Şimdi Ara

arakdaslarım ustalarım vuruntu problemi yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ustalar, aracım corsa 2008 52.000km 1.2 benzinli. şimdi 1 yıldır yaşadıgım bir sorunu anlatacım. aracı kaldırırken 1500-2000 devir arasında debriyajdan ayağımı çekerken tok, boğuk ksık seste bir vuruntu sesi geliyor arac yüklüyken daha fazla hissediliyor. özellikle motor ısındıktan sonra genellikle sogukken birşey yok fakat bazen soğukken de oluyor. bu 1 yıl içinde yetkili servis de olmak üzere bir çok yere gösterdim aracın altına üstüsüne takoz vs baktılar kimisi volant dedi kimisi normal bu dedi kimisi avans vuruyor dedi. internette arastırdım "piston etek sesi" filan belirtileri benzyior ama bostayken filan hiç ses yok sadece araç yük altında yapıyor sanki motordan gelmiyor. ama bilemiyorum arac hiç yagsız kalmadı bakımları hep yetkili serviste yapıldı. ses motor sogukken gelmiyor gibi ısınınca kesin yapıyor. ayrıca bu sesi yapmaya başladığında herhangi bir viteste giderken 1500-2000 devir arasında debriyajda bir titreme yapıyor bu titremeyi yapmadıgı zamanlarda kesinlikle o vuruntuyu da yapmıyor aracı çok az eğimde bile kaldırsam bu sesi duyuyorum. lütfen yardım edin nedir acaba bu sorunu yasayan bu sorun hakkında teorisi olan var mı ? artık gözüm gibi baktıgım araçtan soğudum. lütfen yardım edin

• debriyaj balatası ve volant değiştirin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.