Şimdi Ara

Hundai Accent Yardım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2011 Model Hundai Accent 1.5 CRDI Almayı düşünüyorum Araç nasil bir araçtır Tavsiyeleriniz nelerdir. iyi taraflari kötü tarafları nedir bana bu konuda yardımcı olacak olan arkadaşlar varsa mutlu olurum.

• 1.5 değil ama 1.4 2008 modeli dayımda var ve kulladığım ve gördüğüm kadarı ile yorumlayacağım.

+Ucuz yedek parça

+Düşük yürütme maliyeti(1.4 LPG de 20-22 kr yakıyor)

+ B segmente göre iyi diz mesafesi ve bagaj hacmi

+ Çok fazla yaygın servis ve usta çünkü taksicilerin en çok kullandığı araçlarda ilk 3te.

+Şehir içi inanılmaz rahat kullanım

- Dandik şaşe. Astra J kasa kapalı otoparkta sol çamurluğa çarptı yapılırken şaşeye de işlem yapıldı

-Güven vermeyen uzun yol performansı (1.4 tüpte yokuşa gelince bayıldığını hissediyorsun) Alttan rüzgarıda hissediyorsun hbrin olsun

- Taksiciler ve az yakmasından dolayı km düşürmedeki araçlarda ilk 3 te olması

- Güvenlik olarak segmentine göre ciddi şekilde düşük olması

Ne kadar bütçen var bilemiyorum ama bunun yerine 1.3 Linea barime biraz daha iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Garmenez

2011 Model Hundai Accent 1.5 CRDI Almayı düşünüyorum Araç nasil bir araçtır Tavsiyeleriniz nelerdir. iyi taraflari kötü tarafları nedir bana bu konuda yardımcı olacak olan arkadaşlar varsa mutlu olurum.

+ ları 110 Beygirlik inanılmaz seri, kullanımı zevkli bir motor
    + Uygun parça ve Servis fiyatları
    + Kolay kolay arıza çıkartmaması hem motor, hemde yürüyeni olarak sağlam olması
    + Fiyatına göre yeterli donanım ve konfor
    Eksileri:
    - Bu seri ve güçlü motora karşın zayıf kalan Frenler
    - Motorun ilk çalıştırma ve soğukken sesli çalışması
    Bence temiz ve düşük km lisi bulunup, binilecek arabadır. Bir arkadaş Linea tavsiye etmiş, Lineanın Sütçü Beygiri gibi gitmeyen Motoruna karşı CRDI bence candır, can

• 1.5 crdi vgt kullanan yakınım var çok memnun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herseyiyle memnun eder. Ancak arkadaslarin da dedigi gibi guvenlik konusunda eksikleri var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende de 2006 model 1.5 crdi vgt var. 25 bin km yaptim. yakit ve performans olarak cok memnunum. 110 beygiri ayaklarinizin altinda hissediyorsunuz.Tabi yüksek tork da bunda etkili. Eger temiz kullanilmissa sanayiye cok isiniz dusmez. Ama arac icersinde güven hissiyatini az aliyorsunuz. Motor sesi biraz gurultulu oldugundan dolayi bir sure sonra rahatsiz etmeye basliyor. Aracin her yeri sert plastik.

Ben tam bir fiyat performans araci oldugunu dusunuyorum. Türkiye sartlarinda verdiginiz paraya degecek bir arac.

• Team donanımın abs olmayan, tek havayastıklı modelleri var. Absli, çift havayastıklı modelleri seçmeye çalışın. Select ve Style donanım bulursanız daha da iyi. Team donanımda iç aydınlatma aracın tavanının arka koltuklara yakın tarafında arka ön taraf karanlık kalıyor. Üst donanımlarda harita okuma lambası da mevcut. Motorun gücü yokuşlarda yüzünüzü güldürecektir.
  • fren performansının kötü olduğunu duymuştum sanırım arka kısımlar kampana olmasından kaynaklı bu nedenle arka kısımlar disk fren olmasına dikkat edin.

Bizim era 2009 1.6 benzinli idi ancak select'ti. Donanım iyiydi, arkalarda disk vardı bu nedenle frenler çok iyiydi. Servis bakımından da sıkıntı yaşatmadı

Sıkıntı yaşattığı nokta ise uzun yolda arka kısmı çok zıplatıyordu bide yol tutuşu çok iyi değildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 5 Ağustos 2015; 20:40:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YozgatLee0666

1.5 değil ama 1.4 2008 modeli dayımda var ve kulladığım ve gördüğüm kadarı ile yorumlayacağım.

