Şimdi Ara

Motorola'dan yeni nesil Moto X telefonlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
1.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Motorola'dan yeni nesil Moto X telefonlar 

Motorola, Lenovo tarafından satın alındıktan sonra ilk kez büyük bir etkinlik düzenledi. 3 farklı şehirde eş zamanlı olarak düzenlenen bu etkinlikte ise Moto X ve Moto G serilerinin yeni modelleri tanıtıldı. Moto X ailesinin yeni modellerine baktığımızda serinin Moto X Style ve Moto X Play adındaki iki yeni model ile güncellendiğini görüyoruz. Bu cihazlardan Moto X Style üst seviye için, Moto X Play ise orta seviye için yarışacak.

Moto X Play 

İlk olarak Moto X Play modelinden başlayacak olursak akıllı telefonun sunduğu donanım özellikleri ile birlikte orta sınıfta oldukça iddialı bir oyuncu olacağını görüyoruz. 5.5" Full HD çözünürlükte bir ekrana sahip telefonda Qualcomm'un Snapdragon 615 çipseti tercih edilmiş. 2 GB sistem belleğinin yanında ise Micro SD kartla arttırılabilir 16 ve 32 GB'lık depolama seçenekleri bulunuyor. Moto X Play modelinin en dikkat çekici özellikleri ise 21 MP f/2.0 ana kamerası ve 3630 mAh batarya kapasitesi. Özellikle batarya konusunda sık sık Galaxy S6 modeli ile karşılaştırmalar yapan Motorola, Moto X Play'in Galaxy S6'ya göre %42 daha büyük bataryaya sahip olduğunun ve 15 dakikalık hızlı şarj ile 8 saatlik kullanım sunabildiğinin altını çiziyor. Ön kısımda ise 5 MP çözünürlükte bir kamera tercih edilmiş. Bu modelin Ağustos ayında 55 ülkede satışa çıkacağı açıklanırken, bu ülkelerin listesi henüz yayınlanmadı.

Moto X Play 

Moto X Style modeline baktığımızda ise daha güçlü bir akıllı telefonla karşılaşıyoruz. 5.7" Quad HD çözünürlükte ekrana sahip telefonun ekran/kasa oranı %76 seviyesine çıkmış durumda. Bu modelde ise ilk olarak LG G4'de gördüğümüz Snapdragon 808 çipseti tercih edilmiş. Sistem belleği ise 3 GB olarak belirlenirken Moto X Play modelinde olduğu gibi Micro SD kartla arttırılabilir 16,32 ve 64 GB'lık depolama seçenekleri bulunuyor. Ön kısımda flaşa sahip ve 87 derecelik geniş açı sunabilen 5 MP çözünürlükte bir kamera tercih edilirken, arka kısımda 4K kayıt yapabilen 21MP f/2.0 ana kamera yine oldukça iddialı. Hatta etkinlik sırasında Motorola yetkilisi Moto X Style'ın kamera konusunda iPhone 6 ve iPhone 6+ modelleri ile birlikte en iyi kameraya sahip 3 model arasında olduğunu söyledi.

Moto X Style

Batarya kapasitesi 3000 mAh olarak açıklanırken, Moto X Style'dan "dünyanın en hızlı şarj olan telefonu" olarak bahsedildi. Bu noktada ise yine Galaxy S6 modeliyle ilgili bir kıyaslama yapıldı. Gösterilen örnekte Moto X Style modeli 15 dakikada %34 doluluğa ulaşabilirken, bu sürede Galaxy S6 modelinin bataryası %26 seviyesine kadar dolabiliyor. Bu modelin çıkış tarihi ise Eylül ayı olarak gösterildi. 

Her iki modelin sunduğu ortak özelliklerden ilki özelleştirilmiş bir arayüze sahip olmamaları. Android 5.1.1 sürümünü kullanan her iki model de saf android deneyimi sunmaya hazırlanıyor. Bunun yanında Motorola'nın kendi geliştirdiği Moto Assist, Moto Display gibi bazı özel yazılımlar yine telefonda yerini alacak. Bunun dışında duyurulan her model Motorola'nın kişiye özel tasarım sunmayı amaçlayan Moto Maker aracı ile modifiye edilebilecek.

Moto X ailesinin yeni modelleri için fiyat bilgisi açıklanmadı. Ancak Moto X Play modeli için "amiral gemisi modellerden 300-400 dolar daha ucuz" ve Moto X Style modeli için ise "diğer markaların amiral gemisi modellerinden 200-300 dolar daha ucuz" şeklinde ucu açık bazı ipuçları verildi.

