Şimdi Ara

Akustik Gitarıma Tel taktırmak istiyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Fender cd-60 akustik gitarıım var. aldığımdan beri tellerini değiştirmedim. Telleri hakkında hiçbir araştırma yapmadım önerilerinizi bekliyorum.

(daha hiç araştırma yapmadım. yaptıkça bu mu bu mu diye sorarım)

Yardm edenlere şimdiden teşekkürler...

• Mr.Lunchen M kullanıcısına yanıt
    git bi gitarcıya 20-25 liraya taktır işte. Gitarın markasına göre teller değişmiyor ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: ddwad

git bi gitarcıya 20-25 liraya taktır işte. Gitarın markasına göre teller değişmiyor ki

Fakaaat okuduklarima ve arastirdiklarima gore bir suru tel cesidi var. Ve onerilen markalar var ben bunlardan kastetmistm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Sahnede çalmıyorsanız bu kadar önemsemeyin. 30 liralık bir tel işinizi görür. İlla marka istiyorsanız iyilerden daddario var
  • Hocam sakın 20 liralık tellerden alma. Benim gitarın orjinal tellerinden sol teli koptu gittim 20 liralık ernie ball aldım ve pişmanım teneke gibi ses çıkıyor yada bana öyle geliyor bilmiyorum. Eğer gitarın şu anki sesinden memnunsan aynı telleri öneririm fabrika çıkışı teller kaliteli oluyor.
  • quote:

Sahnede çalmıyorsanız bu kadar önemsemeyin. 30 liralık bir tel işinizi görür. İlla marka istiyorsanız iyilerden daddario var

Hocam yok sahnede çalmıyorum ama param varken biraz daha kaliteli bir şeyler taktırmak çok iyi olur.

hocam şunu buldum elixirs 80/20 bronze ne dersiniz ? daddariolara bakıyorum hemen
    Bir yerde okuduğuma göre uzun süreli ve sık kullanımlarda Daddario, kısa süreli kayıt ve sahne için kullanıımlarda Elixir'i tavsiye etmişler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Breakage

Hocam sakın 20 liralık tellerden alma. Benim gitarın orjinal tellerinden sol teli koptu gittim 20 liralık ernie ball aldım ve pişmanım teneke gibi ses çıkıyor yada bana öyle geliyor bilmiyorum. Eğer gitarın şu anki sesinden memnunsan aynı telleri öneririm fabrika çıkışı teller kaliteli oluyor.

fiyatla alakalı değil. 20-25 liraya daddario işini görebilir.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Breakage

Hocam sakın 20 liralık tellerden alma. Benim gitarın orjinal tellerinden sol teli koptu gittim 20 liralık ernie ball aldım ve pişmanım teneke gibi ses çıkıyor yada bana öyle geliyor bilmiyorum. Eğer gitarın şu anki sesinden memnunsan aynı telleri öneririm fabrika çıkışı teller kaliteli oluyor.

fiyatla alakalı değil. 20-25 liraya daddario işini görebilir.

Hocam işi elbet görür ama istenilen sound'u yakalayamıyorum ben kendi adıma. O yüzden öyle dedim.
  • Sağolun hocam bir şey daha soracağım. Daddarionun veya elixirin farketmez birsürü modeli var hangisini seçmeliyim ki ?
    D'addario EXP10 çok önerilen bir tel, elixirlerin modelleri hakkında çok bilgim yok fakat 45-50 liralık elixir'de daddario'da her türlü Sevdirir kendini.
  • ptt avm veya hepsi buradan ucuza al. youtube yi ac hem izle hem tak. eger gitarist olmak istiyorsan ogren gitarın herseyini kolaya kacma :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

D'addario EXP10 çok önerilen bir tel, elixirlerin modelleri hakkında çok bilgim yok fakat 45-50 liralık elixir'de daddario'da her türlü Sevdirir kendini.

Teşekkürler Hocam bakıyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.