Şimdi Ara

2006 golf 1.6 fsı comfortline aracımı satıp üstene 30 bin ekleyerek ne alabilirim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet Saygıdeğer forumdaşlar Sıfır km den bu yana bana ait olan ve kahrımı gıkını çıkarmadan çeken çok sevdiğim aracımı Değiştirme vakti geldi artık.yana döne Süperb bekledim ama araç hem fiyat hem satış politikası olarak çekiciliğini yitirdi benim için.aracımın 2. El piyasasını çok kestiremiyorum yelpaze çok geniş ama Hyundai bayi 30bine saydı.dışarıda kaça satabilirim fikrim çok yok araçta kaza boya değişen yok hala servis bakımlı ekstra olarak sunroof mevcut. Tek handikapı İzmir-İstanbul-Ankara Arasında yapılan 180bin kmsi😀satıp üzerine 30bin daha ekleyip dizel bir araç alma niyetim var hatta keşke otomatikte alabilsem ama sanırım bu fiyatlara biraz zor.ikinci el olarak en az 2014 model ve düşük km istiyorum bulabilirmiyim bilmiyorumvelhasıl kelam sizce ne araç alabilirim bu bütçe ile. Şimdiden teşekkür ederim

• #Erdem# kullanıcısına yanıt
    Hocam iyi güzel hoş 60-65 gibi bir bütçeniz var ama ne istiyorsunuz.

Dizel/Benzin-LPG

Sedan Hb Crossover mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: YozgatLee0666

Hocam iyi güzel hoş 60-65 gibi bir bütçeniz var ama ne istiyorsunuz.

Dizel/Benzin-LPG

Sedan Hb Crossover mı?

Hocam LPG kesinlikle istemiyorum.dizel tabiki tercih ederim ama bu bütçe ile nasıl bir dizel alınabilirki.bana keşke almasaydım dedirtmeyecek tüm Araçları değerlendirebilirim.sedan hatchback farketmez.capturda baktım 500L de baktım. Az evvel 308 test ettim. Ebatlarım geniş olduğundan biraz b Sınıfı istemiyorum sadece
    2012-2013 Sportage

2013-2014 İx35

İ30 1.6 dizel en full cam tavanlı

Cee'd 1.6 Dizel Premium donanım otomatik vites.

İ30 ve Ceed illa dizel isteniyor ilk terchilerden olmalı

2013 1.6 TDCİ Mondeo Titanium.

2013-2014 1.6 Elegant Extra Avensis.

Sportage ve İx35 e gelirsek. Ebatlarım geniş dediniz olabilir Bu yüzden önerdim bunlarda FSI motorun isim değiştirmişi GDI olanı. Kesinlikle tüp istemiyorum dediniz ama düşünüpte alırsanız ve takarsanız LPG mükemmelmiş dersiniz. Bu aracları sadece genişlik için tavsiye ettim. Ş.içi 9-11 LT arası yakar
  • 9-11 çok hocam.lpg ye karşı bir ön yargım var ve maalesef kurtulamıyorum.aklımda Astra 1.6 diZel sport var şimdilik ama yeni kasa çıkacak o Kafamı karıştırıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: #Erdem#

9-11 çok hocam.lpg ye karşı bir ön yargım var ve maalesef kurtulamıyorum.aklımda Astra 1.6 diZel sport var şimdilik ama yeni kasa çıkacak o Kafamı karıştırıyor

Astra Sport yerine İ30 ve Ceed daha dolu araç olur bence. Para ve tercih sizin.

Bide neden LPG ye ön yargınız yakınınız yada yakın çevrenizden birine birşey yada aracına birşey mi oldu? Eğer tehlikeli diyorsanız bende şuan araca LPGli biniyorum... LPG ye karşı ön yargınız olmasa misal Astra düşünüyorsunuz ve 1.4 T Cosmo 140 BG + LPG bir araç alırsınız. Hem performansı baya iyi olur hem buna oranlı az yakıt parası verirsiniz... Birde donanım Sport yerine Cosmo olur

9 yıl 180 bin km boyunca nasıl 1.6 FSI Golfe benzin ile bindiniz şaşırdım. Eniştemde 2005 i var sizinkinin aynısı 9.6 gösteriyordu en son.

