Şimdi Ara

Htaccess yardım ederseniz memnun olurum.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar sorum belki basit belki zor bilmiyorum ama internette araştırdığımda sorunumun htaccess diye bir dosyadan kaynaklandığını varsaydım bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim. video sitesi bu doktorlara yönelik bir site videolara tıklandığında watch.php?vid=12345678 diye çıkıyor url ler. oysaki videonun içeriğiyle ilgili çıkarsa çok daha mutlu olacağım. sorunun nereden kaynaklandığını bilmiyorum server danmı yoksa bu kodlarmı yeterince düzenlenmemiş bilemiyorum.. sitenin yönetici panelinde use seo friendly kısmı şuan kapalı açtığım zaman hiçbir video izlnemiyor hata veriyor

RewriteEngine On
    RewriteRule ^index.html$ index.php
    RewriteRule ^browse-(.*)-videos.html$ category.php?cat=$1
    RewriteRule ^browse-(.*)-videos-([0-9]+)-(.*).html$ category.php?cat=$1&page=$2&sortby=$3
    RewriteRule ^videos.flv(.*)$ videos.php$1
    RewriteRule ^register.html$ register.php
    RewriteRule ^contact_us.html$ contact_us.php
    RewriteRule ^edit_profile.html$ edit_profile.php
    RewriteRule ^suggest.html$ suggest.php
    RewriteRule ^upload.html$ upload.php
    RewriteRule ^upload_avatar.html$ upload_avatar.php
    RewriteRule ^suggest.html$ suggest.php
    RewriteRule ^favorites.html(.*)$ favorites.php$1
    RewriteRule ^login.html(.*)$ login.php$1
    RewriteRule ^newvideos.html(.*)$ newvideos.php$1
    RewriteRule ^topvideos.html(.*)$ topvideos.php$1
    RewriteRule ^profile.html(.*)$ profile.php$1
    RewriteRule ^favorites.html(.*)$ favorites.php$1
    RewriteRule ^memberlist.html(.*)$ memberlist.php$1
    RewriteRule ^playlists.html(.*)$ playlists.php$1
    RewriteRule ^articles/index-([0-9]+).html$ article.php?page=$1
    RewriteRule ^articles/browse-(.*)-([0-9]+).html$ article.php?c=$1&page=$2
    RewriteRule ^articles/tag/([^/]+)/page-([0-9]+)(/)?$ article.php?tag=$1&page=$2
    RewriteRule ^articles/tag/([^/]+)(/)?$ article.php?tag=$1&page=1
    RewriteRule ^articles/popular-([0-9]+).html$ article.php?show=popular&page=$1
    RewriteRule ^articles/(.*)_([0-9]+).html$ article_read.php?a=$2
    RewriteRule ^articles(\/|.html)?$ article.php
    RewriteRule ^article(\/|.html)?$ article.php
    RewriteRule ^pages/(.*)\.html$ page.php?name=$1
    RewriteRule ^playlist/(.*)/([^/]+)(/)?$ watch.php?playlist=$1&vid=$2
    RewriteRule ^playlist/(.*)$ playlists.php?playlist=$1
    RewriteRule ^tags/([^/]+)/$ tag.php?t=$1&page=1
    RewriteRule ^tags/([^/]+)/page-([0-9]+)(/)?$ tag.php?t=$1&page=$2
    RewriteRule ^embed/([^/]+)$ embed.php?vid=$1
    RewriteRule ^([^/]*)_([a-zA-Z0-9]{9}).html$ watch.php?vid=$2
    RewriteRule ^fpembed-(.*).swf$ fpembed.php?vid=$1
    RewriteRule ^rss.xml$ rss.php [L]
    php_value post_max_size 100M
    php_value upload_max_filesize 100M

• merhaba123syd M kullanıcısına yanıt
    Aslında htaccess dosyanda birçok düzeltme kodu mevcut ama şu yazdığım kodu ekleyip dene birde.Burda ne yaptık, linkin sonunda videonun ismini yazmasını sağladık.

