Şimdi Ara

Tesla'nın yeni otomobili Model X önümüzdeki ay yollara çıkacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tesla'nın yeni otomobili Model X önümüzdeki ay yollara çıkacak 

Elektrikli araçların öncüsü Tesla bu yıl bitmeden yeni modelini sürücülerle buluşturmaya hazırlanıyor. Şirketin hissedarlara yolladığı mektup yeni Model X'in Eylül ayından itibaren yollarda olacağı belirtiliyor, ancak başlangıç olarak sınırlı sayıda teslimat yapılacak.

Model X, üreticinin daha önceki Model S ile aynı fabrikadan, aynı üretim hatlarından çıkacak. Model X'in kasa üretimi ise 500 robotun bulunduğu yeni merkezde gerçekleştirilirken Musk gerekli testlerin ve doğrulamaların yapıldığının altını çiziyor. 

Hatırlanacağı üzere Model X'in teslimat tarihi ilk etapta 2014'ün son çeyreği olarak belirlenmişti. Ancak bazı problemler üretimin gecikmesine neden olmuştu. Tesla bu kez önümüzdeki ay için teslimat sözü verirken, yine de tedarikçilerden kaynaklanabilecek bir sorunun teslim edilecek araç sayısını azaltabileceğini dile getiriyor. 

Araç hakındaki detaylı bilgiler ise ilerleyen günlerde açıklanacak. 

• Bu markanı tasarımcılarını tebrik ediyorum mükemmel araçlar dizay ediyorlar
  • Volvo S60 ayarı bir halk işi model üzerinde çalıştıkları söyleniyordu. Bu üstünde çalıştıklarını söyledikleri halk işi versiyon mu? Daha çok suv/crossover gibi. Adının X olmasından da, sanki bu modelin crossover olduğu izlenimine kapıldım. Ancak Tesla neticede. Ne kadar çok Tesla modeli, o kadar iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

Volvo S60 ayarı bir halk işi model üzerinde çalıştıkları söyleniyordu. Bu üstünde çalıştıklarını söyledikleri halk işi versiyon mu? Daha çok suv/crossover gibi. Adının X olmasından da, sanki bu modelin crossover olduğu izlenimine kapıldım. Ancak Tesla neticede. Ne kadar çok Tesla modeli, o kadar iyi.

2017 - 2018 gibi "Tesla model 3 " adinda bir arac surecekler piyasa , bu model s ten daha kucuk , daha az menzilli ama daha ucuz olacak.

• ÇÖP
  • Yanlamayan tesla yaramaz.Bunu birde 4 çeker yapmışlardır kesin

https://www.youtube.com/watch?v=JOXDsUCZfgg
  • Çok hojdur ama banena

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DACIA varken teslayı kim napsin :D
    Heleki KALYO (clio) gibi dünya harikasının şasisi üzerine bindirilmiş DUSTER varkene :D

• artenis kullanıcısına yanıt
    Duster 2 tane clio şasesine anca sığar Duster platformu qq,Xtrail ile aynı.
  • Çinliler teslanın çakmasını yaptı ancak o bile çok pahalı hele bizim ülkemize gelince fiyat 4 kat artıyor. :(

• Tesla Motors ucuz yollu olanlarını da yapar, Doğuş Otomotiv alır Türkiye'de herkesi düdükler.

• quote:

Orijinalden alıntı: XPerience

Tesla Motors ucuz yollu olanlarını da yapar, Doğuş Otomotiv alır Türkiyede herkesi düdükler.

İşte o noktada şanslıyız çünkü tesla satışı kendi yapıyor. Elon Musk bir videosunda "distribütör ile satış çok daha kolay olurdu ama altyapı ve düzgün hizmet için bu işi kendimiz yapmalıyız" diyordu.

• Batarya teknolojisi gelişse iyi olacak.Bataryada bir devrim olmadı gitti. Şöyle 100 kez daha fazla ömür sunan bataryalar çıksa 10 numara olur yada 100 kez daha hızlı şarj.Bir yolunu bulsunlar artık.

• iki saattir bakıyorum bu arabada bir acayiplik var diye ama çözemiyordum. Aynalar yokmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

iki saattir bakıyorum bu arabada bir acayiplik var diye ama çözemiyordum. Aynalar yokmuş

ne olursa olsun ayna olmalıydı insann içi raha etmez öyle kametayla falan
  • quote:

Orijinalden alıntı: KalemKolik

Batarya teknolojisi gelişse iyi olacak.Bataryada bir devrim olmadı gitti. Şöyle 100 kez daha fazla ömür sunan bataryalar çıksa 10 numara olur yada 100 kez daha hızlı şarj.Bir yolunu bulsunlar artık.

Önce bir milleti soyacaklar reyiz dur hele. 3-5 senede bir 12-15 bin dolar isteyecekler. Yavaş yavaş ömrünü yükseltirler. Kapitalizmin köpeği olmuşlar soya soya çıkartırlar. Zaten dünyanın başındakiler petrol'ü bir anda silip atacak bir teknolojinin gelmesine izin vermezler.Daha var o pilli arabanın adam olmasına bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: FursıonnMann

Duster 2 tane clio şasesine anca sığar Duster platformu qq,Xtrail ile aynı.

:) ben renaultu savunmam, heleki alt marka dacıa'yı asla savunmam dolayısı ile yererim hep demek çıkmasın bundan.
    Ama en üst sınıf aracı bile SAMSUNG olan bir markayı da kimse bana savunmasın.
    Mesela ek bilgi, ;
    CLIO araçların logosunun yanına Y ve I harfı koyarsanız süper bir tasarım yapmış olursunuz ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artenis -- 7 Ağustos 2015; 0:31:50 >
  • adamların arabası süperde fiyatlar düşmeli baya düşmeli hemde..

• Guzel arac.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

Bu markanı tasarımcılarını tebrik ediyorum mükemmel araçlar dizay ediyorlar

Tasarım olarak bmw i8 i tek geçerim insanın karşısında oturup izleyesi geliyor o derece

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.