Şimdi Ara

Apple Watch'ın resmi Türkiye satışı başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
2
Favori
1.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple Watch'ın resmi Türkiye satışı başladı 

Apple'ın bir süredir bazı ülkelerde satışa sunduğu Apple Watch bugün itibariyle Türkiye'de ki resmi satışına da başladı. Ülkemizde 18 ayar altın kaplama versiyonları dahil tüm modeller artık Apple Store mağazalarından veya çevrim içi marketten erişilebilir durumda. Ancak mağazadan satın almak isteyen kullanıcıların önce rezervasyon yaptırması gerekiyor.

Türkiye ile birlikte Rusya ve Yeni Zelanda'da da satışa sunulan akıllı saatin ülkemizdeki fiyatları şu şekilde: En ucuz model olan Apple Watch Sport'un 38mm fiyatı 1249 TL, 42mm fiyatı 1399 TL. Paslanmaz çelik kasa taşıyan sürüm 1999TL seviyesinden başlıyor ve boyut, kayış, pim ve toka tasarımlarına göre fiyatlar 2149TL, 2349TL, 2499TL, 2699TL, 3449TL, 3599TL, 3799TL, 3899TL şeklinde yükseliyor. En pahalı versiyon olan Apple Watch Edition adındaki 18 ayar altın kaplamaya sahip model de yine kayış ve toka çeşidine göre ve 38mm-42mm ölçülerine göre 34000TL seviyesinden başlıyor ve 40000TL, 50000TL ve 56000TL şeklinde gidiyor.

Apple Watch fiyatlarını sizler nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce Akıllı saatin ülkemizdeki popülaritesi ne durumda olacaktır? Gelir durumunuz karşılasaydı Apple Watch satın alır mıydınız?

• "Sizce Akıllı saatin ülkemizdeki popülaritesi ne durumda olacaktır?"

Etrafta sağda solda elektrik prizinin yanında sıra bekleyen insanlar.
    Hayli popüler olurlar...

• 1200 tl nin uzerine 300 tl koyupda ipad air 2 almak war iken bunu alip her gun sarja koymak pahabicilmez ...
    İkiside farkli ama cidden degmez be hocam cidden degmez...
    Paraya yazik 1200 tl ye saat&saat ten super saat alirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saat sahibinden, saati satan hepsinden akıllı...

• Parası yetmeyene 39 $ a çakması var. :)

http://www.aliexpress.com/item/Bluetooth-Smartwatch-GT08-Smart-Watch-for-iPhone-6-puls-5S-Samsung-S4-Note-3-HTC-Android/32402804354.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veteriner69 -- 31 Temmuz 2015; 13:15:34 >

• 56000TL ver ama şarjı 1 gün bile dayanmasın

• quote:

Orijinalden alıntı: veteriner69

Parası yetmeyene 39 $ a çakması var. :) http://www.aliexpress.com/item/Bluetooth-Smartwatch-GT08-Smart-Watch-for-iPhone-6-puls-5S-Samsung-S4-Note-3-HTC-Android/32402804354.html Apple Watch'ın resmi Türkiye satışı başladı

O bile pahalı.

• Yorum atıp yormayın kendinizi, bunu alanlar olur mutlaka, biz anlayamayız onları :)

• Bu saat'i alanlara aciyorum Net söylüyorum.
    saat bile degil ya neyse :)

• Diğer ülkelerde satışa çıktıktan sonra ülkemizde satışa çıkarılması büyük bir lütufken kimsenin bunu anlamamış olması ülkemizdeki fanlık kültürünün ne boyutlara ulaştığının göstergesidir diyor hepinizi selamlıyorum.

Avrupa da Amerikada en sıkı Holiganboylar bile en fazla bir hafta dayanabilmiş bu çılgınlığa. Hepsi atmış bir köşeye. Çünkü vaadettiği hiç bir pratik kullanımı maalesef sunamamış. Yani öyle lansmanlarında tanıtıldığı gibi olmuyor gerçek hayatta. Ama en büyük handikapı pil tüketimi.

