Şimdi Ara

S-Pen kalemi artık daha kolay çıkıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• S-Pen kalemi artık daha kolay çıkıyor

Uzun bir süre Samsung'un Galaxy Note 5 modelinde otomatik olarak S-Pen çıkışı olacağı bir patent başvurusu nedeniyle gündemde kalmıştı. Ancak son gelen görseller daha farklı bir mekanizmaya işaret ediyor. 

Önce yeni nesil S-Pen kalemine ait bazı görseller sızdırılmıştı. Bu görsellerde kalemin üst kısmında yeni bir tükenmez kalem vari basma tuşu görülüyordu. Bunun çıkarma esnasında kullanıcı tırnağına daha fazla alan bırakmak için yapıldığı belirtilmişti. 

Yeni sızdırılan görsellerde de Galaxy Note 5 kalem girişinde eğimli bir yapı göze çarpıyor. Kenar kısmında biraz daha boşluk bırakan yeni yapı sayesinde kullanıcı tırnağı ile kolayca kalemi çıkarabilecek. Şu anki sistemde biraz çaba harcamak gerekiyor. Eğer bir de kılıf kullanıyorsanız kalemi çıkarmak biraz daha zorlaşıyor. Bununla birlikte bahse konu üst tuşa tıklayarak bu kısmı biraz daha yukarı çıkarabilmek de ihtimal dahilinde. 

Yeni sızan görsellerde de Galaxy Note 5 modelinin büyük bir değişikliğe uğramadığı görülüyor. Galaxy S6 serisinin çizgilerini miras alan modelde belirtilenin aksine Type-C girişi değil standart microUSB girişi bulunuyor. Ancak modelde altın sarısı rengin olacağı da böylece kesinlik kazanmış oluyor. 

Galaxy Note 5 lansmanı için beklenen tarih 12 Ağustos. Modelde 4GB RAM, 5.9 inçlik 2K ekran, Exynos 7420 yongaseti, 4100mAh gücünde batarya, 16MP çözünürlüğünde arka kamera olacağı şeklinde iddialar mevcut.  

S-Pen kalemi artık daha kolay çıkıyor 

• Problem bende sanırım ama ben Note 3'ün kalemini çıkarmaya çalışırken bi kaç kere düşürmüştüm, bazı kişiler de düşürmüştür eminim ki, buna iyi bir çözüm getirebilirler umarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tasarım güzel olmuş. Note 5 tutar.

• usb yeni nesil olaydı iyiydi...

• Benim kalem de uyar mı buna acaba?

Edit Note 4 kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ersin ÇAKI -- 27 Temmuz 2015; 12:08:24 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: doctor_bey

Problem bende sanırım ama ben Note 3'ün kalemini çıkarmaya çalışırken bi kaç kere düşürmüştüm, bazı kişiler de düşürmüştür eminim ki, buna iyi bir çözüm getirebilirler umarım.

Hic basima gelmedi

• quote:

Orijinalden alıntı: SERDARbdrm

quote:

Orijinalden alıntı: doctor_bey

Problem bende sanırım ama ben Note 3'ün kalemini çıkarmaya çalışırken bi kaç kere düşürmüştüm, bazı kişiler de düşürmüştür eminim ki, buna iyi bir çözüm getirebilirler umarım.

Hic basima gelmedi

Problem bendeymiş o zaman

• usb 3 mü 2 mi var ?

• zamdan önce satışa çıkarsa almayı planlıyorum

• Fm radyo da koyun şunlara artık.

• 5.9 inç olmaz, ayrıca 7420 ne alaka? 7422 olmayacak mıydı?

• quote:

Orijinalden alıntı: darkdiva

5.9 inç olmaz, ayrıca 7420 ne alaka? 7422 olmayacak mıydı?

Yerli yabancı çoğu kaynak 5.7 inç ve 7422 olacak diyor. Burada ekrem71 farkı devreye giriyor

• Cercevesini sanki daraltmislar daha iyi olmus

• Exynos 7420 degil 7422 olması lazım boyutu o kadar olmaz 5.7 ınch olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: theyapici

zamdan önce satışa çıkarsa almayı planlıyorum

benimde endişem o yönde note 5 ya da çıkarsa note 5 edge almak istiyorum fakat çıktı tanıtıldı tr ye geldi derken zamlar ek vergiler gelir diye içten içi korkuyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: j.sahin

quote:

Orijinalden alıntı: theyapici

zamdan önce satışa çıkarsa almayı planlıyorum

benimde endişem o yönde note 5 ya da çıkarsa note 5 edge almak istiyorum fakat çıktı tanıtıldı tr ye geldi derken zamlar ek vergiler gelir diye içten içi korkuyorum

Note 5 edge olmayacak sanırım. Onun yerine s6 Edge + çıkıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Parmak izi okuyucusu gene note4 ile aynı mı ki? Yukarıdan aşağıya doğru çekme değil de, sadece dokunmayla algılasa keşke. Bkz: iphone 5s ve sonrası
  • Basmalı tükenmez kalem gibi yani laptoplardaki kart okuyucuları takıp çıkarma gibi yapsınlar. Basınca kendisi biraz dışarı çıksın çekip çıkarırsın. sokarken de basıp yerine kilitlensin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aazam

Parmak izi okuyucusu gene note4 ile aynı mı ki? Yukarıdan aşağıya doğru çekme değil de, sadece dokunmayla algılasa keşke. Bkz: iphone 5s ve sonrası

Öyle olacak zaten. S6'da kaydırarak değil dokunarak yapmışlardı. Muhtemelen Note 5 de öyle olacak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PeYLeR.

Fm radyo da koyun şunlara artık.

hakkaten yaaa...gereksiz her haltı koyarlar bir fm radyo koymazlar
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.