Şimdi Ara

Windows 10 Sorular ve Cevaplar [Ana Konu]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
293
Cevap
10
Favori
10.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu konuda tüm soruları ve cevapları toplayalım, konu kirliği olmasın.

S: Windows 10 ücretsiz mi olacak?
    C: Windows 7/8.1 sürümlerinden herhangi birisinin lisansına sahipseniz geçişiniz ilk 1 yıl ücretsiz olacak. 1 yıl içinde geçiş yapmazsanız geçmek için ücret ödemeniz gerekecek. (Enterprise sürümü ücretsiz yükseltilemez.)

S: Hangi sürüm windows 10'da hangi sürümü yükseltilecek?
    C: Windows 7 Starter/Home Basic/Home Premium, Windows 8/8.1 Single Language, Windows 10 Home sürümüne yükseltilecek. Windows 7 Professional/Ultimate, Windows 8.1 Pro/Windows 8.1 Pro Student/Windows 8.1 Pro WMC sürümleri Windows 10 Pro sürümüne yükseltilecek. Anlamayanlar için resim: Resim İçin Tıkla

S: Windows 8 kullanıyorum yükseltme yapamam mı?
    C: Yükseltme yapabilmek için önce Windows 8.1'e geçip tüm güncellemeleri almanız lazım.

S: Windows 10'a geçerken tüm verilerim korunacak mı?
    C: Evet, geçiş sırasında verilerinizin tamamı korunacak, ancak uyumsuz programların çalışmaması gibi bir durum olabilir.

S: Windows 10'a geçiş için kaç gb dosya indirmem gerekecek?
    C: 3 GB dosya indirmesi gerçekleşecek.

S: Windows 10 kurulduğunda boyutu ne kadar olacak?
    C: 13 GB olacak.

S: Windows 10 için temiz kurulum yapılabilecek mi?
    C: Evet, kurulum sırasında verilerinizi korumak isteyip istemediğiniz sorulacak, buna göre kurulum gerçekleşecek.

S: Diğer windows sürümlerinden retail lisansım var, bu lisans ne olacak?
    C: Windows 10'a geçişle birlikte tüm lisanslar OEM olarak güncellenecek.

S: DreamSpark üstünden aldığımız Product Windows Embedded 8.1 Industry Pro windows 10'a güncellenecek mi?
    C: Microsft herhangi bir açıklama yapmadı ama yüksek ihtimalle güncellenmeyecek.

S: Windows Insiderlerin durumu ne olacak?
    C: Windows Insider aboneleri şu anda olduğu gibi işletim sistemini kullanmaya devam edecekler, önceden olduğu gibi ilk güncellemeler bu abonelere sunulacak. Insider programından ayrılmadığınız sürece lisanslı bir şekilde windows 10 kullanacaksınız.

S: Hala Windows Insider programına katılabilirmiyim?
    C: Hayır, Windows Insider programına katılımlar sonlandırıldı. Mevcut üyelerle devam edilecek.

S: Herhangi bir lisansım yok illegal yollardan windows 10 aktive edebilirmiyim?
    C: Insider sürümlerinde bu mümkündü, yüksek ihtimallar Windows 10 çıkışından 2-3 ay sonra mümkün olacaktır.

#Yorumlardan sorular sorun, konuya ekleyeyim. Şimdilik aklımdaki sorular bu şekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cenkay KESER -- 28 Temmuz 2015; 16:41:22 >

• Lisanslı windows 7 kullanıcısıyım. Windows 10 insider ile yükseltme yaptım hatalardan dolayı sistemim kullanılmaz hale geldi iso dosyası üzerinden tum diski biçimlendirip sıfır kurulum yaptım.Fakat şuan etkinleştirme yapamıyorum windows7 ye ait olan keyi kabul etmiyor windows10 icin olan keyleride kullanamıyorum insidera katılmasaydım 29 temmuzda final sürümünü alacaktım şuan nasil lisanslı windows 10 kullanıcısı olabilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tursuluekmek kullanıcısına yanıt
    Bilgisayarı aldığınız Windows 7 ile mi gelmişti? Ek olarak bilgisayar format önceki sürümü neydi? Home Premiumdur yüksek ihtimalle, bilgisayar üstündeki windows etiketinde yazar. Bakın, beni bilgilendirin.
  • Arkadaşlar benim kafama takılan bisey Windows 7 home lisans anahtarım var ama ben Windows 8 kullanıyorum lisanssız Windows 10 bildirimi geldi rezerve ettim Windows 10 çıktığında kullanabilirmiyim orijinal olmayan bir Windows 8 den rezerve yaptım.

Yada elimdeki orjinal Windows 7 lisans anahtarı icin Windows 7 yüklemeden direk Windows 10 indirip lisanlı kullanabilirmiyim.