RewriteRule ^video/([0-9a-zA-Z-_]+)(/?)$ watch.php?vid=$1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MOLİVER kullanıcısına yanıt
    şöyle birşey göstermek istiyorum size kodlarla fazla oynamadan çünki anlamıyorum siteyi tasarlayan arkadaşada ulaşamıyorum..bi fotoğraf göstereyim sorun sanırım bundan kaynaklanıyor..serveri dedicated server aldım 64 tb band genişliği herşeyi yedekleyip saklıyorlar bunu neden yazdım bi yerde normal host ise açmıyolar bu modülü diye birşey okudum o yüzden yazıyorum.kendi yönetici ekranında bunu enable yapamıyorum hosting firmasındanmı bunu açmasını ısteyeceğim? bu kod işleri çok zor allah kolaylık versin şimdiden teşekkür ederim... https://store.donanimhaber.com/a8/9f/a3/a89fa39cd455292d43826e88ff9e4b1e.png
     Htaccess yardım ederseniz memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merhaba123syd -- 28 Temmuz 2015; 16:12:25 >

Eğer hata verseydi ikinci mesajımda sunucunuz da "mod_rewrite" özelliği açık mı diyecektim.Bunu göstermeniz iyi oldu çünkü bu özelliğin açık olması gerek.Yoksa yazdığınız kodlar işlevlerini yerine getiremez.Hosting firmanıza yeni bir destek bildirimi gönderin ve durumdan bahsederek bu özelliği aktif etmelerini isteyin, sorunuz çözülecektir.
    Çok çok teşekkür ederim moliver.. şimdi mail atıcam hosting firmasına..ne kadar teşekkür etsem azdır, desteğin için tekrar teşekkür ederim
    Rica ederim, kolay gelsin.
    sorunu çözdük diye çok sevindim ama şimdi ne yapıcam bilmiyorum açıkçası..işini iyi yapmayan adamlardan nefret ediyorum. siteyi aldığım kişiyle irtibat kurdum anlatılanı yazıyorum..site hazır bir site ve linux u destekliyor oysaki benim siteyi aldığım kişi windows server kurmuş ve bu da apache mod rewrite ı desteklemiyor. (cümleleri doğru yazıyo olmayabilirim affınıza sığınıyorum) şimdi ben hiçbirşey anlamama rağmen şu soruyu kendime soruyorum. şimdi bu windows server mod rewrite ı desteklemiyor ise desteklediği bir kod yazılamazmı? bana linux a geçebiliriz dedi bunun içinde siteyi iki gün kapatmam gerekiyomuş. ne yapayım bilemedim..windows kurulu olan benim sitem diğeri ise orjinal site nin görüntüsü
     Htaccess yardım ederseniz memnun olurum.  Htaccess yardım ederseniz memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merhaba123syd -- 29 Temmuz 2015; 1:55:44 >

Tek çözümünüz linux bir sunucuya geçmeniz.Ayriyeten bu işlemin 2 gün sürmez.
    teşekkür ederim moliver. o zaman ben söyliyeyim taşısınlar linux a. günlük olarak herşeyi yedekliyorlardı..videolar üye listesi email ayarları falan bir kayıp yaşanmaz sanırım? hem linux a geçmem şu açıdanda iyi olacak benim için güncellemeleri yükleyebilirim bu sayede
    Veritabanının yedeğini sorunsuz alırsa bir kayıp söz konusu olmaz.
    1 gündür araştırıyorum fakat bir sonuca ulaşamadım. Şu konudada yardıma ihtiyaç duyuyorum bilgin varsa aydınlatırsan sevinirim. Bir kaçtane tema satın aldım bunları uygulamak istiyorum sitede ama yapılan birçok değişiklik var orjinal siteden farklı olarak, bu temayı siteye yüklersem eğer yapılan değişiklikler gidermi yoksa sadece temamı değişir? şuan sitede kategoriler solda yüklemek istediğimde sağda mesela...garip bir soru olduysa affola:)
    Yaptığınız değişiklikler tema üzerindeyse, yeni temada site eski haline gelir.Riske girmemek değişiklik yaptığınız temanın bir yedeğini alın.Sizde demişsiniz şimdiki temada kategori solda, yeni temada sağda diye.Sitede hangi tema aktifse ona göre şekil alacaktır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.