Şimdi Ara

HAYATİ ÖNEMDE

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar 2017 kadar olan tecilimi iptal edip birkac gun icinde askeri muayeneye gidecegim ayrica 15 yillik kronik okb hastasiyim simdi merak ettikerim.....

1...orada ilk muayene esnasinda muaf olmak icin derdimi acik mi anlatayim yoksa hafifleteyim de asker olduktan sonra mi anlatayim

HAFIFLETEYIM DEMEMIN NEDENI 1 YIL ERTELEME VERILIRSE TAMAMEN ZARARIMA OLUR

2...1 yil erteleme karari cikarsa orada itiraz edebilir miyim yani geri hizmet istiyorum diyebilir miyim

3...orada anlatmasam asker olduktan sonra rdm ile muaf olabilir miyim

4...kisa donemim diyelim ki bir hava degisimi 15 gun aldim sonra ikinci kere alirsam safaktan duser mi

5...acemilikte okb li agir hastalara ne gibi kolayliklar saglanabilir

• dasdsdsdassda D kullanıcısına yanıt
    up
  • quote:

Orijinalden alıntı: dasdsdsdassda

Arkadaslar 2017 kadar olan tecilimi iptal edip birkac gun icinde askeri muayeneye gidecegim ayrica 15 yillik kronik okb hastasiyim simdi merak ettikerim.....

1...orada ilk muayene esnasinda muaf olmak icin derdimi acik mi anlatayim yoksa hafifleteyim de asker olduktan sonra mi anlatayim

HAFIFLETEYIM DEMEMIN NEDENI 1 YIL ERTELEME VERILIRSE TAMAMEN ZARARIMA OLUR

2...1 yil erteleme karari cikarsa orada itiraz edebilir miyim yani geri hizmet istiyorum diyebilir miyim

3...orada anlatmasam asker olduktan sonra rdm ile muaf olabilir miyim

4...kisa donemim diyelim ki bir hava degisimi 15 gun aldim sonra ikinci kere alirsam safaktan duser mi

5...acemilikte okb li agir hastalara ne gibi kolayliklar saglanabilir

1-orada derken askerde mi yoksa muayne olurkenmi??? eğer muayne olurkense evet açıkça herşeyi anlatın.Zaten aile hekimliğine gidiceğiniz için sizi anlıcaklardır ve askeri hastaneye sevk edilirsiniz.
    2-1 yıl ertleme kararı büyük ihtimal çıkar,çünkü çok ağır hastalara direk çürük veriliyor.Eğer 3 kere üst üste erteleme alırsanız askerlikten muaf oluyorsunuz.
    3-eğer gerçekten hastalığın ağarsa askere gitmeden önce herşeyi anlatın.
    4-askerliğin düşmesiyle beraber kısa dönemlerinde hava değişimi süresi düştü kaç gün bilmioyrum ama o süreyi geçrsenz askerlikten sayılmıyor.
    5-eli silah tutmaz yada silahlı eğitim yapamaz raporu verirlerse silahlı eğitimlere katılmazsınız ama yemekhanelerde yada koğuşçu olarak çalışırsınız buda bana göre iyi birşey değil.

eğer amacın çürük almaksa askere gitmeden almaya bak ama yok askerlik yapıcam dersen ve hastalığında çok yüksek seviyelerde değilse rdm olma normal askerlik yap.
  • kardeşim yazınnı okudum ama bildiğim kadari ile anlatayım.sağlık muayenesi için seni aile hekimine gönderirler orada anlat hastalığını.diyelim bişey yok filan dediler askere git usta birliğinde veya acemi birliğinde revire git durumunu anlat seni askeri veya onlara uygun bi hastaneye gönderirler gerekli olduğu yerde.eğer askerliğe elverişsizsen askerde dahil olsan çürük alıp evine gönderirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agasar_ts61 -- 8 Ağustos 2015; 12:13:09 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.