Şimdi Ara

Microsoft, Windows 10 için ilk kümülatif güncellemesini yayımladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Microsoft, Windows 10 için ilk kümülatif güncellemesini yayımladı

Windows 10 işletim sistemi ilk haftasını geride bırakırken, çeşitli yama ve güncellemelerle ortaya çıkan hataları gidermeye veya performansı iyileştirmeye çalışıyor. Şimdi ise önceki tüm yamaları içeren ilk kümülatif güncelleme indirmeye sunuldu.

KB3081424 numaralı güncelleme güvenlik dışındaki hataları gideriyor ve önceki yamaların yanında bazı küçük performans iyileştirmeleri de sunuyor. Kullanıcılar eğer daha önceki yamaları kurduysa sadece performans iyileştirmeleri indirilecek ve sisteme kurulacak. 

Microsoft yeni işletim sistemi ile daha hizmet odaklı bir anlayışa geçiş yaptığı için her yıl büyük güncellemeler yerine sürekli küçük paketlerle çekirdek sistemi güncelleyecek ve geliştirecek. KB3081424 numaralı güncelleme yaklaşık olarak 325MB boyutunda. 

• Hiç bişi değişmedi hala tonla hata bir sürü açılmayan windows uygulaması var, bir gün xbox uygulamasının açıldığını görsem kafamı kesicem

• İyi oldu bu güncelleme,artık bazı düğmeler tepkisiz değil eskisi gibi(ses,takvim vs.).
  • Microsoft Edge'de dahil sistemin genelinde bir performans artışı hissettim.

• İnşallah oyunlardaki ani fps düşmesini düzeltmişlerdir,örneğin bf4'de fps 60 dan 9 a düşüyor, diğer oyunlarda da düşmeler var.

• Keşke işletim sistemi tamamen bitmeden çıkarmasalardı ; çok sayıda hata var tamamen düzelmesi heralde 1 yılı bulacak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SysEdit

Keşke işletim sistemi tamamen bitmeden çıkarmasalardı ; çok sayıda hata var tamamen düzelmesi heralde 1 yılı bulacak...

Ne gibi hatalara rastladınz mesela?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuist -- 6 Ağustos 2015; 18:33:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SysEdit

Keşke işletim sistemi tamamen bitmeden çıkarmasalardı ; çok sayıda hata var tamamen düzelmesi heralde 1 yılı bulacak...

Sen 1yıl sonra win 10a geçiş yapsan nasıl olur.. Sana zorla dayamıyorlar illa kullanıcan diye..
    Sonuçta benim şuan kullandığım 10 da kullanılmayacak gibi değil..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En cok problem olan konulardan birisi Cisco VPN Client programi.
    win 7 yada 8 den VPN programi kuruluyken upgrade yaptiginizda wifi calismiyor.

quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

quote:

Orijinalden alıntı: SysEdit Keşke işletim sistemi tamamen bitmeden çıkarmasalardı ; çok sayıda hata var tamamen düzelmesi heralde 1 yılı bulacak...
    Ne gibi hatalara rastladınz mesela?

• Pencere düzeni ayarladığınız gibi kalmiyor win 10'da. Ufak detay ama adamı deli ediyor.

• Arkadaşlar merhaba güncellemeden sonra Inaccessible boot device hatası alıyorum lütfen yardım edin

• Ben genelinde çok beğendim, severek kullanıyorum. Çok bariz düzeltmeler ilk 3 ayda gelir bence.

• yama içeriğinin % 80' i hep sürücüler ile ilgili güncelleme geri kalanı ise bu sürücüler ile dengeli olarak sistemin çalışması için kurtarma araçlarına düzeltme yapıyor.

• Usb den uefi temiz kurulum yapın kullanin ben oyle yaptim 0 sorun kullandigim en iyi windows.

• edge iyiydi şimdi daha da iyi hatta uçuyor :D

• quote:

Orijinalden alıntı: demo22

İnşallah oyunlardaki ani fps düşmesini düzeltmişlerdir,örneğin bf4de fps 60 dan 9 a düşüyor, diğer oyunlarda da düşmeler var.

şimdi yükledim güncellemeyi malesef aynı sorun devam ediyor...

• Ben hala 1080p ekranımdaki menü ve uygulama pencerelerindeki bulanık yazılardan şikayetçiyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: XPerience

Ben hala 1080p ekranımdaki menü ve uygulama pencerelerindeki bulanık yazılardan şikayetçiyim.

Ekran karti surucusu yuklenmemistir bende de oyleydi ekran karti surucusunu yukleyince duzeldi ve internette falan gezerkenki kasilma sorunu da cozuldu

• Kontrol ettim hocam en son sürücüler yüklü. Sorunu yaşayan sadece ben değilmişim zaten genel bir problem. regedit kullanarak çözümleri var ama ben Microsoft'tan bekliyorum.
  • batman arkham knight oyununda ani durmalar yaşıyorum mesela 60tan bi anda donuyor 1 saniye sonra falan tekrar devam ediyor amd son sürüm yüklü driver netframe visual+++ fsharp falan herşey yüklü neden böyle oluyor anlamadım oynadıktan 30-40 dakka sonra oluyor sıcaklıklarda normal

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.