Şimdi Ara

2000-2500TL Civarı Akıllı Telefon Önerisi Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Eminim pek çok kişi bu soruyu neredeyse her gün soruyor.
    Yinede benim içinde görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

iPhone 4S kullanıyordum, telefonu alalı 3 yılı geçti. Haliyle bataryası da öldü.
    Şu an çalıştığım şirketin verdiği telefonu kullanıyorum idareten.

Yakın zamanda akıllı telefon almayı düşünüyorum ama çok kararsızım.

Yakın çevremle konuşurken aşağıdaki telefonları inceledik.

iPhone 6 16 GB / 64 GB
    iPhone 6 Plus 16 GB / 64 GB
    Sony Xperia Z3
    Sony Xperia Z3+

Sizce bu telefonlardan birini mi almalıyım? yoksa yeni iPhone'u mu beklemeliyim?

Son olarak iPhone 4S'imin bataryasını değiştirmek mantıklı mı?

Teşekkürler.

• Hocam s6 alın ve ya yeni gelecek iphone u ve note u da bekleyin
    derim.Çünkü note 2400 civarı iphone da 2600 üstü gelecek gibi
    bence şimdi alacaksanız s6 ama beklerim derseniz kasımı falan
    Note derim.
    Çünkü note lar hep s lerden 1 tık daha üstün oluyor
    Selamlar
  • TEKNOLOJİUZMANI10 kullanıcısına yanıt
    Hızlı cevap için teşekkürler Hocam.

iPhone ve Sony diye belirtmemin sebebi bu telefonların piyasada çok değer kaybetmemesi.
    Önem verdiğim konu telefon şarjının uzun gitmesi bu konuda Sony ve iPhone 6 Plus iyi gibi duruyor ama çok emin olamıyorum.
    iPhone 6 Plus çok büyük görünüyor gözüme ve yenisinin kısa zamanda çıkacak olacağı da kafamı kurcalıyor.
    O sebeple, eski telefonumun bataryasını değiştirip bir süre daha kullanmayı bile düşündüm değiştirene kadar.
  • Hocam sony 6 aya bir tel çıkarıyo hızlı düşyo fiyat
    iphone yavaş düşyo fiyat
    bence yeni iphoneu bekleyin
    Selamlar
  • bencede z3+ alınır,bırıncısı sony 6ayda amıral gemı polıtıkasını bırakalı neredeyse 1 yıl oldu ıkıncısı hala z bıle guncelleme alıorken z3+ ıle neredeyse 3 yıl guncelleme alırsınızkı androıdte bu yonden nexuslarlar kapısan tek serı z serısıdır,z3+ ıle z3 un uzerıne yapılan yenılıkle hatırı sayılır bence
  • Crauls kullanıcısına yanıt
    Yorumun için teşekkürler Hocam.

Z3 ve Z3+'ı bende çok beğeniyorum fakat Android telefonların değer kaybı göz önünde bulundurulunca 2500 lira vermek düşündürüyor.
    Öte yandan 5.2 inch kasa tam istediğim ölçülerde.
  • xperia z3+ gayet mantıklı bir seçim olacaktır ama dedigim şu Sony 6 aya bir telefon çıkaracam dedi yani fiyat düşecek hızlı bence ama karar sizin htc düşün derim
    Selamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İkinci el fiyatını göz önünde bulundurduğunuza göre bir iki sene kullanıp değiştireceksiniz cihazı?
    Eğer 3000+ verebilecek durumdaydanız 6S ve 6S+' ı bekleyin.
    Note 5' de gelecek, iş adamları için iyi bir telefon :) hoş Samsung her ne kadar güvenilmez olsa da
    Öte yandan Z3 ve Z3+ .. Benim tercihim yine iPhone' den yana olurdu ki zannımca sizinki de öyle olacak çünkü üç yıldır iOS kullanıyorsunuz.

Ve 4S' in bataryasını değiştirmeye gerek yok, zaten 1400 maH en fazla 5-6 saat dayanır..

• yunus626emre kullanıcısına yanıt
    Yorumunuz için teşekkürler.

Sizin de söylediğiniz gibi günümüzde telefonları 1 max 2 sene kullanıp upgrade edince çok değer kaybı yaşanmıyor. Bu açıdan bakınca iPhone'lar ön plana çıkıyor.

Benim için en önemli olan konu telefonun şarjının uzun süre gitmesi. Ne yazıkki piyasaya sürülen telefonlarda, bu açıdan yüz güldüren çok fazla seçenek yok.
    iPhone 6 Plus'ı o sebeple düşünmüştüm; fakat boyutları mobilite anlamında beni biraz korkutuyor malesef.

iPhone 6s / 6s Plus'ı beklemek en iyisi gibi duruyor. Öyleki şu an alacağım iPhone'da Eylül ayında, yeni telefonun lansmanı yapıldıktan sonra değer kaybetmeye başlayacak.
    Kendime kızdığım tek konu çok önceden yapmam gereken bir işlemi geciktiğim için biraz sancılı bir süreç ile atlatmak zorunda kalışım.

