Şimdi Ara

Project Quantum gerçekleşmeyebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

AMD'nin Radeon R7 ve R9 300 serisi ile Fury serisi ekran kartlarını tanıttığı E3 2015 etkinliğinde farklı tasarıma sahip Project Quantum adında bir bilgisayar konsepti de sahneye çıkmış ve büyük ilgi görmüştü. 

Sahnede Intel Core i7-4790K Devil's Canyon işlemci ve iki adet Fiji tabanlı grafik kartından oluşan bir sistemle gösteri yapan Project Quantum için sonbahar ayları işaret edilirken, üretici ortakların da benzer sistemler piyasaya süreceği ifade edilmişti. Bilgisayarın nihai sürümde Intel yerine AMD'nin Zen mimarisini kullanacağı beklentisi de doğmuştu.

Ancak AMD oyun bilimcisi Richard Huddy, yaptığı açıklamada Project Quantum'un bir konsept bilgisayar olduğunu ve konsept olarak kalması gerektiğini, konseptin doğrudan pazara sunulmasının bir anlam ifade etmediğini dile getirdi. 

Huddy ayrıca AMD'nin konseptin hayata geçmesi için OEM'lerle görüşmeler yapması gerektiğini ancak kendisinin böyle bir görüşme yapıldığına dair bilgisinin olmadığını sözlerine ekledi. Diğer taraftan Huddy konsept hayata geçse bile sınırlı bir ürün olabileceği tahminini yaptı. 

Huddy'nin açıklamaları ile birlikte Project Quantum konseptinin hiç bir zaman hayata geçmeyeceği ihtimali ortaya çıkıyor. Üstüne üstlük üretici ortakların da böyle bir projeyi hayata geçirmeye dair bir hazırlığı veya duyurusu da görünmüyor. Etkinlik esnasında etrafa umut dağıtan Project Quantum'un neden aniden konsept kalma konusunda adım attığı merak ediliyor. 

• intel işlemciyle piyasaya sürmeye yememiştir.
  • AMD : Yalanlar ile Yasiyorum . Adi yalancidan palavralar dinlediniz.

saka bir yana yazik oldu cok güzel gözüküyor(du).

• Daha tanıtıldığı gün bunlar yalan olur diyenler vardı. Hayırlısı olsun diyelim.
  • Nasıl bir başlıktır bu ey editör?! Namınızı yürütüyorsunuz sanırım. Bu kadar sert çıkışlarla içerik koymak nedir acaba? Gece gece integrallerle uğraşırken 2 soluklanayım diye geldiğim donanimhaberde ilk sıradan böyle bir haber başlığı görmek kafamda çılgın projeler yarattı şu site için ya neyse. Sonuç olarak önemli bir kişinin açıklamasını içeren bir haber ama bu içeriğe baktığımızda hemen PQ YALAN DOLU denecek bir durum yok! Yalan dolu olan kısımlarını maddeler halinde açın ispatlarıyla lütfen!

• yalan oldu demek istemiş adam. hemen saldırmayın.

• Süper ya , düşünseniz AMD lansmanda ürünü tanıtırken işlemci kısmına gelince Intel in zorunlu reklamı giriyor.

• Ürün amacına ulaştı.Amacı ses getirmekti ve amd nin entusiast kitlede ben de varım demesiydi istesem ben de üretiyorum demesiydi.(üretemese de)
    Amd deki değişimin bir göstergesiydi aslında project quantum.Amd nin prestije yönelmesi(fiji projesi gibi)için yapılmış bir hamleydi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yapmamalarına şaşırmanız saçma sonuçta intel işlemci kullanılmış.
  • AMD istediğini yapmış oldu alacağını aldı.

• ben yalan oldu diye okumuşum zaten yorumlarda farkettim dolu yazılmımş düzeltirler herhalde...

• Amd piyasaya ara gazı verdi bu ürünle,her sektörde arada bir aksiyon şart.
  • Amdnin maddi durumu parlak degil zar zor ayakta duruyor boyle seyler luks kacar. Fury serisinde zaten uretim sıki tilari varken bu urunun yakin zamanlarda cikmasi hayalden ote

• Yalan oldu şeklinde olacak başlık yazım hatası olmuş

• Başlık "olmuş"
  • Ekremden ne bekliyon ki editörün attığı başlığa bak yalan oldu ne editörsün az düzgün cümleler kur iptal oldu gibi şeyler kullanamıyor musun

• intel işlemci koyarsa yalan olur tabi yap adam gibi işlemci sür piyasaya
    intele para vermemek için sürmedi tabi

• Yoğun saldırılar sonucu başlık değişmiş güzel görünen bir kasa, alan illa olurdu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilk başlık daha iyidi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseyincarnege -- 5 Ağustos 2015; 11:23:24 >
  • intel işlemcili olması her açıdan sıkıntı.

tedarık: Amd her istediğinde intel yeterli işlemci yok diyebilir

tanıtım: Içinde intel işlemci olan bişeyi nasıl tanıtacaksın. reklamlarda intel inside çıkması tam felaket.

pazarlama: Intel benim logomu kutunun üstüne koyacaksın diyecek.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.