• Dizel mondeo al
  • 1.2 tsi sıfır golf al... dizel diye diretme uzun yolda yakıt farkı çok az...
  • Yok hocam çok şükür kimseye birşey olmadı 2000 yılından beri benzinli araca bindik.2006 yılında golf ve Astra aldık Astra babamındı(dizel) o geçen sene yeni Astra Aldı adam 180 liraya utanmasa 1000km yapcak moralimi bozuyorbenim golf 7.5 litre civarı yakıyor hocam Ankara'da şehir içi trafiğe çok girmiyorum. Ama yaz dönemi klima açık ve şehir içinde çok dolaşıyorum 8.5 lara çıktı tüketim.istanbulda en yoğun trafikte anca 9,6 lara çıktı araç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pulpa

1.2 tsi sıfır golf al... dizel diye diretme uzun yolda yakıt farkı çok az...

Düşünmüyor Değilim hocam ama olmuşken dizel olsun istiyorum.malum dizel golflerde almış başını gitmiş fiyat olarak
    Eğer bu aracı kullanıyorsanız şehir içi değerleriniz nedir acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi #Erdem# -- 4 Ağustos 2015; 21:12:40 >
  • quote:

Yok hocam çok şükür kimseye birşey olmadı 2000 yılından beri benzinli araca bindik.2006 yılında golf ve Astra aldık Astra babamındı(dizel) o geçen sene yeni Astra Aldı adam 180 liraya utanmasa 1000km yapcak moralimi bozuyorbenim golf 7.5 litre civarı yakıyor hocam Ankara'da şehir içi trafiğe çok girmiyorum. Ama yaz dönemi klima açık ve şehir içinde çok dolaşıyorum 8.5 lara çıktı tüketim.istanbulda en yoğun trafikte anca 9,6 lara çıktı araç.

İyiymiş o zaman. Tavsiye ettiğim dizel araçları inceleyin sizin istediğiniz özellikler ve yakıt değerleri mevcut :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pulpa

1.2 tsi sıfır golf al... dizel diye diretme uzun yolda yakıt farkı çok az...

Düşünmüyor Değilim hocam ama olmuşken dizel olsun istiyorum.malum dizel golflerde almış başını gitmiş fiyat olarak
    Eğer bu aracı kullanıyorsanız şehir içi değerleriniz nedir acaba

yok kullanmıyorum ama bu bütçe ile dizele geçecem diye başka markaya yönelme golfü ararsın bence..
  • 30 çok az vermişler sizin araca en az 35 eder Sahibinden'deki ilanlara bakınca biraz şişik olsa da kazasız-boyasız ilk sahibinden + sunroof artısı olan araç en az 35 eder bu piyasaya göre.Bence siz 37 gibi yazın en kötü 34-35'e bırakırsınız.

Bütçeniz 65.000 TL civarı olacak satınca aracınızı.Şimdi Seat Leon 1.2 TSİ DSG alıp Sunroof 2.750 TL üstüne de Leon Plus Paket ( Full Led + Led Gündüz Sürüş Farı + Led Arka Stop Lambaları + Ön-Arka Park Sensörü + Optik Park Sistemi) Böyle bir aracın liste fiyatı 67.400 TL oluyor pazarlık ile bütçenizde uygun bir hale getirebilirsiniz.Ama DSG korkunuz var mı?

Golf 7 1.2 TSİ Comfortline + Işık Görüş Paketi + Sürüş Konfor Paketi bu aracı 64.280 TL'ye düşünebilirsiniz.

Son olarakta Peugeot 308 düşünebilirsiniz. 308 ACTIVE 1.2 PureTech 130hp S&S EAT6 Tam Otomatik bu kombinasyonun liste fiyatı 70.000 TL çok fazla ama bence bir masaya oturun derim.Peugeot için çok güzel indirim yapıyor deniyor ama ne kadar doğru bilemiyorum.Ya da 308 ACTIVE 1.2 PureTech 130hp + Skypack Paket ( Geri Görüş Kamerası+Ön ve Arka park yardım sistemi+Panaromik Cam Tavan ) 64.000+3.000 = 67.000 TL olur.Pazarlık ile istediğiniz fiyatlara çekebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Automobilista

30 çok az vermişler sizin araca en az 35 eder Sahibinden'deki ilanlara bakınca biraz şişik olsa da kazasız-boyasız ilk sahibinden + sunroof artısı olan araç en az 35 eder bu piyasaya göre.Bence siz 37 gibi yazın en kötü 34-35'e bırakırsınız.

