Şimdi Ara

Burdur 58. Piyade Eğitim Alay Komutanlığı (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
677
Cevap
19
Favori
402.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Eylül' de acemilik burada yapılacak uzun dönem olarak. Sorum ise usta birliğine burası nerelere gönderiyor genelde? Bir de belgede komando olamaz yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydin618

quote:

Orijinalden alıntı: micropac

slm milletttt 3'ÜNCÜ P.EĞT.TUG. 58'İNCİ P.EĞT.A.K.LIĞI/BURDUR MERKEZ ' e gidecek olan varsa eğer... emrah.gul@stu.adu.edu.tr adresinden facebook u mu bulup ekleyebilir ismim emrah gül... burdurdan genellikle uzun dönemler nereye gidiyor bilgisi olan varsa yazsın lütfen teşekkürllerrrrrrrrrrr...

ayni yere dusmusuz yoldas

dewrem sen nereden geliyorsun ?

• burdura çıktı benim de asker öğretmen olarak. iki üç gün sonra ordayım belkide.güzel şeyler okudum burdur hakkında
  • lanet Burdur, umarim bizim 349'lar kadar kalabalık olmaz. Kola ve abur cubura ulasana kadar 1 hafta gecmisti :( 16 gunde 1 kere yıkanabilmekte cabası :/
  • bjezz kullanıcısına yanıt
    kardeşim merhaba, sanıyorum burdurda acemiliğini yaptın, zahmet olmassa biraz anlatırmısın neler var neler yok? eğitimi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kompliman

Arkadaşlar Eylül' de acemilik burada yapılacak uzun dönem olarak. Sorum ise usta birliğine burası nerelere gönderiyor genelde? Bir de belgede komando olamaz yazıyor.

Allah yardımcınız olsun şimdiden tüm askerlerimize hayırlı teskereler
    Benim oğlum da acemi birliğini 93/2 devre A tertip olarak Burdur'da yaptı biz usta birliğinin Kıbrıs'a çıkacağını tahmin ederken
    Genelkurmay bizleri ters köşeye yatırdı ve oğlumun askerliği Hakkari Çukurca'ya çıktı Oğlum 37 gündür Çukurca 2. Hudut Tugayı MEBS Bölüğünde askerliğini yapmakta şafak 370
    Yalnız şurası bir gerçek ki Türkiye'de acemi birliğini en rahat yapabileceğin bir yere yani Burdur'a gidiyorsun acemi birliğin sadece 28 gün sürecek bu 28 günün en az 15 günü yanaşık düzen eğitimleriyle yemin törenine hazırlık olarak geçecek. Havalar da serinlemeye başladı en azından 30 - 35 derece sıcaklık altında eğitim yapmamış olacaksın. Ben acemi birliğini Bilecik 9. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı'nda Çavuş eğitimi alarak yapmıştım her gün 5 Km. koşumuz vardı attığımız mermilerin intikallerin haddi hesabı yoktu. Burdur'da ise ne koşu ne intikal ne de doğru dürüst atış eğitimi varmış 28 günlük süre zarfında 25 metreye sadece 9 mermi atmışlar...

@HSA
    @ogun1020

• kimone kullanıcısına yanıt
    selam sürekli aynı yerlere mi gönderilir askerler yoksa dönem dönem değişiklik gösterir mi son zamanlarda burdur çok doğu yolluyormuş...

ve meslek seçimleri nasıl oluyormuş acaba bi bilginiz var mı ?
  • quote:

selam sürekli aynı yerlere mi gönderilir askerler yoksa dönem dönem değişiklik gösterir mi son zamanlarda burdur çok doğu yolluyormuş...

ve meslek seçimleri nasıl oluyormuş acaba bi bilginiz var mı ?

Tam olarak bilmemekle birlikte Burdur normalde Doğuya pek asker yollamazmış genelde Kıbrıs ve Trakya illerine asker gönderirmiş ama bu 93/2 tertip askerlerin hemen hemen tamamını doğu ve güneydoğu illerine gönderdi oğlumun bölükte 300'ü aşkın asker varmış 5 veya 6 kişi dışında tamamı doğuya düşmüş 07.06.2013 tarihinde Burdur'a yemin töreni için gittim hangi aile veya acemi asker ile konuştuysam Şırnak - Hakkari - Tunceli - Bingöl - Ağrı - Mardin - Kars - Erzurum - Van gibi illere usta birliklerinin çıktığını öğrendim...
    Meslek seçimlerine gelince Ankara'dan sivil giyimli 2 kişi geliyormuş boylu poslu sarışın mavi gözlü (yani yakışıklı) askerlerden 20 - 30 kişiyi seçip orada bulunan Renault Fluence aracı verip kullan bakalım diyormuş ona göre seçim yapıyorlarmış diğer meslek guruplarını pek sormamışlar sadece pasta ve tatlı yapmasını iyi derecede bilen asker var mı? diye sormuşlar benim oğlan tornacı ve kaynakcıydı ama sormamışlar bile oğlumun en yakın arkadaşını şoför olarak seçmişler çocuk Ankara'ya gideceğim diye sevinirken askerliği Erzurum Pasinler'e çıkmış. Galiba biraz torpil işleri dönüyor...