Bekleyip göreceğiz.

• Foose kullanıcısına yanıt
    Batarya sizin için önemliyse Sony ilk tercihiniz olsun.
    iPhone 6+' ın şarjı da fena değil ama bi telefon için fazla büyük.

• quote:

Orijinalden alıntı: TEKNOLOJİUZMANI10

xperia z3+ gayet mantıklı bir seçim olacaktır ama dedigim şu Sony 6 aya bir telefon çıkaracam dedi yani fiyat düşecek hızlı bence ama karar sizin htc düşün derim
    Selamlar

Iyi post kastın sen de haa

Bu arada ben hayatta yeni cikan android telefon almam 2-3 ay sonra 100lerce lira dusmesini icim yanarak izlemek istemem

• XPERİA Z3.
  • Abi o kadar parayı gözden çıkardıysan S6 al, Z3+ işlemcisi sıkıntılı yoksa o da güzel.
  • Yorumlarınız için teşekkürler.

Samsung S6'yı nedense hiç düşünmedim.
    Samsung kullanan arkadaşlarım da her zaman Note serisinin daha iyi olduğunu söyledi.
    Belki bir ön yargı oluşmuş olabilir.

Android olursa Sony Xperia Z serisi gerçekten hoşuma gidiyor. Z3 ve Z3+ arasında çok çok bir fark yok. Hatta Z3 fiyat olarakta daha uygun.

Kendi arkadaş çevremle görüştüğümde diğer arkadaşarlar gibi biraz daha beklememi söylüyorlar.
    Bende beklemeye karar verdim. Umarım 1-2 ay beklemeye değer.
  • ardelis A kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba m8 1 yıldır piyasada 1700-1900 arası ilk çıkış 2300
    ve note 4 1 yıldır piyasada çıkış 2300 şimdi 2000 hocam ne diyor sunuz
    yani post kastın falan
    ben lansmana gidiyorum 100 ülkeyi gezdim
    Hocam
    Selamlar
  • Hocam s6 çok güçlü bir telefon bence snapdrafon 810 lu xperia z3+ rahatlıkla
    geçiyor benchmarklarda da üst puanlar alıyor s6 70000 alyor
    bence s6 alın derim
    Selamlar
  • Rica ederim. Beklemekte her zaman fayda vardır ama telefon piyasası belli olmaz. Zarara bile uğrayabilirsiniz. Dikkat etmek lazım. Şu an sizin için Z3 iyi bir seçim olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Foose

Yorumlarınız için teşekkürler.

Samsung S6'yı nedense hiç düşünmedim.
    Samsung kullanan arkadaşlarım da her zaman Note serisinin daha iyi olduğunu söyledi.
    Belki bir ön yargı oluşmuş olabilir.

Android olursa Sony Xperia Z serisi gerçekten hoşuma gidiyor. Z3 ve Z3+ arasında çok çok bir fark yok. Hatta Z3 fiyat olarakta daha uygun.

Kendi arkadaş çevremle görüştüğümde diğer arkadaşarlar gibi biraz daha beklememi söylüyorlar.
    Bende beklemeye karar verdim. Umarım 1-2 ay beklemeye değer.

Bekleyim dersen Note 5 alınabilir, çıktığında büyük ihtimalle piyasanın en iyi telefonu olacak.Beklemem dersen de S6 güzel tercih olur.Samsung'un her zaman note serisinin daha iyi olduğunu söylüyor insanlar.Note serisi daha kaliteliydi ama artık S6 ile S serisi de çok güzel bir hal aldı.S6 bence pişman etmez.

• Hocam s6 ile birlikte sd Kart olmayacak ve batarya çıkarilamayacak bu bir dezavantaj değil midir? Sırf bu nedenlerden dolayı iphone kullanmiyordum samsungtan da soğumaya basladim... @Save The Day

• quote:

Orijinalden alıntı: nowomennocry837

Hocam s6 ile birlikte sd Kart olmayacak ve batarya çıkarilamayacak bu bir dezavantaj değil midir? Sırf bu nedenlerden dolayı iphone kullanmiyordum samsungtan da soğumaya basladim... @Save The Day

Dostum sd kart takmak çok bir avantaj sağlamıyor androidde.Uygulamaların ve oyunların tamamını atamıyorsun.Ufak bir kısmını atabiliyorsun sadece.Root yetkisi istiyor sd karttan en iyi şekilde yararlanabilmek için.Bataryanın çıkması bazıları için iyi, bazıları için ise kötü olabilir.Kalite algısı için bataryanın çıkmaması daha uygun.Ama kullanışlı olması açısından çıkması daha iyi.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.