Şimdi Ara

turbo motor için lpg? (astra sedan)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Turbo motorların LPG problemleri devam ediyor mu? artık turbo için özel kitler var deniyor ama sorunsuz uzun yol kullanan duymadım (yok diye değil, ben duymadım). astra 1.4 140hp turbo motora LPG takıp kullanan var mı?
    corolla ile aradayım, ikisinin de yakıt tüketimi benim için fazla, ama astranın daha fazla. corolla fiyatına astra sedan + lpg + navi paket alınabiliyor. arada kaldım ama turbo motora lpg olmaz diyor çevremdekiler.

• Opelin 1.4 T motorları lpg oluyor Landirenzo marka. Hatta fabrika çıkışlı LPGli modeli ama nedense Türkiye'de yok. Olsa dizel motorundan fazla satılacağına eminim çünkü Benzinli motorun ciğeri daha fazladır ve daha çok devir çevirir çok iyi zevk verir...

http://www.auto-data.net/tr/?f=showCar&car_id=19576

Astra alın hocam turbo motor çok ayrı birşey. Şuan Sportage var donanımdan gidişinden duruşundan oldukça memnunum ama motorundan ise biraz memnunum. Devir çevirdikten sonra sıkıntı yok ama önceki 1.9 TDİ Caddydi ve turbo olmasından dolayı ayrı bir hazzı vardı ve bu araçta mumla arıyorum. Dizel benzinli motor karşılaştırması olabilir ama Turbo benzinli araçta gene Turbo dizel araç hazzı verir hemde daha iyi şekilde.

Corolla olursa sorunsuz atmosferik motor lpgye %100 değil %1000 uyumlu. Ama turbo motor tadını vermez bana göre.

Tercih Astradan yana olsun
  • YozgatLee0666 kullanıcısına yanıt
    Karar verme işlerinde iyi değilim.
    kişiden kişiye, beklentiye göre değişen şeyler sonuçta, benim şahsi görüşüm her ikisininde avantajları olarak söylüyorum toyota için, az yakması, iç hacmi, servis olarak daha kaliteli olması, daha konforlu olması, lpg'ye daha uyumlu olması, astra için motoru, xenon far (neden bilmiyorum takıntı gibi birşey benim için), tasarımı (corollaya göre daha çok beğeniyorum), fiyatı (7bin).
    Aslında sıfır araca LPG taktırmak bana biraz ters ggeliyor. Muhtemelen garanti bitene kadar benzin ile kullanıp sonra LPG'ye geçerim diye düşünüyorum.
    Hocam opelin dizelle benzinlisi arasında 12bin lira fark var(cosmo). yılda 10000km yapan birisi olarak dizel bana pek uymuyor sanırım. LPG seçenekler arasında olduğu sürece dizel motordan fazla satılacağı fikrine ben de katılıyorum. Başlangıçta seçeneklerimin arasından opeli çok yakıyor diye elemiştim (eşimde kullanacak bu yüzden otomatik olmalı, dizel otomatik yok malum), corollaya daha sıcak bakıyordum. Tasarımı (iç+dış) benim zevkime pek uymuyor, ama dediğim gibi güvenlik, konfor, keyif benim için tasarımdan öne olduğu için olabilir demiştim. LPG'de olabilir diye düşününce astra sedan tekrar seçeneklerimin arasında girdi, hatta daha öne geçti diyebilirim. Neyse çok uzattım, yorum için teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bone_slayer

Karar verme işlerinde iyi değilim.
    kişiden kişiye, beklentiye göre değişen şeyler sonuçta, benim şahsi görüşüm her ikisininde avantajları olarak söylüyorum toyota için, az yakması, iç hacmi, servis olarak daha kaliteli olması, daha konforlu olması, lpg'ye daha uyumlu olması, astra için motoru, xenon far (neden bilmiyorum takıntı gibi birşey benim için), tasarımı (corollaya göre daha çok beğeniyorum), fiyatı (7bin).
    Aslında sıfır araca LPG taktırmak bana biraz ters ggeliyor. Muhtemelen garanti bitene kadar benzin ile kullanıp sonra LPG'ye geçerim diye düşünüyorum.
    Hocam opelin dizelle benzinlisi arasında 12bin lira fark var(cosmo). yılda 10000km yapan birisi olarak dizel bana pek uymuyor sanırım. LPG seçenekler arasında olduğu sürece dizel motordan fazla satılacağı fikrine ben de katılıyorum. Başlangıçta seçeneklerimin arasından opeli çok yakıyor diye elemiştim (eşimde kullanacak bu yüzden otomatik olmalı, dizel otomatik yok malum), corollaya daha sıcak bakıyordum. Tasarımı (iç+dış) benim zevkime pek uymuyor, ama dediğim gibi güvenlik, konfor, keyif benim için tasarımdan öne olduğu için olabilir demiştim. LPG'de olabilir diye düşününce astra sedan tekrar seçeneklerimin arasında girdi, hatta daha öne geçti diyebilirim. Neyse çok uzattım, yorum için teşekkür ederim.

