Şimdi Ara

ustalardan yardım istiyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Akustik gitara başlamak istiyorum. Bütçe problem değil. Gitarı almak kolay. Peki ya sonrası? bulunduğum yerde gitarla alakalı hiçbirşey yok. Gitarı sipariş ettim diyelim..

Gitarın tellerini değişmeyi, sap ayarını,akorunu yapmayı ve bakımını kendim öğrenebilecekmiyim?

Fingerstyle de olsa iki üç ay emek verip çok sevdiğim britrock gruplarını çalabilecekmiyim?

bu iş gerçekten internetten öğrenilebilir mi?

Akustik gitarlarda ritim çalarken nota değişimideki cızırtı olmaması için 1000tl aralığında bi gitar yeterli mi?

Akustik gitarı öğrenmek elektro gitar öğrenmeye katkı sağlar mı?

gitar, pena, akort aleti, metronom, yedek tel ve kapo hariç siparişime ne eklemeliyim?

ve son olarak epiphone hummingbird almalımıyım. Bütçe 1000 diyelim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• öğrenirsin

hayır

öğrenilir

ayarı bozuksa 50.000 TL'lik gitarda olsa cızırdar.

sağlar

kılıf

takamine markasının modellerine bakmalısın.
  • dostum saol ama enstante ve sap ayarını yapamazsam kötü olur. 1000 Lıra boşa gıder evde oturur gıtar. Bunun keşke bi aleti oldaydı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zamanın, sabrın varsa her şeyini öğrenirsin. Zamanın varsa al gitarını bir an önce derim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle kendim takamine akustik gitar satıyorum normalde gitar 700 lira. üretimden kaldırıldı g220 serisi şuan piyasada bulmak zor. ben 600 liraya satıyorum. pazarlık yapabiliriz .düşünürsen konu hakkında bilgilendirrisin beni. daha detaylı bilgi veririm.

sorularına gelecek olursak;

1-tel değiştirmeyi öğrenirsin. akord yapmak içni aletler var ondan alırsın kendi kulağından nota çıkarmak zor yeni başlayan için. sap ayarına ise bulaşma çok ince bir ayar gitar elinde patlayabilir.

2-fingerstyle hakkında bilgim yok fakat 2-3 ayda hiç bir tarzı kolay kolay öğrenemezsin. tabi içinde çok büyük bir yetenek yatıyordur o zaman işler değişir :)

3-öğrenilir, biraz daha fazla gayret edip çalışırken üşenmemen lazım.

4-cızırtı genellikle, entenasyon olsun sap ayarı olsun o tür arızalardan meydana gelir veya akorlara tam basamadığın için cızırtı oluşur. bir de 50 liralık bir gitar alırsan oluşur :) 300 liralık sağlam bir gitar bile cızırdamaz

5-tabiki de sağlar. bazı konularda daha rahat edersin. akustiğin sapı daha kalın elektronunki ince, akustikte teller sapa daha uzak elektroda daha yakın, kısacası sapı kavramak daha kolay

6-eğer sağın gül ağacıysa, gül ağacı cilası gibi temizlik ve çalım bakımından daha rahata erdirecek ürünler alabilirsin.

7-o gitar hakkında bir bilgim yok fakat kaba tabirle akustikte takamine'den şaşma derim. fakat daha ucuz bir gitar arıyorsan (500 liralık falan) o zaman ibanezler daha çok tercih ediliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whenifeelit -- 29 Temmuz 2015; 1:49:40 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.