Şimdi Ara

BU SORUN BAŞIMIZI ÇOK AĞRIYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

arkadaşlar aşağıda bahsedeceğim sorunu yajklaşık 1 aydır çözemediler bilen arkadaşlardan yardım bekliyoruz

bizim burada 40 adet bilgisayar var modemden dağıtım yapılıyor bazı odalardada dağıtıcı var internet hızı 1024 adsl 1 ay öncesine kadar hiçbir sorun yoktu herşey yolunda idi ama velakin bu statik IP uygulamasına geçildi dns adresleri değişmiş (bi bakanlığa bağlanmış bakanlık telekomla anlaşma yapmış tüm türkiyedeki teşkilatlar aynı dns miymiş neymiş tam bilmiyorum) sorun bundan sonra başladı msn 7,5 yüklü idi mümkün değil açılmıyor 3-4 gün uğraştık çözülmedi sonra 6,2 msn açıyor dediler yükledik benim msn adresini açmıyor arkadaşınkini açıyor anladıkki kişi listeniz kalabalıksa açılmıyor sonra yeni msn adresi aldım 15-20 kişi ekledim şimdi çalışıyor ama 6,2 çalışıyor diğerleri hala çalışmıyor diğer bi sorun hotmail.com adresini açmıyor gmail.com adresini açıyor hepsiburada.com adresini açmıyor mynet ana sayfaya giriyor e-mail sayfasına girmiyor outlok ekspres kullanıyordum gmail çalışıyor diğer leri çalışmıyor velhasıl sorunun kaynağını ve sebebini ne anlayabildik ne bulabildik.

fikri ve önerisi olan varsa cevaplarını bekliyorum.

• çok basit.

dns sorunudur bu.

dns numarası olarak 4.2.2.1 olarak gir. her yeri açması lazım msn dahil

olmassa 193.192.98.8 veya 193.192.98.9 gir
  • bu kadar basitse helal sana ama hiç zannetmiyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.