslandığı zaman eğitim yok denecek kadar az oğluma günde kaç kilometre koşardınız diyorum koşu yoktu diyor pentatlon eğitimleri nasıldı diyorum pentatlon ne ki diye cevap veriyor intikal yürüyüşleri kaç saat sürerdi diyorum intikalin ne olduğunu bile bilmiyor. Atış eğitimlerinde kaç mermi attınız diyorum sadece 9 mermi diyor.
    Eğitimin nasıl olduğunu öğrenmek isteyenler Bilecik'de Manisa Kırkağaç'da İzmir Foça'da askerlik yapanlardan öğrensinler.
    Burdur'da zaten toru topu acemi birliğiniz 25 - 28 gün arası sürüyor. Bu 28 günün ilk 10 - 15 günü yanaşık düzen eğitimleriyle geçiyormuş kalan günlerde ise yemin törenine hazırlık eğitimleri veriliyormuş.
    Ayrıca burada eğitim görecek olanlar ulaştırmacı yani şoför olacağım diye sevinmesinler oğlum 93/2 tertip olarak acemi birliğini Burdur'da yaptı usta birliği Hakkari Çukurca Muhabere Elektronik Bilgi Sistemleri (MEBS) bölüğüne çıktı santral görevlisi oldu ve 20.04.2014 de yani 4 gün önce terhis oldu...
    Bütün askerlerimize şimdiden hayırlı teskereler dilerim...

• quote:

Orijinalden alıntı: srht akar

bende bugün yemin edip ayrıldım. 3 tabur 7.bölükteydim. Aralık celbinde gidecek arkadaşlar bu bölüke düşerse hiç endişe etmeyin askerliğin nasıl geçtiğini anlamadan gülerek yemininizi eder gidersiniz. Bütün komutanlar cok cok iyi ve eğlenceli insanlar bir tanesi hariç ama isim vermiym. Özellikle Emin Uzmanıma selamlarımı söylüyorum her eğitimi karın ağrısı ile bitiyor sebebi sadece gülmek. Askerliki sevdirdi diyebilirim.

Ben vereyim isim Ramazan mı ? :)
    Emin uzmanı özleyeceğiz ya.
    hangi mangadaydın
  • Burdurdan gelibolu...
    Sanırım acemi için çok kötü bir yerde değiliz...
  • albayhalil kullanıcısına yanıt
    hocam benim usta birliğim orasıydı. en önemli faktör her zaman komutanlar ve asker arkadaşlarıdır şuan orada hangi komutanlar kaldı bilmiyorum malum son olaylardan dolayı. ancak değişmeyecek faktörlerden beni zorlayan bir kaçını yazmaya çalışayım.
    ben ankarada üniversite okudum kayseride yaşıyorum. giderken bana soğuk olur dikkat et dediler. ulan ne kadar soğuk olacak ankaradan kayseriden de mi dedim. ama onlarca il gezdim böyle bir soğuk görmedim. seni herşeyden önce soğuk zorlayacak. burdur gölünün soğuğu sizi içtimalarda nöbetlerde zor durumda bırakacak. ben kasımda askerliğe başladım ocak-şubat ayları en zor günlerdi. mutlaka yanında bir tane termo içlik götür. çok pahalı seyler olmasın. çamaşır yıkamak biraz zor yıkansada kışın kurutması biraz mesele o yüzden yanında 10-15 çift iç çamaşırın olursa çok rahat edersin. (bunları yeni alıp gitme mutlaka kullanılmış olsun etiketi olmasın yoksa çalınabilir) yanında yeşil eldiven de olsun. eldiven ve bere can kurtarır.
    bir deiğer husus esnaf. zamanında bedelli yeri olduğu için esnafın hatta şehrin başlıca geçim kaynağı askermiş. o yüzden esnafa dikkat et hafif esneğini bulsun direk geçiriyorlar fiyatı. bir şey almadan yemeden içmeden mutlaka fiyatını sor. özellikle merkezdeki "katre" pastane cafe çok pahalı dikkat et :)
    3.tabur 3.bölük alayın kapısından girince sola dönünce en yukardaki bölük. alay içtima alanına çok uzak. gidip gelirken bi hayli uygun adımda yürürsün bot un içine yumuşak tabanlık al ama çaktırma etrafına yoksa çalınabilir :)
    bir diğer önemli husus ısparta dağ komando dan refuzeler gelir. ingilizcedeki "refuse" kelimesinden kaynaklı yani çöp asker demek. komando olamayacak askerlerdir. kimisi sağlık probleminden kimisi ise sabıka kaydı eroin gibi madde bağımlıları falan ıspartadan burdura sevk edilir. onlara dikkat et. kesinlikle korkma ama mümkünse de bulaşma. burdur alayında onlar olur zaten acemidirler en fazla 3 hafta sonra giderler.
    taksiye falan binme oraya gidince. zaten küçük yer otobüsler yakınından geçer birine sor bin öyle git otogarın hemen önünden geçer otobüsler asker adamsın paranı çarçur etme.
    sizin nöbet kulubeleri dağlık alandaydı buyuk ihtimal hala öyledir soğuk kavramına tekrar dikkatini çekmek istedim. sakın çok fazla kıyafet götürme iç çamaşırın dışında. zaten onlar da verecek size çorap içlik falan. gittiğin yer acemi birliği yani tertip dönemlerinde 4-5 bin asker gelir. kalabalık olduğundan kantinlerde sıra olur. kadro asker ve rütbeliler önüne geçer sakın ses çıkarma çünkü acemilik bitince sende önce 10başı sonra çavuş olacaksın ve sende öne geçeceksin. gidince anlarsın neden olduğunu

