Şimdi Ara

CHUWİ Hi8 ANA KONU - Inceleme[Win8.1, Z3736F, FullHD IPS]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
534
Cevap
13
Favori
24.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yaklaşık 20 gün önce gearbest 'den Chuwi Hi8 tablet aldım. Herhalde ilk alanlardan biri benim
    Başlıca özellikleri;

- Dual OS (Android 4.4.4 ve Windows 8.1)
    - Intel Z3736F İşlemci
    - 2 GB RAM, 32 GB yaklaşık 230 mb/sn hızında hafıza
    - 1920x1200 8" IPS ekran
    - WiFi, Bluetooth, Intel WiDi kablosuz ekran,
    - 5000 mAh batarya

[size=5]KUTU/GENEL DONANIM

Tabletin gayet sade bir kutusu var. Kutunun içerisinden bir adet şarj aleti -ki bunu oldukça kaliteli buldum-, bir tane micro usb kablo, bir tane de otg kablo çıkıyor. Donanımdan bahsetmek gerekirse bu üründe aynı fiyatlara satılan Windows tabletlerden farklı olarak Z3735 değil de Z3736 çipset var. Bu çipsetin farkı daha iyi GPU ve haliyle daha iyi oyun performansı. Ayrıca bu fiyatlara (98$) Z3735 li 1GB RAM li tabletler satılıyor. Ayrıca DualOS versiyonu çok daha pahalı oluyor. Yani kısaca tabletin güçlü çipseti, 2 GB RAM'i, saniyede 230mb veri yazabilen 32GB hafızası ile tablet tam bir F/P canavarı.

[size=5]EKRAN/PİL PERFORMANSI

Cihazın ekranı bildiğiniz gibi 1920x1200 pixel ve 8" IPS. Bu ekran için söylenecek tek şey mükemmel olduğu. Çok keskin ve renklerine bayıldım. Ayrıca 5000mAh pili de FullHD ekrana rağmen ortalamanın 2 tık üstünde performans sağlıyor.

[size=5]IŞLETIM SISTEMI [Android 4.4.4 ve Windows 8.1]

Android performansı olarak optimizasyonu iyi yapılmamış diyebilirim. Çok çok az da olsa bir gecikme hissediliyor. Ayrıca cihaz Android ile kullanırken biraz daha fazla ısınıyor. Yani kısaca Android performansı beklentinin altında.

Windows performansı ise Android den çok farklı. Cihaz gerçekten canavar gibi çalışıyor ve çok daha az ısınıyor. Tabletin plastik arka kapağına rağmen ısınması Windows ile kullanırken hissedilmiyor. Ağır oyun oynarken bile.

[size=5]OYUN PERFORMANSI

Tabletin Z3736 çipseti sayesinde FullHD ekrana rağmen oyun performansı beklenmedik şekilde iyi. Aletle League of Legends, Dota2, CS:GO, Euro Truck Simulator 2, Live for Speed oynadım ve CS:GO hariç ayarları en dibe çekme gereği bile duymadım. Ayrıca pili de oyun oynarken mutlu ediyor uzun ömrüyle.

[size=5]KAMERA

Bu kısmı uzatmaya gerek yok. Çoğu çinli tablet gibi berbat bir kamerası var. Ön kamera skype için yeterli.

Arkadaşlar özet kısmını ve resimleri yarın ekleyeceğim. Aldığım linki aşağıya yazıyorum ve kesinlikle ama kesinlikle bu bütçeye şiddetle öneririm. Daha önce 4 tane çin markalı tabletim oldu. Kimini yurtdışından kimini türkiyeden aldım ve onların fiyatı bunun en az 2 katıyken kesinlikle bu tablet aralarında zirveye oynar. İyi forumlar.

GearBest LİNK:http://m.gearbest.com/tablet-pcs/pp_192959.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NamSalanAdam -- 30 Temmuz 2015; 1:28:50 >

• win10 güncellemesi yaptınız mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: icphedia

win10 güncellemesi yaptınız mı?

