Şimdi Ara

ASKERLİK SEBEBİYLE KIDEM TAZMİNATI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar kasımda tecilim bitiyor, ağustosun sonuna kadar tecili bozup kasım celbiyle gitmek istiyorum.

20 aydır çalıştığım işyerinden ağustos sonu gibi kıdem tazminatımı da alıp askerliği beklemek niyetindeyim. Askerlik sebebiyle kıdem tazminatı alabilmek için o işyerinde bir yıldan fazladır sigortalı çalışıyor olmanız ve askerlik için işten ayrıldığınızı kanıtlamanız lazım. Yani sülüs dedikleri askerlik sevk belgesini götürmeniz gerekiyor.

Fakat sülüsü askere gitmeden bir ay evvel alabileceğimi okudum. Yani ekime kadar çalışmam lazım işyerinde. Benim amacım işyerinden alacağım tazminatla kasımın ilk haftası yapılacak mali müşavirlik staj sınavına hazırlanıp sınava girmek sonra da askere gitmekti. Ama şimdi sınava çalışma imkanım ortadan kalkıyor çünkü işyerimde eylül ekim döneminde haftaiçi dört gün dokuz buçuğa kadar mesaiye kalıyoruz ve değil ders çalışmaya, oturup yemek yemeye bile vaktimiz olmuyor.

Size soracağım şudur; hiç nu şekilde askerlik sebebiyle işten ayrılıp kıdem tazminatı alanınız ve benimkine yakın bir zaman/süre sıkıntısı yaşayanınız oldu mu ya da bir bilginiz var mı?

Okuyan herkese teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clint bey -- 26 Temmuz 2015; 12:33:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yok mu bu konunun ehli birisi arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clint bey -- 29 Temmuz 2015; 11:34:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevapladım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Commander

Cevapladım

Çok teşekkür ederim hocam. Eyvallah.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.