şimdi hocam ben soğuk var dedim hırsızlık olabiliyor dedim refuze askerler geliyor dedim esnafa dikkat dedim. dedim de dedim.. bunların hiçbiri seni tedirgin etmesin. şimdi her sene çağırsalar gider her sene 2 ay yapar gelirim. gerçekten hayatın kıymetini öğretiyor. burdur küçük bi şehir haftasonları şehir pazarı kuruluyor ve köylüler geliyor öyle temiz insanlar var ki akşama kadar 40-50 lira kazanmak için köyünden getirdiği yer elmasını satmaya çalışan 2 yaşlı teyzeyi hala unutamam. önlerinde 2 çuval kilosu 1 liradan satıyorlar belki 40 liralık sermayeleri var belli ki bir bakanları yok "köyden getirdik guzum taptaze" diyerek poşete korken diğer teyzenin sessizce "bunlar bizim askerimiz fazla koy" diye tembih etmesi gibi olaylar yaşarsın. Allah muaffak eylesin kazasız belasız görevini tamamlamanı nasip eylesin inşallah.
    fazla yazdımsa kusura bakma bunlar dışında merak ettiğin cevaplayabileceğim bi şey varsa başım gözüm üstüne sonuçta sülüsü aldın artık sen vatan emanetisin :)

• BENİM ACEMİLİK VE USTA BİRLİĞİ İKİSİ DE BURDUR ÇIKTI. 2.GRUP OLARAK GİDECEĞİM..13-15 EYLÜL ARASI TESLİM OLACAĞIM..İSTANBUL'DAN GİDECEK OLAN VARSA BEN UÇAKLA ISPARTA'YA ORADAN BURDURA GEÇMEYİ PLANLIYORUM. OTOBÜSLE UZUN YOL ÇEKİLMEZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM.
  • Benim de aynı şekilde acemi ve usta Burdur,

kısa dönem er 2. grup. Sizler ne zaman teslim olmayı düşünüyorsunuz? @Gecu3@_cancam
  • Acemi usta aynı benimde kaç kişiyiz bu durumda olan
  • gözleme çok güzel oluyor eğitim alanında satılıyor günde 3-4 tane yerdim
  • ben salı öğleden sonra 13.30 gibi teslim olmuş olurum sabah burdurdayım

Aziz Topaloğlu 1982 Malatya
  • salı günü öğlen 2 gibi burdur da olacağım bende.ankara dan geliyorum.kamil koç salı sabah 8 arabasındayım....

Hüseyin Berkan AKSAKAL 1984 ANKARA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wxw06 -- 9 Aralık 2006; 11:01:47 >
  • Slm Tertipler ,

Timur İstanbul 28

Yararlı bir site,http://www.baliandbaliworks.com/burdur97/bilgi_burdur.html ,eski tertiplerden bir arkadaş hazırlamış.
  • aksaray Erhan salı günü ordayısss eklemeyen varsa listeye djerhansengul@hotmail.com ordan dağıtım yapıyorusss tertipler
  • http://super1600.blogcu.com/1039190/ beyler bakın buraya bizim kaderimiz hafiften kıbrıs gibi gözüküyooo
  • ismail avşar istanbul dayım az sonra bilet almaya gideceğim salı öğlen vakti buluşalım ve hep beraber teslim olalım... ne dersiniz... ya da orada da buluruz birbirimizi
  • Tertipler,
    Mahmut 24 istanbul
    salı günü saat 4:59 da teslim alacam burdurda görüşmek üzere
  • |͇̿C͇̿¤̿ ͇̿|//Piyade Er// - 58.Piyade.Eğtm.Alay.Komutanlığı/BURDUR

DEVRELER HEPİNİZE SAĞ SALİM HAYIRLI TEZKERELER . .

][ BURDUR ][

Telefon Kodu : 248
    Trafik Kodu : 15
    LINK :http://www.burdur.gov.tr/

BILGI : Değerli develerim , salı sabahı birliğe teslim olmanızı tavsiye ederim ,akşama bırakmayın .

Burdur Piyade.Eğtm.Alay.Komutanlığı Bedelli askerliğin yapıldığı tek birlik . Özel bir durum söz konusu . Tesisler gayet güzel . Yemin töreni için gelecek olursa aileniz arkadaşlarınız oteller gayet güzel ve bu mevsim kar tatili gayet güzel olur .. yılbaşı bayram bir arada :)

• tertipler bende 58.piyade eğitim alayı burdurdayım ankaradan salı sabahı 8 de kamil kocl'a gidiyorum toplanıp gidelim AYTUĞ...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.