+Ucuz yedek parça

+ Çok fazla yaygın servis ve usta çünkü taksicilerin en çok kullandığı araçlarda ilk 3te.

- Dandik şaşe. Astra J kasa kapalı otoparkta sol çamurluğa çarptı yapılırken şaşeye de işlem yapıldı

-Güven vermeyen uzun yol performansı (1.4 tüpte yokuşa gelince bayıldığını hissediyorsun) Alttan rüzgarıda hissediyorsun hbrin olsun

Ne kadar bütçen var bilemiyorum ama bunun yerine 1.3 Linea barime biraz daha iyi.

Yerine linea tavsiye haricinde hepsi doğru şeyler. Linea dan daha iyi bir araba.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetyilmaz77

quote:

1.5 değil ama 1.4 2008 modeli dayımda var ve kulladığım ve gördüğüm kadarı ile yorumlayacağım.

+Ucuz yedek parça

Yerine linea tavsiye haricinde hepsi doğru şeyler. Linea dan daha iyi bir araba.

Ben 1.4 tüplü ve 1.3 Dizel Lineaya bindim. Eradan daha arabaymış gibi hissi var Lineanın. Ha B segmentte araba olur mu zor bana. Heleki Linea Era Symbol bunlar 4 tekerlek 1 motor 1 şanzımandan oluşan ulaşım araçları(araba demiyorum bakın) Hal böle olunca içlerinde Linea daha arabamsı bir his bıraktı bana ve Eraya göre daha kullanışlı iç hacim ve bagaj olarak. ki Lineanın Frenleri Eradan daha iyi .

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mehmetyilmaz77

quote:

+Ucuz yedek parça

Ben 1.4 tüplü ve 1.3 Dizel Lineaya bindim. Eradan daha arabaymış gibi hissi var Lineanın. Ha B segmentte araba olur mu zor bana. Heleki Linea Era Symbol bunlar 4 tekerlek 1 motor 1 şanzımandan oluşan ulaşım araçları(araba demiyorum bakın) Hal böle olunca içlerinde Linea daha arabamsı bir his bıraktı bana ve Eraya göre daha kullanışlı iç hacim ve bagaj olarak. ki Lineanın Frenleri Eradan daha iyi .

Herhalde bildiğimiz linea yeniydi. Çünkü eskidikce çabuk yipraniyorlar.

• cok kaçar hic durmaz bir araçtır accent.
  • Halihazırda 2008 model 1.5 Crdi Accent sahibiyim.Öncelikle söyleyeyim; Symbol ve linea ile karşılaştırırsak bunlardan daha iyi ve koltukları daha konforlu. Motoru apayrı birşey zaten,gerçekten çok seri 110 hp turbo dizel.Parçası ucuz ,örneğin ön far kırıldı 50 TL ye aldım.Araçta ABS ve 4 tekerlekten disk fren olmasına karşın başka marka model ABS li araba kullandığım zaman gerçekten zayıf olduğunu hissediyorum. Ama kısa ve öz: Limitler dahilinde kullanılırsa tabiri caizse 10 numara araç,tabi parasına göre.Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: szymek61

Halihazırda 2008 model 1.5 Crdi Accent sahibiyim.Öncelikle söyleyeyim; Symbol ve linea ile karşılaştırırsak bunlardan daha iyi ve koltukları daha konforlu. Motoru apayrı birşey zaten,gerçekten çok seri 110 hp turbo dizel.Parçası ucuz ,örneğin ön far kırıldı 50 TL ye aldım.Araçta ABS ve 4 tekerlekten disk fren olmasına karşın başka marka model ABS li araba kullandığım zaman gerçekten zayıf olduğunu hissediyorum. Ama kısa ve öz: Limitler dahilinde kullanılırsa tabiri caizse 10 numara araç,tabi parasına göre.Saygılar.

Frenlerinin zayıflığına ragmen hiç mülayim kullanan görmedim dizel accenti. Bence psikolojiyi etkileyen tehlikeli bir araç.

• mehmetyilmaz77 M kullanıcısına yanıt
    Gaz pedalı çok yumuşak olunca bu bakmışsınız ibre 120 ye gelmiş Kendimden biliyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.