Şimdi Ara

silinsin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jose Mari -- 7 Eylül 2015; 17:50:01 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kışa kalmadan git kardeş soğuk çok zor olur mayıs celbinde git

• Kısa dönemse sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Yüksek ihtimal güvenli bir yerde 5 küsür ayda bitirir gelirsin. Herkesin dileği farklı tabi ben de doğuda yapabilmek için komando ve yedek subay istedim. Herkesin gönlüne göre olsun.
  • senin yerinde olsam asla gitmem aslında bende gitmezdimya tecili bozduktan sonra ortalık karıştı sen sen ol hükümet kurulana kadar gitme
  • quote:

Orijinalden alıntı: KojiroHyuga

Kısa dönemse sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Yüksek ihtimal güvenli bir yerde 5 küsür ayda bitirir gelirsin. Herkesin dileği farklı tabi ben de doğuda yapabilmek için komando ve yedek subay istedim. Herkesin gönlüne göre olsun.

Cevremdekiler yalvardi bana parayi verelim gitme askere diye. Asla yediremedim kendime. 1 tl olsun yinede gitmek isterim. Senin gibi cok dusundum. Vucudum musait, komanda olsam mi diye cok dusundum. Daha sonra dedim benim arkada kalan ailem var ve benden baska kimseleri yok. Yinede duygularimi ort pas etmeye calistim ama nafile. Basimizda Ataturk olsaydi eger, 1 sn dusunmez ne gerekirse yapardim. Birileri siyaset yapacak diye ailemi yanliz birakamam.

• Jose Mari kullanıcısına yanıt
    Kasım döneminde askere gidecek birisi olarak benimde çevremde bu tür şeyler söylenmeye başladı ancak ben takmıyorum, 1 sene öncesinden karar almıştım kasım'da gitmek için ve bugün tecili bozdurdum ortalık karışık diye ertelemek istemedim, sonuçta bu vatan bizim vatanımız ve bize bir görev düşüyorsa gidip üzerimize düşeni yapıp gelmek diye düşünüyorum
  • Askere Gitmeyi Çok İstedim Diyenlerin Hepsi Uydurup Uydurup Yazıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • askerliğin zamanı filan yok.ben yeni geldim askerden bu terör olayları başlamadan bile tetikteydik.zamanı filan yok bence yani barış sürecinde bile havalanından birliğine giderken nerde ne olacağı belli değil.yani nerde ne olacağı hiç belli olmaz.üzerine düşmeniz gereken tek şey DİKKAT..attığınız her adımı dikkatle atın nöbetlerinizi gözünüz kulağınız hislerinizle tutun.geneli nöbette kompoziti çıkarır birini diker diğeri kulede yere oturur var böyle şeyler .2 saat nöbet cin gibi olun göz kulak ve tüm hislerinizi kullanarak dinleme yapın
  • Kardeşim bence kışın gitme her türlü eğitim,denetleme,spor,soğuk algınlık vs denk gelirsin . yerine göre bu dediklerimden çok zahmet çekersin en kötüsüde kışın çoğu zaman eldiven,bere,boyunluk yasak olur dondurucu soğuk olana kadar . Yazın çoğu komutan izine çıkar , eğitim dönemi sona ermiştir günlerin nöbet,ağaç dikme ve mıntıka ile geçer .
  • Üstteki arkadaşın tam tersine kışın gidin. Kardı yağmurdu derken doğru dürüst eğitim olmaz. Ben kasımda gittim Kırkağaç'da acemilik yaptım paso kar yağmur yağıyodu. sürekli gazinoda otururduk tv izlerdik. Komutanlarda soğukta odalarından çıkmazlardı.

• Kışın askerlik daha iyidir. yazın derdi çoktur otu b.ku bitmez.
    Genel anlamda söylüyorum. Sınır bölgelerini bilemem.
  • Askere kışın gidilir. Yazın gidin diyenler askerlik yaptı mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben uzun dönem gidiyorum şimdi kışın iyi olmazmı erken hava vs. karardıgı için
  • Jose Mari kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba, seni moto forumundan hatırlıyorum

Ben de seninle aynı durumdayım şu an, hatta daha kötü durumda bile sayılırım, çünkü tecilim sona erdi, kaçak durumda kalacağım bir süre. Bana kalırsa gitmemek en mantıklısı olacak, kararını gözden geçirmeni tavsiye ederim. Bir şekilde hükümet kurulana kadar idare etmeye bak.

Bu işlere inancı karıştırırsan hata edersin derim, yavrusunu askere gönderen her aile sabah akşam dua ediyordur bir şey olmaması için emin ol.
  • Sen gitme kardes bosver

• quote:

Orijinalden alıntı: .Predatör.

Sen gitme kardes bosver

Sebep?

• quote:

Orijinalden alıntı: Jose Mari

quote:

Sen gitme kardes bosver

Sebep?

Ya simdi bu askerlik isine siyaset sebeplerini one sureceksen ve ortaligin karisikligini buna baglayacaksan gitme bence. Yazik olmasin sana diye soyluyorum

• quote:

quote:

quote:

Sen gitme kardes bosver

Sebep?

Ya simdi bu askerlik isine siyaset sebeplerini one sureceksen ve ortaligin karisikligini buna baglayacaksan gitme bence. Yazik olmasin sana diye soyluyorum

Surmemek eldemi? Basimizda Osman Pamukoglu var da bizmi gitmek istemiyoruz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sen gitme kardes bosver

Sebep?

Gitmek icin osman pamukoglunun olmasina gerek yok. acikcasi alinma ama bahane uretiyorsun.bende 2010 yilinda semdinlide askerdim. osman pamukoglunun en son bir tugay ile girdigi balkaya daglarinin orda askerlik yaptim. Ama gitmek icin ulkenin basinda kimin oldugu umrumda olmadi.

not:30 yasindayim ve 4 yil tecilli uzun donem askerlik yaptim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sen gitme kardes bosver

Sebep?

Gitmek icin osman pamukoglunun olmasina gerek yok. acikcasi alinma ama bahane uretiyorsun.bende 2010 yilinda semdinlide askerdim. osman pamukoglunun en son bir tugay ile girdigi balkaya daglarinin orda askerlik yaptim. Ama gitmek icin ulkenin basinda kimin oldugu umrumda olmadi.

not:30 yasindayim ve 4 yil tecilli uzun donem askerlik yaptim.

Herkesin kendi tercihi. Kimse bosyere olmek istemez. Kesinlikle bahane falan urettigim yok, birileri siyaset yapacak diye ben annemi babami evlatsiz birakamam.

Havadan karadan baskin yaparsin, devletin icinden hainleri temizlersin, liceyi, gazi mahallesini yakip yikarsin; Yani bu cesareti gosterirsin, ozaman Allah nasip eder ins sehit olmayi.

1 haftadir ortalik durgun, yine siyaset pesindeler. Oy icin iki bombalayip, amerika dur deyince duruyosun, adam akilli bir operasyon yapmayip egitimsiz askerleri sehit ettiriyosun. Sonra benim askere olmek icin gelmemi bekliyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jose Mari -- 5 Ekim 2016; 2:01:32 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.