Şimdi Ara

GeForce GTX 950'ye rakip geliyor: AMD'de R7 370X hazırlıkları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • GeForce GTX 950'ye rakip geliyor: AMD'de R7 370X hazırlıkları 

Nvidia'nın önümüzdeki ay içerisinde lanse edeceği GeForce GTX 950 modeline, AMD'den yanıt  gecikmeyecek gibi görünüyor. Ortaya çıkan yeni bilgiler, Radeon R7 370X modelinin yolda olduğunu gösteriyor. Geçtiğimiz ay lanse edilen Radeon R7 370'in üst modeli olarak konumlanacak olan yeni model, teknik seviyede Radeon R7 270X'in yeniden isimlendirilmişi gibi görünüyor.

Trinidad XT grafik yongasını kullanan yeni model 1280 adet paralel işlem birimine, 80 doku ünitesine ve 32 ROP birimine sahip. GPU yeni bir isme sahip olsa da R7 270X ile aynı olduğunu düşünüğümüzde 2.8 milyar transistör içeren ve 212mm2 zar boyutuna sahip olan bir silikon olduğunu söyleyebiliriz. GPU frekansı 1180MHz olan ekran kartının efektif bellek hızı ise 5600MHz yani 256-Bit veriyolu kullanan R7 370X'in bangenişliği ise 179.2GB/sn civarında.

Bu arada haberimize konu bilgilerin geldiği GPU-Z ekran görüntüsündeki kartın fabrika çıkışı hız aşırtmalı olduğu dolayısıyla standart seviyedeki saat hızının 1000MHz baz ve Turbo ile 1050MHz olduğunu söyleyebiliriz. İki adet 6pin PCIe güç konnektörü ile karşımıza çıkacak olan ekran kartının ısıl tasarım gücü ise muhtemelen 150 Watt seviyesinde seyredecek. 

Fiyatlandırmaya gelecek olursam eğer, hem 2GB GDDR5 hem de 4GB GDDR5 bellek kapasitesi versiyonlarını göreceğimiz Radeon R7 370X 179$ ile 149$'a satılan Radeon R7 370 ve 199 dolara satılan Radeon R9 380 modellerinin arasında konumlanacak. Genel performansı itibariyle de Radeon R7 370X'in 1080p de kendi fiyatı için makul performans sunacağını söylemek mümkün. GeForce GTX 950 ile nasıl bir rekabete tutuşacakları ise şimdiden merak konusu. 

GeForce GTX 950'ye rakip geliyor: AMD'de R7 370X hazırlıkları

• Bütün değerlere baktım, bütün teknik bilgiler ayni gpuzda, utanmiyolarmi az bi o/c çekip ayni kartın ismini değişip piyasaya sürüyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arada bir fark yok gibi şaka mı bu ???

• kopyala yapıştır sanki :S

• bütçesi 380'e yetmeyenlerin 370'e yönelmeleri iyi olmuyordu bence iyi yapmışlar çeşit olması iyidir.380x de bekleriz.
  • Tamamen asılsız GPU-Z görüntüleri ya da gerçekten yeniden isimlendirme.

Çünkü ikisininde released date'i 8 Ekim 2013
  • Bariz bir şekilde fake olan haber.

• amd yine aynı gpu verecek gibi zaten bu 2 yıldır aynı işi yapıyor artık iyice baydı bu olay nvidia kazıkçı ve fırsatçı ama adamlar yeni ürünleri sunuyor piyasaya hd 7870 3. kez piyasaya sunulması olucak yuhh artık

• Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    HD 7870 in yeniden yeniden yeniden isimlendirilmiş hali ne bekliyordunuz ki

HD 7870 = R7 270X = R7 370X
  • İnşallah bios mod olurda 7870 ime flashlar 3sene daha kullanırım.

• Pitcairn. Tekrar, tekrar ve tekrar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ne bereketli gpu imiş.
  • R7 270x degil, r9 270x

• niye utansınlar, dün 270x alan adam 370x çıkınca üzülsün tüh keşke bunu alsaydım desin diyemi. çok güzel kart yapmışlar zamanında adamlarda biliyor, halen yetiyor ve daha çok uzun zaman yetecek bu gpular.

• yeniden isimlendirip piyasa süreceklerine 1-2 farklılık yapsınlar =(
  • quote:

Orijinalden alıntı: turbo-powwer

HD 7870 in yeniden yeniden yeniden isimlendirilmiş hali ne bekliyordunuz ki

HD 7870 = R7 270X = R7 370X

Arada bir tane de 8860 var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GamTeli

niye utansınlar, dün 270x alan adam 370x çıkınca üzülsün tüh keşke bunu alsaydım desin diyemi. çok güzel kart yapmışlar zamanında adamlarda biliyor, halen yetiyor ve daha çok uzun zaman yetecek bu gpular.

Yetmesiyle alakalı değil, yeni bir şey geliştirilmemesiyle alakalı. Olmayınca eskisini ısıtıp ısıtıp koyacaksın.
  • 270x kullanıyorum ve 370x almayı bu bilgiden sonra tamamen vazgeçtim.
    7870'den 270x'e geçişte en azından mantle, yenilik felan bir şeyler vardıda 370x'e geçişte ne vaat ediyor ?

HBM ile gelseydi fikrim değişirdi.

270x'in 370x O/C hali.

270x'in kendi O/C ayarlarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet4428 -- 29 Temmuz 2015; 0:55:55 >

• mamad kullanıcısına yanıt
    yeni bir şey diyosan gerçekten hbm bellek yada apu yenilik konusunda son dönemde çok büyük atılımlar diye düşünüyorum, aynı şekilde çok etkili olmadı belki ama mantle bile bir çok şeyin değişmesine vesile oldu.

burda markayı övme gibi bir duruma düşmek istemiyorum ama işlerin böyle yüremesinin bence benim tahminimce artık firmaların ve microsoftun yazılıma daha çok önem vermeye başlamasını gösteren bir durum.

artık oyunların daha iyi optimize edilmeye çalışılması dx 12 nin gelmesi tüplü monitörlerde aldığımız o inanılmaz akıcılığın g-sync ve free sync yardımı ile alınmaya çalışılması mazide kalmış ve çözülememiş akıcılık ve donanımı verimli kullanamama sorunlarını çözmeye çalışılması bence güzel bir gelişme.

şu saatten sonra bunun üzerinde çalışıp ortaya bişey koyacaksalar donanım isterse 2 sene daha revize edilsin, önemli değil efem.

• mamad kullanıcısına yanıt
    Oem leri yazmayayım dedim orada yeniden isimlendirme gelenektir haksızlık olmasın

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.