Şimdi Ara

5 günlük kod 3 saniye de kayboldu?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar bir haftadır üzerinde uğraştığım bir sitenin önemli tüm biçim odlarını yazdığım css kodu notepad++ programının bir an donup kapanmasıyla silindi. İnanılır gibi değil, ekran bir an dondu aşağıdaki hatayı verdi, notepad++ üzrinde bir html bir de css dosyası vardı, stil dosyası tamamen silinmiş! Yüzlerce satır kod yerini beyaz boş bir sayfaya bıraktı? KUrtarma şansımız yok mudur? notepad++ yedewkleme kurtarma gibi bir şey yapmıyor mu?

https://store.donanimhaber.com/48/57/74/485774c6eafd9813c2aba05be408ca42.png
     5 günlük kod 3 saniye de kayboldu?

• mhmtz kullanıcısına yanıt
    Notepad++ üzerinde çalıştığınız dosyanın en son kaydedilmiş halini, siz programı bilerek kapatsanız bile tekrar açışta direk karşınıza getirmesi gerek.Html dosyasındaki kodlar yerli yerindeyse css kodlarıda aynı yerinde olması gerekliydi.Localhostta çalışıyorsanız ve dosyanın yedeği yoksa kurtarmak için bir yol aklıma gelmiyor.
  • çalışma yaparken devamlı kayıt yapıp yedek alın
  • malesef tekrar açtığımda kurtarma uyarısı falan gelmedi,,,

Şimdi akıllandım, sabit bir css kodu yerine her sayfa için farklı css dosyası ayarlıyorum en son tek bir dosya oalrak birleştireceğim.
  • normalde arkadaşın dediği gibi herhangi bir sorunla kapansa bile kayıt etmesi lazım.

Eğer yanılmıyorsam kendi klasöründe dosya ismi aynı kalacak şekilde uzantsı .dat , .sav , .bin vb şekillerde yedek alıyordu.Bir göz atın notepad klasörüne.

notepad++ yerine sublimetext 2 yi tavsiye ederim ayrıca.
  • Yok yok yerli yabancı kaynakların hepsine baktım, geri gelmedi, zaten tekrardan aynı kısma kadar kodladım tekrardan, sublimetext 2'yi hatırlatman iyi oldu onunla devam edeceğim.. Teşekkürler
  • mhmtz kullanıcısına yanıt
    aşağıdaki link yardımcı olabilir...

http://buffernow.com/notepad-plus-crash-recover-your-lost-file/
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.