Şimdi Ara

Dell, Avrupa'daki ilk Nesnelerin İnterneti laboratuvarını açtı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dell, Avrupa'daki ilk Nesnelerin İnterneti laboratuvarını açtı 

Geleceğin teknolojisi olarak bakılan "Nesnelerin İnterneti"ne yatırımlar devam ediyor. ABD merkezli bilgisayar üreticisi Dell yalnızca Nesnelerin İnterneti (IoT) üzerinde çalışması için ikinci laboratuvarını açtı.

İlk laboratuvar bir başka ABD'li ortak Intel ile işbirliği yapılarak California eyaleti Santa Clara kentinde, geçtiğimiz yılın son dönemlerinde açılmıştı. İrlanda’nın Limerick kentinde açılan yeni laboratuvar ise Avrupa'da bu konuda yapılan ilk girişim. Yazılım, donanım ve hizmet konusunda tamamen IoT üzerinde yoğunlaşacak yeni laboratuvar Avrupa'lı müşterileri hedef almayı amaçlıyor.

Dell Türkiye Müdürü Direm Duru ise konuyla ilgili "Günümüzün IoT çözümlerini uygulamaya koymak çok zaman alıyor. Aynı zamanda, çözümlerin karmaşık ve kapalı tasarımları var. Bütün bunlar risk ve maliyetleri arttırıyor." dedi. Ayrıca bu girişimler ile birlikte IoT çözümlerinin kolaylaştırılması ve genişletilmesinin amaçlandığı da belirtildi.

Geçtiğimiz günlerde sizlere aktardığımız Nesnelerin İnterneti'nin güvenliği hakkında yapılan araştırmaya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

• tebrikler dell ....

• Bu işin geleceği çok parlak, erken kalkan yol alır.

• Birisi beni tam olarak aydınlatabilir mi nesnelerin interneti derken nasıl bişey bu internet.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tost makinesinden internete falan mi giricez

• IoT'la çamaşır makinesiyle e-posta atmak amaçlanmıyor büyük ihtimalle. Sorun çıktığında geribildirimin sağlanması ve sistemler arası koordinasyon amacı olabilir.

• Böyle saçma haber olabilir mi yahu konu hakkında bilgi vermeden haber yapmışlar nedir bu şey bilen yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NDT Man

Birisi beni tam olarak aydınlatabilir mi nesnelerin interneti derken nasıl bişey bu internet.

sen nasıl faceden arkadaşlarının paylaşımlarını görüp iletişime geçebiliyorsan evdeki buzdolabıda fırına mesaj gönderip hey dostum etleri teslim ettim sana dogru geliyor ısınmaya başla ayrıca bulaşık makinasınada haber ver zor bir bulaşık onu bekliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: savasserter

Bu işin geleceği çok parlak, erken kalkan yol alır.

haklısın usta...

peki biz buna şimiden nasıl yatırım yapmalıyız küçük küçük nasıl bi yol izlemeli nelere yönelmeliyiz bunu konuşmak daha anlamlı!!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.