Hocam tatildeyim dönüşte yapacağım inşallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba hocam gearbestten bende bu tableti almayı düşünüyorumda gümrüğe takılırmı diye çekiniyorum.Siz bunun için ekstra bir önlem aldınızmı.
  • W10 yüklü olanları çıkmış, farkı yok dimi?http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_219480.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zendagi Migzara

W10 yüklü olanları çıkmış, farkı yok dimi?http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_219480.html

Yok hocam boşuna ondan almayın derim ben 10 a update yaptım boşuna 5 dolar vermeyin windows kendi kurabiliyor

• NamSalanAdam N kullanıcısına yanıt
    dün gece 89 dolardı ya ondan sordum :)

• Arkadaşlar cihazın windows bölümü açılmıyor. Açılıyordu dokunmatik kalıprasyonu bozuldu full reset atayım derken biraz karıştırdım şimdi windows açılmıyor. Heralda yedek felan hiçbişe kalmadı cihazda. bu cihaza sıfırdan windows nasıl kurulur veya istanbulda yapabilecek usta var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: delisin_58

Arkadaşlar cihazın windows bölümü açılmıyor. Açılıyordu dokunmatik kalıprasyonu bozuldu full reset atayım derken biraz karıştırdım şimdi windows açılmıyor. Heralda yedek felan hiçbişe kalmadı cihazda. bu cihaza sıfırdan windows nasıl kurulur veya istanbulda yapabilecek usta var mı?

hocam yabancı forumları araştırın bence çözümü vardır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zendagi Migzara -- 10 Eylül 2015; 8:46:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: delisin_58

Arkadaşlar cihazın windows bölümü açılmıyor. Açılıyordu dokunmatik kalıprasyonu bozuldu full reset atayım derken biraz karıştırdım şimdi windows açılmıyor. Heralda yedek felan hiçbişe kalmadı cihazda. bu cihaza sıfırdan windows nasıl kurulur veya istanbulda yapabilecek usta var mı?

Verdigim linkten partlara ayrilmis dosyalari indirip kurabilirsin.yapamazsan pm den yardimci olurum.

http://blog.geekbuying.com/index.php/2015/07/18/chuwi-hi8-dual-os-newest-firmwares_188592-released-20150718/

• Konu hort olacak özür diliyorum.

Banggooddan biraz önce indirim kuponuyla 84 dolara sipariş verdim.HDMI yokmuş ama büyük bir sorun olduğunu düşünmüyorum .inşallah iyi çıkar.banggood %6 indirim var.xmas06 koduyla 84 dolara alabilirsiniz

• die_caprio kullanıcısına yanıt
    Hocam cihaziniz geldi mi?Gumrukden sorun cikti mi?

• beyler ben bu cihazı aldım w10 var ve hızlı android 4,4,4 var ... güzel bir bir cihaz fakat işığı çok açık onun bi yolu var mı en düşüğü bile çok parlak ben daha düşük yapabilirmiyim
  • deliahme D kullanıcısına yanıt
    Hocam gule gule kullanin,cihazi nerden aldiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: xperiat55

Hocam bugun geldi urun.gumrukte sorun cikmadi.27 dolarlik tablet yazmislar takilmadan geldi.

• die_caprio kullanıcısına yanıt
    Siparisten sonra kac gunde elinizde ulastı?

• quote:

Orijinalden alıntı: die_caprio

quote:

Hocam bugun geldi urun.gumrukte sorun cikmadi.27 dolarlik tablet yazmislar takilmadan geldi.

Ben de almayı düşünüyorum.Aldığınız siteyi ve kaç güne geldiğini paylaşırsanız sevinirim.Bir de gümrük için kendilermi 27 dolarlık fiş kesmişler yoksa sizmi özellikle belirttiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quichotte

quote:

Orijinalden alıntı: die_caprio

quote:

Ben de almayı düşünüyorum.Aldığınız siteyi ve kaç güne geldiğini paylaşırsanız sevinirim.Bir de gümrük için kendilermi 27 dolarlık fiş kesmişler yoksa sizmi özellikle belirttiniz ?

Banggooddan aldim.15 gunde geldi ve fiyati kendileri yazmislardi

• bende aldım banggood 40 günden fazla sürdü nedeni tabiki ptt ukimde 20 gün bekledi
    android 4.4.4 & win 10 yüklü şimdilik memnunum
  • quote:

Hocam gule gule kullanin,cihazi nerden aldiniz?

kardeşim ben bütün alışverişimi geekbuying ten yapıyorum 88 dolara aldim .daha önce teklast aldıydım o 23 gün felan sürdüydü . bu 15 günde geldi
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.