Şimdi Ara

Dünyanın ilk 4K çözünürlükteki AMOLED ekranı duyuruldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dünyanın ilk 4K çözünürlükteki AMOLED ekranı duyuruldu

Mobil cihaz pazarında 2K ekranlar artık yaygınlaşıyor olsa da henüz 4K için adım atan bir üretici yok. Ancak şimdiden panel üreticileri küçük boyutlarda 4K LCD ekranlarını hazırlamış durumda. Çinli Hehui Optoelectronics farklı bir teknoloji üzerinde çalışıyor. 

HTC gibi devlerle zaman zaman işbirliği yapan ve Everdisplay olarak da bilinen firma dünyanın ilk 4K AMOLED ekranını geliştirdiğini duyurdu. 6 inç boyutundaki 4K AMOLED ekran böylece piksel yoğunluğu değerini 734ppi seviyesine çıkarıyor. AMOLED teknolojisi sayesinde de daha parlak, daha canlı renkler ve daha az enerji tüketimi sözkonusu. 

4K ekran konusunda Sharp 5.5 inçe kadar inmeyi başarmış ve 806 ppi seviyesine ulaşmıştı. Ancak henüz 4K çözünürlükte AMOLED ekran geliştiren çıkmamıştı. Samsung 2K Super AMOLED ekranlar üretiyor olsa da 4K Super AMOLED ekranlardan henüz bir haber yok. 

Yüksek piksel yoğunluğu ve çözünürlük, 4K ekranların üretimini çok maliyetli hale getiriyor. Bu bakımdan henüz akıllı telefonlarda 4K ekranları konuşmak için erken. Everdisplay de bu bakımdan sanal gerçeklik gözlüklerini kendisine hedef seçmiş durumda. Firma yüksek çözünürlük gerektiren salan gerçeklik gözlükleri ile piyasaya iyi bir başlangıç yapabilmeyi umut ediyor. 4K AMOLED ekranın ne zaman hacimli üretime geçeceği ise açıklanmadı.  

• geçmiş olsun. şimdi bunu tellere koyacaklar. 2 yıl yetersiz gpular ile gezecek amiral gemileri. pil ömrünü söylemiyorum bile.

• Telefonlar için aşırı gereksiz 7 inç ve üzeri için yapsalar keşke

• Vay be yerli üretim(? bazıları olduğunu iddaa ediyorlar)Tübitak 320*240 Piksel amoled üreticem diye uğraşırken,adamlar 4k üretiyor sonrada deli gibi fiyat koyup yerli almaya teşvik ettiriyorlar zorla(vergiler vergiler hoppii),kimseninde sesi soluğu çıkmıyor(daha önemli konulardada tabi et fiyatı,sebze fiyatları,arabalardan,benzinden,etimizden sütümüzden vs.),ne güzel bir düzende yaşıyoruz bee...

• 4k yetmez 8k

• inşallah 2 yıl daha 4 k ya geçilme henüz ne işlemci,gpu ve bataryalar hazır değil zaten 5.5-6 inç ekranda 4k yı anlayamassın....

• Fiyatını hiç sormuyorum bile.

• Bana Galaxy S2'nin WVGA ekranı yeterli geliyordu, nereye gidiyoruz yav... Tamam teknoloji gelişsin de telefona bir yenilik katamayınca sadece rakamlarla oynuyor bu firmalar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 400 ppi'ın üstü gayet yeterliyken 734 ppi ne işimize yarayacak acaba? Büyüteçle mi bakacağız telefonlara?

• Bırakın pili gpu da, ülkenizin haline bakın. Adamlar sizin için yapmıyor ya fakirler.

• Cok sarj yer bu :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6 inçte 4K? İnsanlarda ne ego var arkadaş ya.

• insanlar yapamadığı, ulaşamadığı teknolojiyi neden ''gereksiz'' ilan eder ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mstyvz91

geçmiş olsun. şimdi bunu tellere koyacaklar. 2 yıl yetersiz gpular ile gezecek amiral gemileri. pil ömrünü söylemiyorum bile.

Aynen öyle cep telefonları iyice kablo bağımlısı olacak heralde. Geri dönüş tekrar ev telefonlarına olacak gibi bi pek bi fark kalmıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • note 6'da kesin

• 480 800 gayet yeterliyken nedir bu bu rakam sevdasi? 180 ppi ve ustu gereksizdir.

• 734 ppi inanılmaz bir değer.

Fakat ondan da üstte 806ppi var.

Kim yapmış?

SHARP.

Fazla söze gerek yok.

• Evinde hd ready ve fhd tv kullananlar telefonda 2k pesinde.ortalik ozenti dolu.cok lazimdi el kadar ekranda 4k cozunurluk.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu ne ya...Full hd neyimize yetmiyor...
    Pilleri 1 gün gidemeyen telefonlara koyarlar artık

• Ekranda gözle görünür fark olmaz ama gpu tarafında çok fark olur
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.