Hocam sıfır araca Lpg olur mı demeyin fabrika çıkışlı Lpgli çıkıyorsa aynı motor kodu ile her türlü uygun kit takılır paşa paşa binilir

Siz tercihi Astrada yana kullanın çok daha iyi olur sizin için şekli duruşu gidişi daha iyidir bana göre...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turbo motorlu araçlar torku daha düşük devirde verdiği için keyif verir ama arıza oranı atmosferik motorlara göre çok yüksektir. Servis elemanı acı faturayı önünüze koyduğunda düşük devirdeki yüksek torkun verdiği tüm hazzı kaybedebilirsiniz. Herşey dış görünüşten ibaret değil. Araçları arıza oranları, güvenlik testleri ve bakım masrafları olarak da karşılaştırmalısınız. Şu hali ile uzun vadeli kullanımda Corolla almak daha mantıklı diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Turbo motorlu araçlar torku daha düşük devirde verdiği için keyif verir ama arıza oranı atmosferik motorlara göre çok yüksektir. Servis elemanı acı faturayı önünüze koyduğunda düşük devirdeki yüksek torkun verdiği tüm hazzı kaybedebilirsiniz. Herşey dış görünüşten ibaret değil. Araçları arıza oranları, güvenlik testleri ve bakım masrafları olarak da karşılaştırmalısınız. Şu hali ile uzun vadeli kullanımda Corolla almak daha mantıklı diye düşünüyorum.

Millet motora 4. turboyu takarken hala atmosferik muhabbeti çevirmenin sebebini anlayamıyorum?

Kabul edin standart 1.6 atmosferiklerin bi numarası yok. Kendimde var oradan biliyorum
  • angel_f!re kullanıcısına yanıt
    Ben illa atmosferik motorlu araç alınsın demiyorum. Hatta ben de düşük devirde yüksek tork sevenler arasındayım. Yalnız olayı ekonomik olarak değerlendirince maalesef böyle bir durum çıkıyor ortaya. Zorunlu kalmazsam turbolu, aşırı beslemeli motor almam.

Düşük devir yüksek tork isteyenler için en güvenli yöntem düz vites dizel araçlar olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acil Stop -- 31 Temmuz 2015; 16:37:28 >
  • Fabrika çıkışlı olarak Astra sedan business editionda var lpg diğer donanımlarda yok. Donanım olarak zayıf diyorlardı ama görmedim hiç.

• bone_slayer B kullanıcısına yanıt
    Turbo Astra'ya lpg için boşuna kendinizi yormayin. Taktirsaniz bile ilerde sıkıntı yaşama ihtimaliniz çok fazla ayrıca bu motorlara uyan lpg kitleri çok pahali. Illa lpg diyorsanız atmosferik motorlara yönelin. Özellikle de Japon araçlarına. Ya da dizel araba bakın. Sonra paranızla rezil olursunuz.

• Prins düşünün muhakkak yağlama yani soğutma sistemi taktırın uzun yıllar başınız ağrımaz derim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sıfır mı alacaksınız 2. el mi bakıyorsunuz bilmiyorum. Sıfır 1.4 turbo LPG seçeneği Astra'da var. Ancak malesef Business asındaki boş donanıma 17 inç jant, sis farı v.s. gibi ufak tefek özellik eklenmiş, şirketlerin tercih edeceği bir donanım seviyesiyle alınabiliyor.

Araçla sıfırken oynamayı düşünüyorsanız, Corolla'ya hem LPG hem turbo da taktırabilirsiniz. İlginç sonuçlar alabilirsiniz :) Astra'yı Cosmo alıp sonradan LPG de taktırabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.