Şimdi Ara

petlas lastik kullanan arkadaşlar tavsiye edermisiniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
3.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kullananlar yorum yapabilirmi, ona göre karar vericemfiyatı uygun daha pahalısını tavsiye etmeyin lütfen.

Edit: yorum yazan herkese teşekkürler,az önce ümraniyede gökkuşağı petlas bayisinde 15*65*185 _ 4 adet lastiği 520 tl ye 5 taksit olarak satın aldım montaj+ sibop değişimi dahil.
    bu bayiyi herkese tavsiye ederim.
    ümraniye sanayideki bayinin tavırlarını beğenmedim,telefonda verdiği fiyatı reddetti ve konuştuğumuz lastik yokmuş telefonda olduğunu söylemişti.
    ayrıca 1 yıllık yol yardımıda verdiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufuk-34JD58 -- 5 Ağustos 2015; 12:35:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• koca forumda kullanan yokmu

• Sattigim palio ma almistim starmaks, kullandigim surede hic sikinti yasamadim f/p urunudur bence.

• 1 ay önce 205-55-16 boyutlarında pt515 imperium modelini taktırdım.yaklaşık 2600 km geçtim genel olarak bakılırsa iyi gibi gözüktü bana birazcık ses yapıyor gibi yada bana öyle gelmişte olabilir.Fren mesafesi iyi, virajlarda iyi araba sanki daha bi güzel oturuyor yere.Normal bir kullanıcı isen fazlasıyla memnun eder 4 tanesini 660 liraya almıştım.

• tassa kullanıcısına yanıt
    aynı lastik 15 jant için 520 tl uygun ozaman,zaten ekonomik lastikler biraz sert oluyor, bozuk yollarda daha iyi aslında.

• ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba. Lastik tavsiyesi istediniz galiba ancak gördüm konuyu. Ucuz lastik deyince hem yazlık, hem de kışlık olarak petlas kullanıyorum sorunuz olursa pm atın konuşalım

• quote:

Orijinalden alıntı: vetenes

Hocam merhaba. Lastik tavsiyesi istediniz galiba ancak gördüm konuyu. Ucuz lastik deyince hem yazlık, hem de kışlık olarak petlas kullanıyorum sorunuz olursa pm atın konuşalım

teşekkürler cevabın için,zaten az kullandığım için hem ekonomik hem yerli diye petlas almayı düşündüm,zaten hiç kullanmasanızda 3 yılda çürüyor,diş derinliği ölçü değil ,en azından yeni olur

Aracımı bilirsiniz az çok arazi tutkum da vardır. Girmedim yer olmuyor. Yolu olmayan yerlere dahi girdim o derece. Senelik 10 bin km yol yapıyorum yaklaşık gayet memnunum. Zaten frenler malum Torosun ama hafif bir iyileşme dahi var. Passata da Petlasın kışlık lastiğini alacağım o derece :)

• vetenes kullanıcısına yanıt
    bende zaten altı yüksek köye felan gidiyorum diye logan aldım,her araba bozuk yollara gitmez,yumuşak lastikler yarılıyor o yollarda bize sert hamurlu lastik gider

• starmaxx ve petlas tam f/p lastikleridir arkadaşlar . öyle abartılcak bir beklentiniz yoksa alın ihtiyacınızı görür pişman etmez
  • Nokıan'da araştırın derim üstad.
    Çalışanlarıma 300 ve 500 serisi yazlıklarını, eşimin aracına yine 300 serisi yazlığını, kendi araçlarıma da kışlığını almıştım.

Yazlıklar yumuşak ve dayanıklı, kışlıklar daha önce kullandığım GYear ve Nokian ları andırır özelliklerde, ama 16" üzeri lastiklerde taban eğriliği olabiliyor buna alırken özellikle dikkat etmek gerek.
  • Eski aracımda petlas 20 TL daha ucuzdu lastik başına petlas aldım 15.000 KM civarı kullandım patlama , çatlama sıkıntı olmadı fren sıkıntısı da olmadı.

Ses konusunda yorum yapamıyorum renault 19 zaten sesli bir araç

Bu son aracım da petlas ile goodyear arsında 15 TL civarı az bir fark olduğu için goodyear aldım.

Sonuç olarak kötü lastik değil f/p ürünü
  • 2.000 km dir pt741 kullanıyorm 4 adet 205/45/16 pt 741 16 adet bijon ve 4 adet çelik sibop herşey dahil 800 tl ye almıştım.
  • pt741 den fren performansı olarak memnunum yol tutuş virajlar da güven veriyor tabi bunda 1,5 coltumun da etkisi çok çünkü amortisörleri doğası gereği sert, onun dışın da pati çektirmek kolay bilmiyorum belki arabadan dolayıdır ama yanlışlıkla fazla bastığım anlarda pati çekebiliyor ama çok kısa süre oluyor sadece bir cik sesi duyuyorsunuz araç 1.5 110 hp 980 kg.
  • şimdiki aracımda 165 70 13 starmaxx var. 15 bin oldu taş gibi. eski aracımdada 205 55 16 starmaxx var onuda 0 almıştım. 1 yıl yol yardım hediyeli aracınız 2004 ve üzeri ise. tam f/p ürünü.
  • kar lastiğini kullandım iyiydi.
  • 1 Yıla yakın bir süredir Petlas Velox Sport Pt741'leri kullanıyorum. 195/55 R15 ölçüsünde. İlk zamanlar yol tutuşu falan gayet iyiydi ancak yaklaşık 12-13 bin Km yol yapıp, 1 yıla yakın zaman geçirdikten sonra yol tutuşun zayıfladığını söyleyebilirim. ABS biraz kolay devreye giriyor. Patinaja da kolay düşebiliyor. Yanal tutunmada zafiyet görmedim. Yanakları güçlü olduğu için yanak üstüne binme yapmıyor. Ayrıca yanağa balon da yaptıramıyorsunuz. Tabii bu sert yanak çukur ve tümseklerde balon yapmayarak avantaj sağlasa da, konfordan bir miktar çalıyor. Ayrıca sesli çalışan bir lastik.
    Eğer çok aşırı performans ihtiyacınız yoksa, ekonomi ve ömür daha önemli ise Petlas tavsiye edebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tassa

1 ay önce 205-55-16 boyutlarında pt515 imperium modelini taktırdım.yaklaşık 2600 km geçtim genel olarak bakılırsa iyi gibi gözüktü bana birazcık ses yapıyor gibi yada bana öyle gelmişte olabilir.Fren mesafesi iyi, virajlarda iyi araba sanki daha bi güzel oturuyor yere.Normal bir kullanıcı isen fazlasıyla memnun eder 4 tanesini 660 liraya almıştım.

Aynı ölçü goodyear effgrip performance lastikleri bir ay önce 640 tl ye aldım keşke sizde öyle yapsaydınız

• Merhaba

Geçen Temmuzda Petlas PT525 almıştım 4 tanesi 600 liraya 10 taksitle 195/65/r15 için sonrasında yaklaşık 11 bin km yol yaptık şükür hiç bir sıkıntı çıkmadı. Ondan önceki lastik Bridgestone ER300 dü Bridgestone den daha sessiz geldi bana ve ıslak havada yol tutuşu daha iyi.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.