Bütçeniz 65.000 TL civarı olacak satınca aracınızı.Şimdi Seat Leon 1.2 TSİ DSG alıp Sunroof 2.750 TL üstüne de Leon Plus Paket ( Full Led + Led Gündüz Sürüş Farı + Led Arka Stop Lambaları + Ön-Arka Park Sensörü + Optik Park Sistemi) Böyle bir aracın liste fiyatı 67.400 TL oluyor pazarlık ile bütçenizde uygun bir hale getirebilirsiniz.Ama DSG korkunuz var mı?

Golf 7 1.2 TSİ Comfortline + Işık Görüş Paketi + Sürüş Konfor Paketi bu aracı 64.280 TL'ye düşünebilirsiniz.

Son olarakta Peugeot 308 düşünebilirsiniz. 308 ACTIVE 1.2 PureTech 130hp S&S EAT6 Tam Otomatik bu kombinasyonun liste fiyatı 70.000 TL çok fazla ama bence bir masaya oturun derim.Peugeot için çok güzel indirim yapıyor deniyor ama ne kadar doğru bilemiyorum.Ya da 308 ACTIVE 1.2 PureTech 130hp + Skypack Paket ( Geri Görüş Kamerası+Ön ve Arka park yardım sistemi+Panaromik Cam Tavan ) 64.000+3.000 = 67.000 TL olur.Pazarlık ile istediğiniz fiyatlara çekebilirsiniz.
    308 1.6 Hdi manuel Active seni bekliyor

• Hocam 24 verdi Skoda şaka gibi ben aynısından bulun 27ye alıyım dedim artık Koşarak uzaklaştım açıkcası dsg korkum yok ve bu şanzumanın konforuna hayranım. Geçen hafta 1.2 dsg Jetta kullandım jettayı günahım kadar sevmem ama dsg çok keyifli bir araç haline getirmiş jettayı. Leon için tam emin Değilim ama golf için dsg ile Bahsettiğiniz özellikteki araç için 69.800 fiyat aldım.highline manuel 1.4 tsı golf liste fiyatı 74000.cam tavan opsiyonu ile hemen hemen bu fiyata alınır pazarlıkla ama benzinli manuel bir araç için değermi bilemiyorum.
    308i bugün test ettim araç 1.6 dizel otomatikti Allah var araç güzel ama allure için 84.600 fiyat verildi. 1.2 otomatik allure için ise 77000 fiyat aldım.golf daha akıllıca sanki Peugeota göre. Aklımı captur çelmiyor değil hem dizel hem otomatik fiyatıda 70-71 bin gibi fena sayılmaz bence
    Captur aklınızı çelmesin derim.Kafanıza yattıysa Golf ya da 308 ikilisinden birini alın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FursıonnMann

308 1.6 Hdi manuel Active seni bekliyor

Fiyat ne seviyede hocam?siz 308 kullanıcısımısınız?eğer öyle ise Aracın Artı ve eksi yönleriyle yardımcı olabilirseniz sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Automobilista

Captur aklınızı çelmesin derim.Kafanıza yattıysa Golf ya da 308 ikilisinden birini alın derim.

Neden hocam kullanıcılarının yorumlarını okuyorumda herkes mutlu mesut gibi sanki
    Hocam yüksek olduğu için Türkiye'ye gelirlen fiyatı yükseltilmiş B sınıfı bir crossover.Kalite olarak her iki aracında gerisinde bir otomobil.
    66.950 Liste fiyatı var kapıdan adımını atıp ''308 Dizel'' dediğin an 3-4 Bin tl indirim alırsınız.Kısacası 61-62.000 TL'ye almak mümkün.Aracın kullanıcısı değilim ama test etmiştim.92 Hp 230 Nm Hdi'a göre kasa'nın hafifliği sayesinde Yakıt/Performans olarak gayet başarılı bir araçtı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FursıonnMann -- 5 Ağustos 2015; 1:03:40 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.