Şimdi Ara

Maksimum 25 bin tl, dizel araç tavsiyesi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar forumda bir kaç saattir kendi ihtiyaçlarım doğrultusunda açılan benzer konuları inceliyorum. Konular genel olarak küçükte olsa verilen bilginin yanlış olduğuna dair karşılıklı atışmalarla dolu. Benim ise arabalar hakkında hiç bir fikrim yok ve yapılan yorumlara verilen +/- ler neye göre kim tarafından verildi bilmiyorum, dolayısı ile kimim doğru yada yanlış bilgi verdiğini bilemiyorum.

Daha önce uzun süreli sürüş deneyimim olmadı, ehliyetimi 3 ay kadar önce aldım zaten. Başlangıçta maksimum 20 bin tl bütçe ayırmıştım ancak inceleme ve araştırmalarım sonucunda 24-25 bine kadar bütçeyi zorlamam gerekiyor sanırım.

Fazla uzatmadan; çevre yolu üzerinden günlük ortalama 70 km işe gidip geleceğim, hız tutkum yok, konforlu ve yolda bırakmayacak dizel yakıtlı araç arıyorum.

Sonuç olarak şu iki araca ulaştım:

Hyundai Accent Era 1.5 CRDi-VGT Team 2007 Model 24.000 TL

Fiat Linea 1.3 Multijet Active 2007 Model 24.250 TL

Edit: Hyundai Accent 1.5 CRDi Admire 2005 Model 20.750 TL

Araç önerilerinize ve fikirlerinize açığım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9065DC82D -- 1 Ağustos 2015; 2:56:50 >

• Verilen +/-'ler üyeler tarafından verilir. Beğendiğiniz yoruma +, beğenmediği yoruma sizde - verebilirsiniz.

Başlangıç için Linea veya Accent fazla diye düşünüyorum. Acemilik aşamasında biraz daha ucuz araba alın ki hem kafanız rahat olsun hemde Allah korusun kaza vs. olma durumunda araç ucuz olduğundan sizi üzmez.
    Acemilik seviyesini atlatmış, normal bir kullanıcıysanız şayet Linea veya Accent tam size göre araç.

Ayrıca bu fiyat aralığında araç alacaksanız taksi çıkması olup olmadığına dikkat edin. Özellikle Linea-Albea-Accent gibi araçlara çok dikkat etmek lazım. 3. linkteki aracın fiyatı piyasaya göre 3-4 milyar ucuz. O arabada sıkıntı olabilir, eğer sorunsuz ise kaçırmayın derim.

İlk linkteki aracın kilometresi 187K. Bu nedenle Linea mantıklı duruyor.

Düzenleme Nedeni: Yazım Hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreameren -- 1 Ağustos 2015; 9:57:54 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu ilana denk geldim diğer hyundai'den iki yaş büyük ama baya temiz duruyorhttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-72.000-km-de-hyundai-accent-1.5-dizel-2005-model-219773283/detay
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-dizel-otomatik-focus-216340283/detay

otomatiği sorunlu densede para bulsam 22 liraya pazarlık etmeye giderdim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BatuKır B kullanıcısına yanıt
    bu araç neden bu kadar ucuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem1907

bu araç neden bu kadar ucuz

sahibi son 23750 olur dedi
    kasko oluyor dedi

aklıma gelen tek mantıklı cevap perte çıkması gerekirken kaskoya bildirilmeden toplandı
    şu an bu durumda olan passat kullanıyorum ve memnunum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BatuKır B kullanıcısına yanıt
    Allah kaza bela vermesin bende kendime araç almak istiyorum fakat bütceme göre araç bulamıyorum gelen ya taksi çıkması yada motor bitik
  • cem1907 C kullanıcısına yanıt
    Ağır hasar kaydı vardır yazıyor ama açıklamada..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • megane 2 de düşünülebilir 1,5 dci piyasası çıkmışmı pek bilmiyorum ama 25 civari temiz bulunabilir bi düşünün derim yeni nesil araç en azından
  • Kia rio crdi ve accent era crdi size uygun olur diye dusunuyorum masraflarininda cok olacagini sanmiyorum.Yani en azından ailemde olan araca fuzuli masraf yapilmamisti..Yalnız bu araclar altinizdan cabuk firlar siz ne kadar hizli gitmem desenizde bi bakmissiniz 130 140lardasiniz eger hic tecrubeniz yoksa pek sevmesemde gucu daha az olan dizelleri oneririm corsa 1.3 cdti, 1.4hdi peugeot 206 gibi..iyi forumlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Bütçe nedir?

Tavsiye verebiliriz.

• .................................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9065DC82D -- 10 Ekim 2017; 19:28:19 >
  • Respectformuslims kullanıcısına yanıt
    şu an 21 var 23 24 binlik falan düşünüyorum eli ayağı düzgün dizel manuel albea falan
  • Hyundai Getz, Seat İbiza , Skoda Fabia ,Fiat Punto, Peugeot 207,307 Renault Megane 2 , Renault Clio 3, Kia Rio seç beğen al müdür..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AhmetD* -- 1 Ağustos 2015; 23:36:08 >
  • 2010 - 2011 Fiat Punto 1.3 Multijet
    Albea sizi üzmez. İyi seçim o fiyata

Albea sizi üzmez. İyi seçim o fiyata

• Arkadaşlar durumlar biraz değişti, alacağım araç Ford Focus 1.6 Trend. Satıcı ile görüşüp anlaştıktan sonra eksper vs. kontroler yapmayı düşünüyorum.
  • O hyundai admira kasalrın dizlleri 3 silindir yakar gitmez 2006 kadar accent ve vetz 3 silindirli dizel kullandı

Accent eralar ise 4 silindirlidir
    Erayı tavsiye ederim iyi kaçar

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.