• emrihak kullanıcısına yanıt
    Microsoft'un söylediğine göre korsan kullanılan sistemlerde windows 10'a yükseltilecek ancak aktive edilmeyecek. Ondan dolayı rezervasyon gelmesi normal olabilir.
    Sorunuza gelince windows 7'ye geri dönmeniz mecbur gibi ama microsoft hala yükseltmenin nasıl olacağını detaylandırmadı, belki windows 7 lisans anahtarını girerekte aktivasyon yapılabilir. Kesin bir şey yok. 3-4 gün bekleyin, tam olarak detayları ile her şey ortaya çıksın o zaman gerekirse windows 7'yi geri yüklersiniz.
  • Windows 10 ile gelen Direxct 12 ile ben son çıkan oyunlarda ne kadarlık fps artışı sağlarım?
  • SemihSemihSemih kullanıcısına yanıt
    Bu konu hakkında çok söylenti var, bazı studyolar yaptıkları denemelerde Dx 12 uyumlu ekran kartınızda %30-%40 FPS artışı olacak diyorlar.
    Kimi haberlerde AMD kartlar %400, nVidea kartlar %150'ye varan performans artışı olacak deniyor. Bu konuda da kesin bir şey yok. Ancak Dx 12 hem entegre hemde harici ekran kartını kullanacak, böyle düşündüğümüz zaman %30 artışı cepte bilin.
  • Beyler Windows 10 kurduktan sonra işlemci sıcaklığı 9-10 derece arttı. Misal yükte prime95 testinde 50 dereceyi geçmeyen işlemci şimdi 59-60 derece oluyor boşta 29-30 derecedeyken 37-39 derece oluyor. Xigmatek hdt soğutucu kullanıyorum.

Not: Öğlen Win 7 de testi yaptım aynı gün hatta akşam Windows 10 da yine yaptım.

• ddsmurat kullanıcısına yanıt
    Sürücülerden dolayı olabilir.
    Şu anki hali nur nimet gine ilk çıktığı sıralarda sürekli olarak yüksek performansta çalışıyordu.
  • ddsmurat kullanıcısına yanıt
    quote:

Orijinalden alıntı: Cenkay KESER

Bu konu hakkında çok söylenti var, bazı studyolar yaptıkları denemelerde Dx 12 uyumlu ekran kartınızda %30-%40 FPS artışı olacak diyorlar.
    Kimi haberlerde AMD kartlar %400, nVidea kartlar %150'ye varan performans artışı olacak deniyor. Bu konuda da kesin bir şey yok. Ancak Dx 12 hem entegre hemde harici ekran kartını kullanacak, böyle düşündüğümüz zaman %30 artışı cepte bilin.

çok güzel

--

Henüz final sürümü çıkmadığı için hatalar olabilir diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SemihKARTAL -- 27 Temmuz 2015; 15:04:37 >
  • quote:

Sürücülerden dolayı olabilir.
    Şu anki hali nur nimet gine ilk çıktığı sıralarda sürekli olarak yüksek performansta çalışıyordu.

Phenom ii x4 e ait sürücü var mı şahsen ben bulamadım. Yardım ederseniz sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: SemihSemihSemih

Windows 10 ile gelen Direxct 12 ile ben son çıkan oyunlarda ne kadarlık fps artışı sağlarım?

Directx 12 desteği olmayan oyunlar Directx 11 veya altı İle çalışır.
    Şuan Directx 12 destekli herhangi bir oyun yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Microsoft'un söylediğine göre korsan kullanılan sistemlerde windows 10'a yükseltilecek ancak aktive edilmeyecek. Ondan dolayı rezervasyon gelmesi normal olabilir.
    Sorunuza gelince windows 7'ye geri dönmeniz mecbur gibi ama microsoft hala yükseltmenin nasıl olacağını detaylandırmadı, belki windows 7 lisans anahtarını girerekte aktivasyon yapılabilir. Kesin bir şey yok. 3-4 gün bekleyin, tam olarak detayları ile her şey ortaya çıksın o zaman gerekirse windows 7'yi geri yüklersiniz.

Bilgi icin teşekkürler.

• quote:

Bilgisayarı aldığınız Windows 7 ile mi gelmişti? Ek olarak bilgisayar format önceki sürümü neydi? Home Premiumdur yüksek ihtimalle, bilgisayar üstündeki windows etiketinde yazar. Bakın, beni bilgilendirin.

Evet bilgisayar ile birlikte gelen windows 7 home premium yüklü idi sanırsam lisans anahtarı altında var windows 7 ye ait fakat 10 u etkinlestirirken kabul etmiyor yani sonuç olarak suan bilgisayarima temiz kurulum ile windows 10 kurduğumda korsan windows 7 üzerine yükseltme yaptığımda orjinal oluyor he ben şuan hdd recovery üzerinden fabrika çıkışı haline getirip direk final sürümünü beklicem yukseltme yapicam fakat bu durumda kalacak varsa veya temiz kurulum yapılacaksa nasıl aktivasyon yapılacak bunu bilen varsa öğrenmek isterim

• tursuluekmek kullanıcısına yanıt
    Daha yükseltmenin nasıl olacağı belli değil ancak şimdiden recovery yedeğini yükleyip güncellemeleri tamamlayın. Geldiği gibi geçersiniz windows 10'a.
  • Şu anda 8.1'de tüm updateler kurulu. Windows updatei açtığımda Windows 10 rezervasyonuyla ilgili bilgi yazıyor. Son adımlardayız.
  • Jet lag kullanıcısına yanıt
  • quote:

Ne zaman gelecek şu 10 :D bu arada ben agar.io dan hamikisi :D
  • Elimde win 7 home premium var ama 32 bit. 64 bit win 10 ya ücretsiz yükseltebilirmiyim. ?

ikincisi bir arkadasta windows 7 Enterprise edition var onun key alsam w10 hangi sürüme yükseltir ama ram dolayisi nedeniyle 64 bit lazim.
  • Windows 7 home premium lisansın için yükseltme yapabilirsin, ancak direkt olarak 32 bite yükseltilir sürüm. Belki sonrada iso dosyaları yayınlanırsa 64 bitte kurabilirsin.
    Enterprise sürümleri için windows 10'a ücretsiz yükseltme yapılmayacak.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.