Şimdi Ara

Kurtuluş Projesi : İnsan Neslini Tüketmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
2
Favori
526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar insan nesli tükense. Yeni savaşlar, yeni kıtlıklar, yeni sıkıntılar olmayacak. Sizce neden hep bunlar olduğu halde insanlık devam etti. Yani insan ne kadar rahatlık içinde yaşarsa yaşasın illaki bir zaman üzülüyor. Cennet cehennem kavramına inanarak söylüyorum. İnsan hep imtihan içinde yaşıyor. Yani tamamen özgür değiliz. Bunu sonlandırabilmek varken neden? Yeni bir çocuk doğarken ona doğmak istediği sorulmuyor. Birgün bunları sorguladığım için dinden çıkmaktan korkuyorum. Bu konuda bunu tartışabiliriz.

• Bende geçen düşündüm onu keşke atalarımız uremeseydide biz olmasaydik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnsan tükenince olacak barışın ve huzurun bir anlamı yoktur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiç olmamak kavramını düşün. Bence gerçek huzur o. Düşünmeye bişe yorulmuyorsun. Çünkü yoksun.
  • Karışık işler. Yaşıyoruz işte. 😐

• Dünya'ya belamızı bulmaya geldik ve belamızı isteyip istemediğimiz soruldu. Bizlerde kabul ettik. Burada külli ve cüzi irade meselesi devreye giriyor. Araştırarak merakını giderebilirsin kardeşim.
  • Beyler Labirent adlı filmi izleyin :)

• Bir de bu tipler üredi. " insanlar kötü , tüm suç insanlarda " Önce kendinizi öldürün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BestSniper

Hiç olmamak kavramını düşün. Bence gerçek huzur o. Düşünmeye bişe yorulmuyorsun. Çünkü yoksun.

Olmamak kavramında huzur nasıl oluyor? Huzura sahip özne kim? Huzur kavramının olması için özne gerektir. Özne olmayınca huzur da olmaz. Amaç gerçek barış ve huzursa bu dediğiniz yol yanlıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muhafız. -- 1 Ağustos 2015; 0:58:45 >
  • Felsefe okursan bu dusuncenin yanlis oldugunu anlarsin
    Huzur ve insanlik bir butundur. İnsanlik olmadan ne huzurun anlami kalir, ne de huzur olmadan insanligin.

Felsefedeki Butunluk ve Birlik mantigidir aradigin cevaplar icin felsefeye girmelisin.

• Bakın eskilere savaşlar varken dünya bukadar kötü haldemiydi doğa bukadar bozulmuş muydu.Nüfus kontrol edilmeli yoksa böyle giders daha da kötü hale gelecek
  • Mutlak huzur veya mutlak barış imkansız bence bunlar imkansız olduğu için bu imkansızlığı görmemek daha iyi bence. Şuan hiç dünyaya gelmediğinizi düşünün. Çok şey kaydebermiydiniz. İyiki müslüman olarak doğmuşum yoksa ateist veya başka bir dinden olsaydım araştırıp müslüman olmam çok zor olurdu.
  • Yani hayatınızı doruklarda yaşasanız yaşamaktan ne zevk alıyorsunuz demem. Fakat 2015 yılında ve Türkiye' de insan ne kadar mutlu olabilir? Başka ülkede olsanda farketmez. Yıllar geçtikçe insanlar robotlaşıyor. Yok olan bir amaca hizmet ediyoruz sanki (Doğ, büyü, oku, çalış, öl).

quote:

Felsefe okursan bu dusuncenin yanlis oldugunu anlarsin
    Huzur ve insanlik bir butundur. İnsanlik olmadan ne huzurun anlami kalir, ne de huzur olmadan insanligin.

Felsefedeki Butunluk ve Birlik mantigidir aradigin cevaplar icin felsefeye girmelisin.

Her filozofun düşüncesi aynı değildir. Ve bildiğim kadarıyla felsefede yanlışlar yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luck runs out -- 1 Ağustos 2015; 1:15:25 >
  • Dünya nüfusu değilde Türkiyedeki gereksiz nüfustan dolayı endişem var.
  • Senin bu sorularinin cevaplari felsefededir. Bul bir prpfesor filozof filan bol bol konus onunla. Yoksa bu kafayla fazla yasamazsin

• Tesla_Reyiz kullanıcısına yanıt
    Filozof bana ağır gelir herhalde. Dh li dostlarla tartışmak güzel oluyor. Peki herkese bir soru insan neslini veya dünya neslini bitirme imkanınız olsaydı bitirirmiydiniz? Bana sorarsanız bi saniye bile düşünmeden yapardım. Yapmazdım diyenler bunu okusun ve düşünsün. 50 sene sonra dünyadaki insanların yaşadığı mutsuzlukları ve sıkıntılrı düşünün. Bunların olmama imkanı varken neden sürekli yineliyoruz? Neden?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luck runs out -- 1 Ağustos 2015; 1:19:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BestSniper

Mutlak huzur veya mutlak barış imkansız bence bunlar imkansız olduğu için bu imkansızlığı görmemek daha iyi bence. Şuan hiç dünyaya gelmediğinizi düşünün. Çok şey kaydebermiydiniz. İyiki müslüman olarak doğmuşum yoksa ateist veya başka bir dinden olsaydım araştırıp müslüman olmam çok zor olurdu.

Şimdi sizin amacınız Kurtuluş ve "yok olmaya" kurtuluş diyorsunuz. Biz yoksak Kurtuluş da yoktur.
    İkinci husus: Mutlak huzur ve barış tartışılır ama barış ve huzur imkânsız değildir. Bu zaten bir sürü insanda olan bir olgudur. Hedef bunu dünyaya yaymaktır değil mi?

• Yok olmaktan başka kurtuluş var mı? Biz varsak zaten kurtulamamışız demektir. Keşke Tanrı ( Allah ) bizi biraz daha saf yaratsaydı.
  • Bence sexe ihtiyacın var.

• Lokomatif Portakal kullanıcısına yanıt
    Denemeden bilemem
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.