Şimdi Ara

Yeni iPhone tanıtımı için 9 Eylül sesleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yeni iPhone tanıtımı için 9 Eylül sesleri

Bu yılın ikinci yarısında Samsung, LG, Sony gibi devlerin ikinci dalga amiral gemi modellerini tanıtması beklenirken, bu dönem Apple'ın de geleneksel tanıtım döngüsü içerisinde yer alıyor. iOS cihazlarını bu dönemde tanıtan Apple sahneye genelde yeni nesil iPhone'lar ile çıkıyor. 

Sektörden gelen bilgilere göre Apple'ın iPhone 6S serisi için planladığı tanıtım tarihi 9 Eylül. Kaynaklar 7 Eylül ile başlayan haftada Apple'ın bir lansman planladığını belirtiyor. Geçen yıl da 9 Eylül günü tanıtım yapıldığı için en yakın ihtimalin 9 Eylül 2015 Çarşamba olduğu ifade ediliyor. 

Bu tanıtımda iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modellerinin yanında iPhone 6C adında bir de plastik kasalı bir modelin tanıtılması bekleniyor. Ayrıca Apple TV serisinin de yeni modeli ile tanıtımda boy göstereceği tahmin ediliyor. 

iPhone 6S serisinde tasarım ve boyut açısından bir değişim yok. Ancak daha hızlı ve daha az enerji tüketen Apple A9 yongaseti, 2GB RAM, basınca duyarlı Force Touch dokunmatik teknolojisi, daha yüksek çözünürlükte kamera değişeceği düşünülen bileşenler arasında.

iPhone 6C modelinin ise önceki iPhone 5C ile benzer olduğu ve Apple A8 yongaseti, 4 inç ekran, 1GB RAM, 8MP çözünürlükte arka kamera gibi özellikler sunacağı iddia ediliyor. 

Lansmanın diğer bir önemli tarafı iOS 9 işletim sistemi ve watchOS 2 işletim sisteminin resmi olarak indirme tarihlerinin de açıklanacak olması. Bu da muhtemelen bir veya iki hafta sonrasına olacak. Bu tanıtımda bir iPad beklentisi olsa da Apple tabletlerini genelde Ekim ayına saklıyor.  

• 6C Balon olcak satılmayacak 5C gibi en çok 6S satılır büyük ekran isteyen 6S Plus alır 6C den bi cacık çıkmaz.
  • 6C hiç satılmayacak bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5C sadece kasa olarak farklıydı. Kendisiyle aynı zamanda çıkan 5S ile aynı donanıma sahipti yanlış hatırlamıyorsam. Madem şimdiki cihaz 6S ile aynı donanımda olmayacak o zaman gereksiz. Ki artık iOS ileride 1 GB RAM ile rahat çalışmayacak. O yüzden daha uzun süre kullanım için bu saatten sonra 1 GB RAM'li iOS cihaz almak hiç de akıllıca bir karar olmayacaktır. O yüzden gereksiz bir cihaz olur eğer çıkacaksa.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ram'i 2gb yaparlar ise harika olur 3-4 sene kullanımlı bir cihaz haline gelir bakınız 4s yıkılmadı ayakta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *GameOver* -- 8 Ağustos 2015; 22:38:13 >
  • en büyük gelişme bence 2 gb ram, diğerleride gelmesede olur....

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

5C sadece kasa olarak farklıydı. Kendisiyle aynı zamanda çıkan 5S ile aynı donanıma sahipti yanlış hatırlamıyorsam. Madem şimdiki cihaz 6S ile aynı donanımda olmayacak o zaman gereksiz. Ki artık iOS ileride 1 GB RAM ile rahat çalışmayacak. O yüzden daha uzun süre kullanım için bu saatten sonra 1 GB RAM'li iOS cihaz almak hiç de akıllıca bir karar olmayacaktır. O yüzden gereksiz bir cihaz olur eğer çıkacaksa.

Aynı donanımlı değildi. Biri 64 bit işlemciliydi.

• Kimse C serisi almak istemiyor çünkü ülkede iPhone alanların %90'ının tek amacı var, hava atmak. Ne işletim sistemi bilirler ne bir şey. "Ayy seninki 6C mi anladım canım ya" laflarına maruz kalıp fakir damgası yememek için (!) kimse C'ye pek yaklaşmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: koçari

quote:

5C sadece kasa olarak farklıydı. Kendisiyle aynı zamanda çıkan 5S ile aynı donanıma sahipti yanlış hatırlamıyorsam. Madem şimdiki cihaz 6S ile aynı donanımda olmayacak o zaman gereksiz. Ki artık iOS ileride 1 GB RAM ile rahat çalışmayacak. O yüzden daha uzun süre kullanım için bu saatten sonra 1 GB RAM'li iOS cihaz almak hiç de akıllıca bir karar olmayacaktır. O yüzden gereksiz bir cihaz olur eğer çıkacaksa.