Kullanamayacağın şeye bu kadar para dökülebilindiğini göstermesi açısından apple bir kez daha farkını ortaya koyuyor. Birde yurt dışında bunun altın kaplama varyasyonlarıyla dalga geçiyorlardı. öylesine ince bir tabaka ki 1 gram anca ediyormuş. Yahu altının gramı ortada, altın kaplama diye geçirilen pardon verilen fiyat ortada? yaa arkadaş neredeyse lüx bir araba alınır o fiyata be şaka mısınız desem ciddisiniz? ne olmuş bu dünya ya böyle demekten kendimi alamıyorum.

Alan arkadaşlar şarj olayına nasıl katlandıklarını yazarlarsa çok makbule geçer. ta bi bizim buralarda kimse anlamaz diye kimsenin şarj edeceğini de sanmıyorum.

Kesinlik lansmanlarda tanıtıldığı gisi değil. Hiç bir kullanım pratikliği yok. Şarj bir gün!!! Amerika ve Avrupa da alanların %99'u bir hafta dayanabilmiş. Ve bir kenara atmış. Çekilecek çile değil diyorlarmış gibi bunu söyleyenler fanboy da değil bildiğin holigan.

Fiyatlar konusunda ki fikrimi yazdım. Şarj süreleri aylar mertebesine çıkarılabilinirse ve arayan ve mesaj atan kişi hemen bir elektrik şoku gibi(şaka tabi) uyarıyla bizi uyarması bile aslında cezbedici ama çok yol alması gerekiyor. İnsan her an her yerde yanında telefonu bulunduramıyor. ve arayanların es geçilmesi sonrasında sıkıntı yaratabiliyor.

Bu durumun gelir durumuyla bi ilgisi yok! Saatin kullanım pratikliği yok. Gelir durumun karşılasa ne olur karşılamasa. Ama düz bir cevap isterseniz Kesinlikle hayır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Oskis

1200 tl nin uzerine 300 tl koyupda ipad air 2 almak war iken bunu alip her gun sarja koymak pahabicilmez ...
    İkiside farkli ama cidden degmez be hocam cidden degmez...
    Paraya yazik 1200 tl ye saat&saat ten super saat alirsin

3gli bir ipad alinir, her yerden internete girilir. İphoneda bu sensorler var zaten. Neymis, her seyi saatten kontrol ediyormussun, muthis icat tekerlegi kullanarak mesajlarda geziniyormussun. O kucucuk ekranda nasil rahat okunacak o yazilar,merak ediyorum.

Hadi ucuz olsa anlarim da sarji 1 gun bile gitmeyen ve seneye daha gelismis ozelliklerle yenisi cikacak bir zimbirtiya bu kadar para vermek akil kari degil.

Bu paralar kolay kazanilmiyor, kapitalist sistemin kolesi olmayin.

Sosyal mesajimi da vetdim,isime donebilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Parasını çöpe,tuvalet kağıdı olarak yada purosunu yakmak isteyen kesim için 4. seçenek olabilir.Apple tam olarak oturmamış bir pazarı kazık fiyatlar ile değerlendiriyor.Apple için ''Ucuz fiyattan satıp ekolojisine daha çok müşteri ekleyebilirdi'' desem,Apple mantığı=akıllı saati biz icat ettik,kafa bu.Giyilebilir teknolojilerin emekleme dönemindeyiz,nasıl ilk cep telefonları çıktığında büyüklerimiz ''Zamanında telefonu 2000$ almıştım,sim kart da bir o kadar pahalı idi'' aynı mantık şimdi giyilebilir teknolojilerde.Akıllı saatlerde yüksek fiyat karşılığından düşük kullanılabilirlik veriyor.Anladım ki sadece Türkiye'de değil Çin'de yapılan röportaj ile belli oluyor,Apple ürünleri kullanımdan ziyade kola takılan bilezik misali satarken iyi fiyata gitme düşüncesi ile alınıyor.Bunun arkasında devamlı bir sonraki Apple ürününü satın alma düşüncesi yatıyor.

