Şimdi Ara

Açık kaynak kodlu LibreOffice 5.0 kullanıma sunuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Açık kaynak kodlu LibreOffice 5.0 kullanıma sunuldu 

The Document Foundation tarafından açık kaynak koldu olarak geliştirilen 4. sürümü 80 milyon kişi tarafından kullanılan ofis paketi LibreOffice, 5.0 sürümüne yükseltildi.

Linux, Windows ve Mac sistemler için 110 farklı dil seçeneğiyle elde edilebilen LibreOffice, bünyesinde Writer, Calc, Impress, Draw, Math ve Base isimli uygulamalar taşıyor. Writer uygulaması Microsoft Word'ün, Calc uygulaması Microsoft Excel'in, Impress uygulaması ise Microsoft PowerPoint'in karşılığına denk geliyor. Draw uygulaması farklı çizimler ve fikir haritaları noktasında görev yaparken, Math adından da anlaşılabileceği üzere matematiksel işlemler, son olarak Base ise formlar hazırlanmasına imkan tanıyor.

LibreOffice paketi 5.0 sürümüyle ise eskiye oranla çok daha gelişmiş bir kullanıcı arayüzü sunuyor, daha iyi ekran yönetimi getiriyor ve daha temiz görünüyor. Microsoft Office ve Apple iWork ailesiyle eskiye oranla daha iyi beraber çalışma desteğine kavuşan paket, ayrıca çok daha iyi dokümanlar için gelişmiş filtreler sunuyor ve genel olarak beklentileri dahilinde çok da hiyi bir seçenek oluşturuyor.

Ücretsiz olarak sunulan LibreOffice paketine buradan ulaşabilirsiniz.

• Sürüm notlarını da paylaşsanız iyi olurdu.https://www.libreoffice.org/download/release-notes/
  • Ms office yukleyemedim bir turlu bunu indirmeyi,düşünüyorum siz nasıl buldunuz . Sizce MS office ile yarışabilecek bir program mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Normal kullanıcıların ve ufak şirketlerin her işini görebileceği harika bir programdır. Boşuna ms ye para kaptırmayın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcoyundelisi

Normal kullanıcıların ve ufak şirketlerin her işini görebileceği harika bir programdır. Boşuna ms ye para kaptırmayın.

Sagoiun hocam . Bunu indirecegim öyleyse.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Open office e göre nasıl bir programdır ki ?
    Lazım olunca onu kullanıyorum ve şimdiye dek hiç üzmedi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Led Zeppelin

Open office e göre nasıl bir programdır ki ?
    Lazım olunca onu kullanıyorum ve şimdiye dek hiç üzmedi...

OpenOffice bir zamanlar Sun Microsystems şirketinindi. Oracle, Sun Microsystems'i satın aldıktan sonra gönüllüler Oracle'ın davranışlarını pek sevmedi. (Lisans, isim değişikliği tartışmaları vs.) Bunun üzerine OpenOffice'ten LibreOffice çatallandı.Kısa bir süre sonra da OpenOffice projesi durduruldu. Apache vakfına devredilmesiyle tekrar geliştirilmeye başlandı. Şu anda aralarındaki fark oldukça az. Sürüm tablosu:Açık kaynak kodlu LibreOffice 5.0 kullanıma sunuldu

• merhaba50 kullanıcısına yanıt
    Eyvallah, yetmediği yerde libre ye geçerim o zaman :)
  • Mic ofis dosyaları ile çalışabiliyor mu?
    Bende libre var karşıdaki bana mail ile Mic ofis ile yapılmıs dosya gönderdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 8 Ağustos 2015; 9:59:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Mic ofis dosyaları ile çalışabiliyor mu?
    Bende libre var karşıdaki bana mail ile Mic ofis ile yapılmıs dosya gönderdi

MS Office dosyaları ile çalışabilirsiniz. Ancak makrolarda sorun çıkarabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.