• kimone kullanıcısına yanıt
    acaba turizmci sormuşlar mı ? şöförlükle işimiz yok da :D sadece bu tertipler mi doğuya gitmiş ne garip demek ki yerler değişti :S
    neyse çok teşekkürler açıklamalarınız için
  • quote:

acaba turizmci sormuşlar mı ? şöförlükle işimiz yok da :D sadece bu tertipler mi doğuya gitmiş ne garip demek ki yerler değişti :S

Evet turizmci yide sormuşlar ama 2 yıllık yüksek okul mezunu olanları tercih etmişler ve garsonluk yaptıracaklarını da belirtmişler.
    Orada bulunan bir astsubayla oğlumun katılacağı KTM hakkında konuşmuştum komutan barış süreci nedeniyle bütün askerlerin güneydoğuya çıkmış olabileceğini belirtti
    benim oğlumdan bir dönem önce öğretmen olan yeğenimde askerliğini kısa dönem olarak Burdur'da yapmıştı usta birliği Kıbrıs'a çıkmıştı o dönem askerlerin % 70 ini Kıbrıs'a gönderdiğini geri kalanların ise büyük çoğunluğunun Trakya illerine gittiğini çok az sayıda askerinde doğu ve güneydoğu illerine gittiğini belirtmişti...
    Yalnız Kıbrıs'da askerlik yapmaktansa Hakkari - Şırnak gibi yerlerde askerlik yapmak daha iyidir diye düşünüyorum hani bir söz vardır aslında çok da doğru
    "DOĞUDA ASKERLİK YAPANIN ANASI AĞLAR BATIDA ASKERLİK YAPANIN KENDİSİ AĞLAR" Daha ben Kıbrıs'da askerlik yapan birinden çok rahattım dediğini hiç duymadım ama şu an oğlum Çukurca'da asker ve hiç eğitim spor falan yokmuş günde sadece 2 saat nöbetleri varmış özellikle yemekler süpermiş her sabah kahvaltıda tüplerde bulunan çokokrem zeytin ezmesi veya bal çıkıyormuş peynir olarak kaşar peyniri veriyorlarmış mesela dün oğlum akşam yemeğinden sonra aradı ne yediklerini sordum menü şu şekildeymiş...
    Salçalı Köfte - Mercimek Çorba - Cacık - Şeftali - Fındık içi (yemek listesini unutmuştum az önce android ses kaydedici proğramdan görüşmemizi dinleyip yazdım )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimone -- 28 Temmuz 2013; 16:25:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Taner13

yazın gidilecek yer değil aşırı sıcak. 3 bölükteki kara murat bizi duman etmişti :)

Az önce telefonda oğlumla görüştüm sizin mesajınızı okudum oğlumda 3. Bölükte askerliğini yapmıştı Murat Özden adında çatlağın tekiymiş psikolojik sorunları varmış 9 tane bölük varmış kara murat'ı tanımayan yokmuş. Yemin töreninden 1 gün önce 50 kişiye yakın askerin saçlarını kestirmiş Rivayetlere göre 45 kellesi varmış...
    Rivayetler doğruysa o eller öpülesidir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kompliman

Arkadaşlar Eylül' de acemilik burada yapılacak uzun dönem olarak. Sorum ise usta birliğine burası nerelere gönderiyor genelde? Bir de belgede komando olamaz yazıyor.

2011 yılı mayıs celbinde 91/2 tertip olarak gittim. %60 Doğu %10 Ankara %10 İstanbul %20 Diğer olarak gönderdiler.
    Ben Cumhurbaşkanlığı'na gitmiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimone

quote:

