Şimdi Ara

Fiat Piyasası Ölü mü?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
1
Favori
996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar , 2011 model punto evo 1.3 dynamic aracım var. Sağ arka çamurlukta yarım parça boya var birde sol arka çamurlukta 5-10 cm lik bir yama var. 55.000 km'de tramer kaydı da yok. Tüm bakımları a'dan z'ye yetkili serviste yapılmış. Beyaz renk.

Kısaca muayyer bir araç ve ben 1 haftadır satmaya çalışıyorum. Muadilleri 36-37 yazarken ben 34.500 yazmama rağmen arayan soran yok. Fiat'ın piyasası mı bitik, yoksa genel olarak piyasa mı durgun ?

• İnsanlar artık sıfır araçlara yöneliyor adam 38 verip ibiza alır örneğin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İkinci el ölü gibi. Herkes pahalılıktan şikayetçi. Çok değişik bir durum. Çözemediğim bir durum var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fensinn

İnsanlar artık sıfır araçlara yöneliyor adam 38 verip ibiza alır örneğin.

ibiza benzinli punto dizel
    ibiza boş paket punto dolu paket
    puntonun piyasası daha yüksek ibizanın daha düşük
  • quote:

Orijinalden alıntı: atomcu

İkinci el ölü gibi. Herkes pahalılıktan şikayetçi. Çok değişik bir durum. Çözemediğim bir durum var.

hani gerçekten satıcıyım muadilleri 36'lardan kapı açarken 34.500 yazdım hatta lanet olsun 34'e vericem ama ses yok.Birde tramersiz boyası çok az değişeni olmayan bir aracın 500TL-1000TL daha pahalı olması gerekir.
  • airarmada A kullanıcısına yanıt
    Çok ilginç belki ucuz diye almiyorlardir Siz de yazın pahalı fiyat olmadı 1 hafta sonra acil diye yazıp şimdiki fiyata verirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atomcu

Çok ilginç belki ucuz diye almiyorlardir Siz de yazın pahalı fiyat olmadı 1 hafta sonra acil diye yazıp şimdiki fiyata verirsiniz.

arabanın kısmeti mi yok allah benim 0 km almamı istemiyo mu acaba anlamadım :) normalde 2 günde satılacak arabaya 1 haftada 3 kişi aradı.
  • 50 Bin TL Yazilan Megane 3 ler 1 hafta içinde hep 46 düştü :) Fiyatiniz cok normal aslinda satilmasi lazim fakat

Herkes sifir aliyor artik gerek 2.el cakallarindan gerek dolandirilma korkusundan herkes sifira yöneliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FurkanKizil

50 Bin TL Yazilan Megane 3 ler 1 hafta içinde hep 46 düştü :) Fiyatiniz cok normal aslinda satilmasi lazim fakat

Herkes sifir aliyor artik gerek 2.el cakallarindan gerek dolandirilma korkusundan herkes sifira yöneliyor.

muhtemelen millet 0'a yöneliyor. Çünkü piyasanın altında sahibinden de ki en temiz puntolardan birini satıyorum ve arayan soranda yok.
  • son fiyat 34.000 çektim 1 kuruşta aşağı çekmem , satılırsa satılsın satılmıyorsa kalsın anasını satayım , giderim kaporamı da geri alırım kredi mi de iptal ettiririm.
  • Ben şunu gördüm 30 bin üstü araç eğer çok çok düzgün full paket değilse çoğunluk sıfır araca yöneliyor.
    Arkadaşım mesela 32 bin'e araç alacaktı, 6-7 daha koyarım, biraz daha zorlar sıfır araba alırım diye fikir değiştirdi.

Muhtemelen artık 30 bin üstü araçların çoğu zor satılacak gibime geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gny*

Ben şunu gördüm 30 bin üstü araç eğer çok çok düzgün full paket değilse çoğunluk sıfır araca yöneliyor.
    Arkadaşım mesela 32 bin'e araç alacaktı, 6-7 daha koyarım, biraz daha zorlar sıfır araba alırım diye fikir değiştirdi.

Muhtemelen artık 30 bin üstü araçların çoğu zor satılacak gibime geliyor.

belkide.. bilmiyorum canım sıkıldı , arabada gözden çıktı , diğer aracı gördüm beğendim peşinatı vermemi bekliyolar. 10.000 TL hasar kayıtlı focusumu ile daha kolay sattım.
  • İlanınız bu ise :http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-satilik-2011-fiat-punto-evo-temiz-220702347/detay

Fotoğraflar kötü olduğu ve yeterli açıklama olmadığı için olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Automobilista

İlanınız bu ise :http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-satilik-2011-fiat-punto-evo-temiz-220702347/detay

Fotoğraflar kötü olduğu ve yeterli açıklama olmadığı için olabilir.

yok bu değil sağ tarafı boyalı bu aracın

• benim gördüğüm ilk sebep kimse nakitle alış veriş yapmıyor yani elinde size getirip vereceği 34bin para yok. ikinci el kredisi yada taşıt kredisi sıfır kredisine göre zahmetli ve faizi yüksek çıkabiliyor. e bir de 2.el piyasasında dolandırıcı aşırı fazla. insanlar 35 e dizel alacağıma 38e sıfır benzinli alırım tüp takarım daha masraflı olur ama başım ağrımaz diye düşünüyor. sizin araç da tam limitte ben de araç arıyor olsam 34-36 ya 2.el dolumu yoksa 36ya sıfır boş mu diye çok kafa yorardım.
  • FIAT piyasası canlı.
  • Piyasanın iyi veya kötü olmasından ziyade şans işi.Genelde büyük şehirler de araç alıp satmak daha kolaydır.Nüfus fazla arz talep fazla.Piyasanın durumu belli olmuyor.Bu fiyata bu araba satılmaz diyorsunuz.Aradan bir kaç hafta geçiyor kapora veriyor birileri..
  • Araç bu mu hocam?
    LİNK

Edit: Pardon hocam değil demişsiniz. Ama bence de Punto'nun piyasası canlı olması lazım. 1-2 hafta sonra satılır diye düşünüyorum. İlanı koyabilirseniz iyi olur. Belki birilerinin ilgisini çekebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3,14159265358979323846264 -- 3 Ağustos 2015; 13:45:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: c.ozan

benim gördüğüm ilk sebep kimse nakitle alış veriş yapmıyor yani elinde size getirip vereceği 34bin para yok. ikinci el kredisi yada taşıt kredisi sıfır kredisine göre zahmetli ve faizi yüksek çıkabiliyor. e bir de 2.el piyasasında dolandırıcı aşırı fazla. insanlar 35 e dizel alacağıma 38e sıfır benzinli alırım tüp takarım daha masraflı olur ama başım ağrımaz diye düşünüyor. sizin araç da tam limitte ben de araç arıyor olsam 34-36 ya 2.el dolumu yoksa 36ya sıfır boş mu diye çok kafa yorardım.

2011-2012 model temiz ve kilometresi fzla yüksek olmayan bir dizel aracın (punto için konuşuyorum) 4-5 yıl sorun çıkaracağını sanmıyorum. Ayrıca yakıt konusunda da bu araçlar çok iyi hocam. 4-5 lt arası şehir içinde bir değere sahip. Tabi tercih meselesi sonuçta.

• Aslında arkadaşlar cevap vermiş bizde yazalım.
    30 un üstüne çıkınca 2.ele gerek yok artık biraz krediyle falan sıfır mantıklı.

Bide 2.el B segmentine o parayı vermek istemiyorlar.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.