• her zaman söylerim akıllı insanın akıllı saatle işi olmaz

saate verecek 50000bin TL param olsa hiç düşünmeden bvlgari,omega,rolex,cartier,breitling,baume mercier,patek philippe falan alırım.apple watch da neymiş çocuk oyuncağı güldürmeyin adamı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 31 Temmuz 2015; 13:47:58 >
  • Buraya yorum yağdıranların kollarını 1 ay sonra görmek isterim.
    Bir işi en çok kınayanlar yapar.
    Kapitalist düzende internete evde telefonda iş yerinde ayrı ayrı para verip kullanmamızı sağladılar.
    şimdi teknolojiyi cebimizde kolumuzda yakında gözümüzde aynı şey olmasına rağmen yine almamızı sağlayacaklar.

• apple'ın yaptığı en saçma iş.
  • Dünyanın en zengin adamı bile olsam, şu dönemdeki pil teknolojisiyle çalışan akıllı saatlere para vermezdim.

• Edition modelini alan var mı (halktan)?
    Boş konuşuyorsunuz 56.000TL verip şarja koymak mış mış...
    Alan %90 ihtimalle Sport Alıyor.Kalanlar sadece Watch alıyor Paslanmaz Çelik.Edition alan var mı?Seneye yenisi çıkacak şeye o kadar para verilir mi?!

Apple Watch,bir "ihtiyaç" olamaz bence.Sadece şık görünebilir,kullanışlı olabilir ya da kullanımı kolaylaştırabilir,ama "ihtiyaç" değildir.İhtiyaç olmaktan farklı amaçlarla alınır.

Bu ürüne 1.000TL'den (Sport 42mm için) fazla vermem.İster sıfır olsun ister ikinci el.1.000TL net.O yüzden bekleyip o fiyata düşmesini bekleyeceğim.Düşünce alırım.

(Eğer 1.000TL'ye satacak 2.el 42mm Watch'ı olan varsa PM atabilir bu arada Yurtdışı yani.)

Kullanışsız felan değil,ama zaruret de değil bence.

6s almayı planlıyorum bunun yerine.

• quote:

Orijinalden alıntı: Spinata

Diğer ülkelerde satışa çıktıktan sonra ülkemizde satışa çıkarılması büyük bir lütufken kimsenin bunu anlamamış olması ülkemizdeki fanlık kültürünün ne boyutlara ulaştığının göstergesidir diyor hepinizi selamlıyorum.

Avrupa da Amerikada en sıkı Holiganboylar bile en fazla bir hafta dayanabilmiş bu çılgınlığa. Hepsi atmış bir köşeye. Çünkü vaadettiği hiç bir pratik kullanımı maalesef sunamamış. Yani öyle lansmanlarında tanıtıldığı gibi olmuyor gerçek hayatta. Ama en büyük handikapı pil tüketimi.

Kullanamayacağın şeye bu kadar para dökülebilindiğini göstermesi açısından apple bir kez daha farkını ortaya koyuyor. Birde yurt dışında bunun altın kaplama varyasyonlarıyla dalga geçiyorlardı. öylesine ince bir tabaka ki 1 gram anca ediyormuş. Yahu altının gramı ortada, altın kaplama diye geçirilen pardon verilen fiyat ortada? yaa arkadaş neredeyse lüx bir araba alınır o fiyata be şaka mısınız desem ciddisiniz? ne olmuş bu dünya ya böyle demekten kendimi alamıyorum.

Alan arkadaşlar şarj olayına nasıl katlandıklarını yazarlarsa çok makbule geçer. ta bi bizim buralarda kimse anlamaz diye kimsenin şarj edeceğini de sanmıyorum.

Kesinlik lansmanlarda tanıtıldığı gisi değil. Hiç bir kullanım pratikliği yok. Şarj bir gün!!! Amerika ve Avrupa da alanların %99'u bir hafta dayanabilmiş. Ve bir kenara atmış. Çekilecek çile değil diyorlarmış gibi bunu söyleyenler fanboy da değil bildiğin holigan.

Fiyatlar konusunda ki fikrimi yazdım. Şarj süreleri aylar mertebesine çıkarılabilinirse ve arayan ve mesaj atan kişi hemen bir elektrik şoku gibi(şaka tabi) uyarıyla bizi uyarması bile aslında cezbedici ama çok yol alması gerekiyor. İnsan her an her yerde yanında telefonu bulunduramıyor. ve arayanların es geçilmesi sonrasında sıkıntı yaratabiliyor.