Evet turizmci yide sormuşlar ama 2 yıllık yüksek okul mezunu olanları tercih etmişler ve garsonluk yaptıracaklarını da belirtmişler.
    Orada bulunan bir astsubayla oğlumun katılacağı KTM hakkında konuşmuştum komutan barış süreci nedeniyle bütün askerlerin güneydoğuya çıkmış olabileceğini belirtti
    benim oğlumdan bir dönem önce öğretmen olan yeğenimde askerliğini kısa dönem olarak Burdur'da yapmıştı usta birliği Kıbrıs'a çıkmıştı o dönem askerlerin % 70 ini Kıbrıs'a gönderdiğini geri kalanların ise büyük çoğunluğunun Trakya illerine gittiğini çok az sayıda askerinde doğu ve güneydoğu illerine gittiğini belirtmişti...
    Yalnız Kıbrıs'da askerlik yapmaktansa Hakkari - Şırnak gibi yerlerde askerlik yapmak daha iyidir diye düşünüyorum hani bir söz vardır aslında çok da doğru
    "DOĞUDA ASKERLİK YAPANIN ANASI AĞLAR BATIDA ASKERLİK YAPANIN KENDİSİ AĞLAR" Daha ben Kıbrıs'da askerlik yapan birinden çok rahattım dediğini hiç duymadım ama şu an oğlum Çukurca'da asker ve hiç eğitim spor falan yokmuş günde sadece 2 saat nöbetleri varmış özellikle yemekler süpermiş her sabah kahvaltıda tüplerde bulunan çokokrem zeytin ezmesi veya bal çıkıyormuş peynir olarak kaşar peyniri veriyorlarmış mesela dün oğlum akşam yemeğinden sonra aradı ne yediklerini sordum menü şu şekildeymiş...
    Salçalı Köfte - Mercimek Çorba - Cacık - Şeftali - Fındık içi (yemek listesini unutmuştum az önce android ses kaydedici proğramdan görüşmemizi dinleyip yazdım )

yüksek okul mevzunuyum garsonluk ta yaparım farketmez... gerçekte verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim umarım sayılı gün çabuk geçer... barış süreci değil suriye sınırı karışık olduğu için doğuya weriyorlarmış... allah tüm tertiplerime dedelerime ustalarıma kolaylık versin... zaman gelsin bende gideyim artık aklımdan çıksın şu askerlikkk... oğlunuzun rahat olmasına sevindimm...

• Beyler selamalr benim usta birliği burdura çıktı.
    3'ÜNCÜ P.EĞT.TUG. 58'İNCİ P.EĞT.A.K.LIĞI 2'NCİ P.EĞT.TB. 2'NCİ P.EĞT.BL/BURDUR MERKEZ
    acemi birlik antalyada
    Kısa dönem olup usta birliğini burda yapana çok rastlamadım. Burdur için yazılanların nerdeyse hepsi acemi birlikler için. Siz orada eğitim çavuşu olursunuz diyorlar doğru mu? ne dersiniz?
  • tracy kullanıcısına yanıt
    e muhakkak olursun çünki gelenlerin hepsi çömeziz. biz mi olcaz talim çavuşu sen olcan tabi :D dedeeeee şafak kaç ?
  • Dert Etmeyin Dewrelerim Tertiplerim... Gidicez Alnımızın Akıyla Yapıp Geleceğizzzzz.... Zaman Gösterecek (=
  • arkadaşlar bende burdur 58.piyade eğitime çıktım. 11 eylül geç teslim tarihim. İstanbul-Beşiktaş'tan gidiyorum. Beşiktaş'tan birliğe teslim olacak arkadaşlar var mı?
  • efsane043 E kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Bende Eylül'de Burdur 58.piyade E.A.K. na teslim olucam. 9 Eylül sevk tarihim, geç teslim 11 eylül. Sen kaçında gitmeyi düşünüyorsun?
    Ya da hangi tarihte gitmek daha iyi olur?
  • 91/4 tertip gitmiştim.2011 kasım ayında burdur 58.alay komutanlığında başlamıştı 15 aylık bitmek bilmeyen günler.Burdura 4 tertip gitmeyin çünki havası çok fena.Eğitim spor çok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheRummer

91/4 tertip gitmiştim.2011 kasım ayında burdur 58.alay komutanlığında başlamıştı 15 aylık bitmek bilmeyen günler.Burdura 4 tertip gitmeyin çünki havası çok fena.Eğitim spor çok.

Eğitim ve spor çok demişsiniz oraya takıldım zaten acemi birliği 28 gün sürüyor bu 28 günün 15 - 20 günü yanaşık düzen eğitimi dedikleri saçma sapan eğitimlerle geçiyormuş spor dediğiniz ise zannedersem bir kaç sefer yaptığınız tüfekli hareketler, oğlum daha 2 ay önce oradaydı pentatlon nasıldı diyorum o ne ki diyor yani pentatlonu bilmiyor günde kaç km koşuyordunuz diye sordum koşu yoktu bol bol uygun adım yürüyüş vardı diyor...
    Ben acemi birliğimi Bilecik'de yapmıştım günlük 5 Km. koşumuz vardı...

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.