• Oneplus 2 de açıklandı ama sabahtan beri sizde tek bir haberi dahi yok. Artık girin şu haberi yada daha kaliteli ve araştırma yapan editörler alın işe.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowmexo -- 28 Temmuz 2015; 17:31:55 >
  • Motorola yıkmış geçmiş ama play modelinde 3660, style modelinde 3000 mAh batarya kullanmasını anlayamadım. Kalınlık bilgisi de verilmemiş play modeli çok kalın olur gibime geliyor. Style modeline 3000 Mah yetmez muhtemelen G4'ü düşününce...

• quote:

Orijinalden alıntı: FOSTERthePEOPLE

Motorola yıkmış geçmiş ama play modelinde 3660, style modelinde 3000 mAh batarya kullanmasını anlayamadım. Kalınlık bilgisi de verilmemiş play modeli çok kalın olur gibime geliyor. Style modeline 3000 Mah yetmez muhtemelen G4'ü düşününce...

Oneplus'ın yeni modeli için özel bir içerik hazırlanıyor bildiğim kadarıyla. aynı modelin birden fazla haberinin çıkmaması için bize bu konuda içerik hazırlamamamız söylendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okisht -- 28 Temmuz 2015; 17:43:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okisht

quote:

Orijinalden alıntı: FOSTERthePEOPLE

Motorola yıkmış geçmiş ama play modelinde 3660, style modelinde 3000 mAh batarya kullanmasını anlayamadım. Kalınlık bilgisi de verilmemiş play modeli çok kalın olur gibime geliyor. Style modeline 3000 Mah yetmez muhtemelen G4'ü düşününce...

Oneplus'ın yeni modeli için özel bir içerik hazırlanıyor bildiğim kadarıyla. aynı modelin birden fazla haberinin çıkmaması için bize bu konuda içerik hazırlamamamız söylendi.

Yanlış alıntı olmuş ama ben de merak etmiştim nerde bu haber diye teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FOSTERthePEOPLE -- 28 Temmuz 2015; 17:44:01 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• FOSTERthePEOPLE kullanıcısına yanıt
    Pardon Diğer arkadaşı o mesaja ekledim umarım görür
  • Okisht kullanıcısına yanıt
    evet gördüm :) bilgilendirmeniz için teşekkürler. haberi burada görüp üzerine kafa yorup güzel bir konu başlatmak amacında olunca insan böyle sabırsız oluyoruz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowmexo

evet gördüm :) bilgilendirmeniz için teşekkürler. haberi burada görüp üzerine kafa yorup güzel bir konu başlatmak amacında olunca insan böyle sabırsız oluyoruz :)

Cihaz beni de heyecanlandirdi acikcasi. Ancak mobil telefonlarda performans tutkunu birisi degilim. Bu haberdeki moto x play de heyecanlandirdi beni

• lumia nın makyajlanmış hali

• Moto X Style altın rengi baya iyi duruyor

• Satışa sunulacak 55 ülke Arasında yoksak çıkıp binadan atlayacağım.

• Moto playde kullanilan batarya çok iyi 3600 mah seviyeleri yakalanmaya başlasın diye bekliyordum sonunda bir firma bunun icin atak yapti sonunda. Moto stylein lg g4un karşısında bence pek bir şansı yok. S6ya atifya bulunuyorlar ama kullandıkları donanim ordan burdan toplama. Samsung en azından herseyi mükemmel hale getirmek için uğraştı adamlari tebrik ediyorum. Bugun halen üstüne telefon cikarabilen bir firma görmedim tanimiyorum. Ah bide sorunsuz bir yazılım verse yok satacak yoook.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silver0021 -- 28 Temmuz 2015; 23:01:57 >
  • Moto X style gelirse galaxy s5den direk geçebilirim çünkü hala 1.nesil moto g'imi özlüyorum motorolanın yaptığı telefonların kullanımı bir farklı oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: General.

Satışa sunulacak 55 ülke Arasında yoksak çıkıp binadan atlayacağım.

Lenovo Türkiye pazarında sadece kendi markamizla devam edeceğiz demişti. Son durum ne bilmiyorum...

• Play iyi is yapar guzel fiyatlandirma ile

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • uygun fiyata ülkemize gelirse düşünülebilir. kamerası incelemelerden iyi sonuç alırsa fotoğraf çekmeyi sevenler bataryada iyi olduğu için tercih edilebilir.
  • Su motorolalar vestel zamlarından once uygun fiyata gelse cok sey mi isterim !
  • 3 cihazıda beğenmedim özensiz standart android telefonlar...
  • Kullanılan ekranlar IPS mi Oled mi hiçbir yerde bilgi bulamadım.

• Google Nexus programina dahil mi X serisi?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.