Bu durumun gelir durumuyla bi ilgisi yok! Saatin kullanım pratikliği yok. Gelir durumun karşılasa ne olur karşılamasa. Ama düz bir cevap isterseniz Kesinlikle hayır.

Pil olayını anladım ama;
    1-Çevremde Apple Watch kullanan kişiler var.Eniştem mesela.Çöpe felan attığı yok her gün kullanıyor.Onunki paslanmaz çelik+deri kayış.(Milano loop ile de kullanıyor.).Pil olayı çok da büyük bir handikap değil Apple Watch kutularını Edition'daki gibi şarj eden kutu yapılırsa,(DIY,kendisi yaptı zaten.) bu handikap olmaktan çıkar herhalde Watch'ı rastgele bir yere atmaktansa kutuya atmak pek de zor olmaz herhalde?
    1,5-Bir çok Vlogger tarzı kişilerin de kollarında görüyoruz.Mesela iJustine.O tam bir Fan-girl,mesela Unbox Therapy.Kendisi iPhone 6 Plus bükülme safsatasını ortaya atan kişilerden biri.Mesela yani.
    2-Şık,güzel bir cihaz.Dediğim gibi fonksiyonu için kullanan yoktur herhalde.Çünkü yok.Tek yaptığı kolaylaştırmak.Telefon aramalarının varlığını anlayabiliyoruz,mesajlara dikte ile cevap yazabiliyoruz.Bildirimleri cevaplayabiliyoruz.Bunların hepsini bir iPhone ile yapabiliriz.Cebimizden çıkarmaya üşenmesek.iPhone'dan müstakil yaptığı tek şey kalp atış hızını ölçmek.Onu da doğru ölçmediği hakkında büyük iddialar var.O da işe yaramaz.(Keşke 6s'te samsung gibi bir kalp atış sensörü gelse ama nerdeeeee Apple onu Watch'a atadı.
    3-Edition som altın.Yani kaplama değil.Altından dökülmüş bir saat.Ve,Edition bir akıllı saat değil aslında.Bir mücevherat.Bunu,Rolex'in felan Som altın modelleri ile kıyaslamalıyız.Bu linkteki Altın Rolex Saat de benzer fiyatlarda.(40mm)Ürüne gitmek için tıklayınız.Bunun ile kıyaslayınca Watch ucuz gelmeli,çünkü Watch Edition sadece zamanı göstermiyor.
    4-İlk jenerasyon,yeni bir konseptteki ürünlere bence atlanmamalı.İlk nesil iPhone,ilk nesil iPad,ilk nesil iPod'daki hatalardaki gibi.Apple Watch'ın yeni versiyonu daha fonksiyonel olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Spinata

Diğer ülkelerde satışa çıktıktan sonra ülkemizde satışa çıkarılması büyük bir lütufken kimsenin bunu anlamamış olması ülkemizdeki fanlık kültürünün ne boyutlara ulaştığının göstergesidir diyor hepinizi selamlıyorum.

Ekleme yapmak istiyorum,şarj eden kutuyu yapma linki;Gitmek için tık tık. :) 9to5Mac.com

@ilko:Bunu diyen birkaç zamana kadar taa kaç sene önceki iPhone 5'i savunan.Sen iPhone 5 iOS 6.1.3'ün ile mutlu ol.

• Neredeyse 1 aydır kullanıyorum Apple Watch'ı.

İzlenimlerim olumlu gayet. Özellikle araç kullanırken ya da telefonu çıkaramayacağım durumlarda mesaj atabiliyorum konuşma yapabiliyorum. Şarj olayına gelirsek gündüz iş zamanında kullanmıyorum işten dolayı. Geceleri hep kolumda pazar günleri de öyle. Fakat tam gün kullanırken bile şarjda sıkıntı olmuyor. Check-in atıyorum mobil bankacılığa giriyorum twitter instagram vb. uygulamalardayım genelde ama dediğim gibi bende problem yaratmıyor şarj olayı.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.