Şimdi Ara

' Yangın Ankara test uyarısıdır' sms'i alıyorum nedir acaba?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Sms gelen kutusunu açtığımda attığım resimde gördüğünüz gibi Operatörden gelmiş uzunca mesaj geldiğini görüyorum. Sildiğim zaman bir süre sonra tekrar geliyor. Acaba bu mesajlar nedir ve nasıl kapatılır? Yardım edebilecek var mı acaba?
     ' Yangın Ankara test uyarısıdır' sms'i alıyorum nedir acaba?

• 930 mu 1520,mi

Bende anlamadım da Ankara'dan doğuya doğru gidildikçe bende de geliyor .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    Telefonum 1520. Ya bir de bu sms gelirken ses soluk da çıkarmıyor. Bir bakmışım deneme 1, test, yangın Ankara... falan bunlar birikmiş. Aveayı aradım en ufak bilgisi yoktu. Bir de AFAD'a email attım belki onlar atıyordur.

• Avea kendi sisteminin bile farkında değilde neyse
    Bazla alakalı bi durum diye tahmin ediyorum hücre yayınından kaynaklı olabilir simde kayıtlı konular var tahminimce onlardan gelebilir

Eski telefona takıp hücre yayınındaki bilgi mesajları diyede geçer oradaki simde kayıtlı konuları silersen belki gelmez

Ankara'dan sonra hücre bilgide Avea kısmı yer almıyor neden s

• krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    Eski telefona takıp ordan ayarlamayı deneyim teşekkür ederim.

• Hucre yayini hocam bunlar

• AlreadyTR kullanıcısına yanıt
    AFAD yayını gibi geliyor bana. Kendilerine sordum bakalım paşalar ne zaman cevap verir bilinmez. Çevremde kimsede böyle mesaj yokken bana gelmesi garibime gitti...

• quote:

Orijinalden alıntı: nightbringer

AFAD yayını gibi geliyor bana. Kendilerine sordum bakalım paşalar ne zaman cevap verir bilinmez. Çevremde kimsede böyle mesaj yokken bana gelmesi garibime gitti...

Sim yeni tel yeni simde kayıtlı olduğu için Lumia tel geliyor bide bölgesel bursada gelmiyor ama angaradan sonra geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: nightbringer

Hocam mesela hucre yayininda 112. Kanal var bende o acik sadece ordan geliyor hepsi acik gelirse cb mesaji bile geliyor cihaznizin 112. Kanalai aciktir deneme yapiyorlardir.Afadla alakali ama hucre yayini aciksa gelir

• AlreadyTR kullanıcısına yanıt
    Lumialarda o kanalı bulamadım. Bende sony Ericsson c510 var sim kartı ona taktım ilk olarak AFAD dan sms geldi 112. kanal diye. Ama o telefonda da ayarları bulamadım. Bana bir külüstür nokia lazım onlarda bu ayarlar mevcut.

• Telefonunuzun ayarlarından hücre yayını ya da cell broadcast gibi menülerden bunları kapatırsanız muhtemelen bir daha bu iletileri görmezsiniz. Sanırım konu numarası yok, tüm konular seçili olarak geliyor o zaman. Mesela 735 kanalı idi sanırım, arada TEST diye ileti geliyor sadece.

Bu arada bu ayarlar bildiğim kadarıyla SIM kart ile ilgili değil. Baz istasyonu CB kanallarından iletiyi gönderiyor, ayarı açık olan telefonlar da iletiyi alıp uygun şekilde gösteriyor. Başka bir telefona takıp ayar kapama işe yaramayabilir hani. Google'a sorun bence bu durumu.
  • sis651 kullanıcısına yanıt
    Google'la aradığımda elle tutulur bir çözüm bulamadım. Maalesef android kadar ayar dostu değil bu lumialar. Neyse artık böyle idare edeceğim. Yalnız yazıklar olsun şu çağrı merkezi çalışanlarına! Forumdaki sizler onlardan çoğu şeye daha hâkimsiniz. Sorduğum kişinin en ufak bir fikri bile yoktu. Teşekkürler zamanınızı ayırdığınız için.

• nightbringer kullanıcısına yanıt
    Çağrı merkezi çalışanları onlara verilen eğitim kadarını biliyorlar. Böyle her konuda uzman olmaları mümkün değil. Burası ise işin meraklıları ile dolu, kendi kendini eğitebilen kişilerle. :))

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.