Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 5'in en detaylı görselleri ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
1
Favori
1.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung tarafından 13 Ağustos'ta New York'ta lanse edilecek Galaxy Note 5'in şimdiye kadar sızan en detaylı görüntüleri ortaya çıktı. Droid-Life sitesinin sızdırdığı görüntüler telefonla ilgili çok merak edilen önemli detaylara açıklık getiriyor.

Önceli pil kapasitesiyle başlayalım. Sitenin verdiği bilgilere göre Galaxy Note 5'in yekpare kasasına 3000mAh kapasiteli pil eşlik ediyor. Yani 3220mAh kapasiteli pille gelen Galaxy Note 4 ile kıyasladığımızda bataryada %7'lik bir küçülme söz konusu.

Bir başka önemli nokta ise microSD kart slotunun olup olmadığı idi. Galaxy S6 serisinin tasarım çizgileriyle gelen Galaxy Note 5 ile birliket Note ailesi malesef microSD kart desteğine veda ediyor. Telefon 32GB/64GB/128GB seçenekleriyle gelecek.

Exynos 7420 işlemcisiyle gelecek olan Galaxy Note 5, 5.7-inç büyüklüğünde ve 2K çözünürlüğünde Super AMOLED ekrana sahip. 4GB LPDDR4 RAM ile donatılan telefonda beklentilerin aksine Type-C değil geleneksel Type-A formunda USB portu bulunuyor.

Galaxy S6 serisi gibi cam panel ve metal çerçeve ile desteklenen ayrıca Edge modeli tarzı hissiyat için kavis detaylarına yer verilen telefon, geliştirilmiş S-Pen kalemi ve ona uygun yazılımsal yeni kalem özellikleriyle gelecek. Ekranı sağı ve solundaki çerçevelerin oldukça inceltildiği telefon aynı zamanda home butonunda parmakizi okuyucuya da sahip.

Galaxy Note 5'le ilgili haberlerimiz devam edecek. 

• Bu sefer beğendim kasayı fakat alt kısım yine iphone çakması. Bu arada biraz kalın gibi geldi kaç mm bunun kalınlığı

• Note serisinin su ana kadarki en albenili olan modeli

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3000mah ne abi
  • 3000 mAh pille gelirse kesinlikle almam

Hani 4100 olacaktı, Note 4 alırım hem daha ucuza hem şarjı da aynı gider.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3000 mah cok az.

• Temel bilesenler S6 ile ayni hemen hemen. Telefon cok daha hacimli S6ya gore , buna ragmen 3000 batarya nedir ? Hacimi neyle doldurmuslar ?

• 4GB ram ile Note 4 fiyatından gelirse süper olur yoksa Note 4 alınır.

• Güzel hoş ta bir "Vestel Venus 2" değil :))

Buna 3.000 TL vericeme 300 TL ye Vestel Venus 2 alırım. Vestel Venus 2 o kadar eder ancak :))

• Olacak şey degil 4100 mah soylentilerinden sonra 3000 mi??? note 4 bataryasini gelistireceklerine assagi cekmisler neyin kafasi bu!!!?

• Bir note 4 kullanıcısı olarak beni cezbetmedi.

SD kart girişinin olmaması en saçma hareketlerden biridir. Aktif kullanıcılara 32 gb hayatta yetmez, 64 yetmeyebilir. Telefonumdaki kitap video müzik toplamı 40gb ve 1 ay içerisinde bu 40 gb'ı hepsini kullanmış oluyorum genelde.

Bataryayı geliştirmemiş olmaları da pek akıllıca bir hareket değil.

RAM, işlemci her şey değil. Günlük hayatta en çok faydayı verecek özellikleri geri plana atmakla neyi amaçlamışlar acaba. Note 6 ile geri dönüş yapacakları çok şey olacak bence.

• telefonu inceltmisler iyice bu yuzdende pil kuculmus muhtemelen, bu telefon oldukca yuksek fiyatli olacaktir note 4 varken 2000 lira altına mantıklı değil bunu almak. 6s plus karsısında cok zorlanır bunlar.

• Note 6`ya kadar note 4`e devam gibi gorunuyor.

• Note 3, 3200 mah ile 1.5 gün rahat rahat götürüyor. Kaldı ki Exynos 7420, Note 3'e oranla daha az güç tüketmekte. Tek handikap 2K ekran. Bence 3.000 mAh yeterli olacaktır.
  • Lan yalan mı söylediniz hani 4100 dü

• eger 3000 mah ile gelirse ekrandan dolayi sarj surelerinde sikinti olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Disconnectus_Erectus

Temel bilesenler S6 ile ayni hemen hemen. Telefon cok daha hacimli S6ya gore , buna ragmen 3000 batarya nedir ? Hacimi neyle doldurmuslar ?

Bütün Note cihazları aynı sene çıkan Galaxy serisi cihaza ile çok benzer oluyor. Note 4 , s5 den biraz farklı olmuştu oda tarsarımı tuvalet terliğine benzeyen s5 e değil de Galaxy Alpha ya benziyor.

• fx57 kullanıcısına yanıt
    Bu bataryanın 2k ekranı kaldırması mümkün değil. Ben açıkçası 4000 civarı gelecek dendiğinde çok heyecanlanmıştım ama bir hayal kırıklığı daha. Sadece bir sene sonra 4 saat ekran süresini zor görür.

Yıllarca Apple eleştirildi ama bu kafayla Samsung'dan hiçbir şey olmaz tamam cihaz bence mükemmel ve Android'in en hızlı telefonu olacak çıkınca ama bataryası nedir öyle G4'te 3000 mah 5.5 ' 4.30 ekran süresi verirken hadi Samsung'un biraz iyi optimizasyonu az nm ile 5.7' Note 5 ekran büyüdüğünden benzer ekran süresi verecektir.

sizin görüşünüzü merak ediyorum Erdi bey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ___Lawyer___ -- 4 Ağustos 2015; 21:09:51 >
  • şimdi bu tasarıma arkada şişik bir kamera hiç uymamış... katılan varsa beğensin :D

• Gercekten inandiniz mi 4100 mah pille geleceğine. Ben 3220yle gelir yine diye düşünüyordum 3000le geliyor.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.