Aynı donanımlı değildi. Biri 64 bit işlemciliydi.

5C donanım olarak 5 in muadilidir. 5s çok daha performanslı bir cihazdır.

• quote:

5C sadece kasa olarak farklıydı. Kendisiyle aynı zamanda çıkan 5S ile aynı donanıma sahipti yanlış hatırlamıyorsam. Madem şimdiki cihaz 6S ile aynı donanımda olmayacak o zaman gereksiz. Ki artık iOS ileride 1 GB RAM ile rahat çalışmayacak. O yüzden daha uzun süre kullanım için bu saatten sonra 1 GB RAMli iOS cihaz almak hiç de akıllıca bir karar olmayacaktır. O yüzden gereksiz bir cihaz olur eğer çıkacaksa.

Yanlış hatırlıyorsun, 5S ile aynı donanıma sahip değildi. iPhone 5 ile çok benzer donanıma sahipti. Apple için daha ucuzdu. Eski C serisi gibi çıkarsa iPhone 6 ile benzer donanıma sahip olacaktır. C serisinin çıkmayacağını düşünüyorum.

• Boşuna konuşmayın. Apple ne yaparsa satılacak. Ne yaparsa.

• quote:

Orijinalden alıntı: der ve gider

Kimse C serisi almak istemiyor çünkü ülkede iPhone alanların %90'ının tek amacı var, hava atmak. Ne işletim sistemi bilirler ne bir şey. "Ayy seninki 6C mi anladım canım ya" laflarına maruz kalıp fakir damgası yememek için (!) kimse C'ye pek yaklaşmıyor.

Katılmıyorum, bence bu abartılıyor. İllaki vardır hava atmak için alan ama en fazla yüzde 10dur. çoğu kişi iphone iyidir, iphone çok uğraştırmaz, pek sorun çıkmaz iphoneda gibi sebepler nedeniyle alıyor bence

• Tasarimi degistirse keske diyecegim ama s kasada nafile, cirkin anten cizgileri ve kasa tasarimina katlanmaya devam..

• Eee bu herkesin bildiği bir şey. Apple her zaman bu tarihlerde tanıtır. Rutinleşti artık.

• Eskisi kadar heyecanlı değilim 6 dan sonra,o cihazdan çok ümitliydim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bence apple ın kullanıcılara yapacağı en büyük iyilik 4 inclik telefon da çıkarmak olurdu. mesela 6s mi çıkardın bi de 6s mini çıkar. plus kadar gereksiz bir ürün var ama benim bahsettiğim compact ürün yok. apple, sana saygı duyan kullanıcıları üzüyosun be abi. .

samsung s3 mini den paylaşıldı zaaa

• quote:

Orijinalden alıntı: WB

Tasarimi degistirse keske diyecegim ama s kasada nafile, cirkin anten cizgileri ve kasa tasarimina katlanmaya devam..

Genel olarak, kasa büyük olasılıkla değişmez. Ancak çizgilerden yeni seri de, kurtulacakmışız. Bu hususla ilgili bir kaç yazıya denk gelmiştim.

• force touch falan hikaye. asıl gelmesi gereken ram artışı bu cihaza. onun haricinde bir sorunu yok zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: der ve gider

Kimse C serisi almak istemiyor çünkü ülkede iPhone alanların %90ının tek amacı var, hava atmak. Ne işletim sistemi bilirler ne bir şey. Ayy seninki 6C mi anladım canım ya laflarına maruz kalıp fakir damgası yememek için (!) kimse Cye pek yaklaşmıyor.
    asıl senin işletim sisteminden anladığın yok ios ve mac en iyi en sorunsuz en stabil vss işletim sistemleridir sen iphone alamıyor olabilirsin kullan ondan sonra farkı gör ha tabi şimdi çok kullandım dersin ama o zaman durum daha da vahim

• Herkes kafayı ram e takmış. Bana %50 oranında pil ömrü artışı getirsin, kasa ve tüm diğer özellikler aynı kalsın. Yeter artar...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.