Şimdi Ara

Dünyanın en ince tabletleri ön satışa başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Dünyanın en ince tabletleri ön satışa başladı

Samsung'un 5.6mm kalınlık değeri ile dünyanın en ince tabletleri olarak lanse ettiği Galaxy Tab S2 serisi, firmanın resmi sitesi tarafından Hollanda'da ön siparişe başladı. Serinin fiyatları da belli oldu.

Galaxy Tab S2 serisinde 8 inçlik ve 9.7 inçlik iki farklı model mevcut. Seride 8 çekirdekli ve Exynos 5433 olduğu tahmin edilen bir yongaseti kullanılıyor. 4 adet çekirdek 1.9 GHz, 4 adet çekirdek 1.3 GHz saat hızında çalışan yongasetinde Mali-T760 grafik birimi mevcut. 

Seride 2048x1536 piksel çözünürlükte Super AMOLED ekran, 3GB RAM, 32GB/64GB artırılabilir kapasite, 8MP çözünürlüğünde arka kamera, Android 5.0 işletim sistemi, parmak izi okuyucu, WiFi, Bluetooth 4.1 gibi özellikler ortak. Farklı olarak Galaxy Tab S2 9.7 inçlik modelde 5870mAh gücünde bir batarya, 8 inçlik modelde ise 4000mAh gücünde bir batarya bulunuyor. 

9.7 inçlik Galaxy Tab S2 için belirlenen fiyat 499 Avro. 8 inçlik Galaxy Tab S2 için ise 399 Avro fiyat etiketi mevcut. Bu rakamlar WiFi versiyonları için geçerli. LTE versiyonları için herhangi bir fiyatlandırma mevcut değil. Sevkiyatlara ise 3 Eylül itibariyle başlanacağı belirtiliyor.  

• Tab S'in ilk sürümleri gayet başarılıydı. Alınabilecek tek android tablet konumundayken şimdi bunu daha da ileriye taşıdılar. Şahsen kısa bir süre Tab S kullanan birisi olarak söylemek isterim ki şayet Apple Air 2 yerine android gibi daha özgür bir platform sunan, daha iyi ekranı olan, daha zarif bir ürün isteyenler için tavsiye edeceğim bir üründür.

Şimdi gelelim fiyat konusuna;

Wifi versiyonlarındaki fiyatlar bile bu kadar pahalı iken gidin Apple alın :) Bunu Tab S kullanan birisi olarak söylüyorum.

• Tablet konusunda Apple varken macera aramaya gerek yok, Eğer tableti üretim amaçlı da kullanacaksanız Windows yüklü tabletler iyi bir seçim olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: bm07tr

Tablet konusunda Apple varken macera aramaya gerek yok, Eğer tableti üretim amaçlı da kullanacaksanız Windows yüklü tabletler iyi bir seçim olur.

Katılıyorum. Kalem ve işlevsellik için note pro 12.2 aldım ama rezalet bir biçimde tablet neredeyse bosken 3 GB ramdem 200 MB boş olduğu zamanları gordum bu da uzun vadede ne kadar kullanılabilir olduğunu gözler önüne seriyor. Bugün Apple bölümüne giriyorum, hala ipad 3 alanlar olduğunu goruyorum. Zamanında ipad 3 e rakip olan android tabletlerin esamesi okunmuyor ama ipad 3 hala revaçta buradan bir çıkarım yapabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Düşünen Biri

quote:

Orijinalden alıntı: bm07trTablet konusunda Apple varken macera aramaya gerek yok, Eğer tableti üretim amaçlı da kullanacaksanız Windows yüklü tabletler iyi bir seçim olur.
    Katılıyorum. Kalem ve işlevsellik için note pro 12.2 aldım ama rezalet bir biçimde tablet neredeyse bosken 3 GB ramdem 200 MB boş olduğu zamanları gordum bu da uzun vadede ne kadar kullanılabilir olduğunu gözler önüne seriyor. Bugün Apple bölümüne giriyorum, hala ipad 3 alanlar olduğunu goruyorum. Zamanında ipad 3 e rakip olan android tabletlerin esamesi okunmuyor ama ipad 3 hala revaçta buradan bir çıkarım yapabilirsiniz.

Androidde kullanılmayan ram israftır.Takılma donma vs oluyorsa haklısın ama olmuyorsa bu yorum pekte doğru değil.

• quote:

quote:

Tablet konusunda Apple varken macera aramaya gerek yok, Eğer tableti üretim amaçlı da kullanacaksanız Windows yüklü tabletler iyi bir seçim olur.

İosta ipad icin dunya kadar uygulama var ve insanlar bu uygulamalar sayesinde beste yapabiliyor, yazili ve gorsel materyal haxirlayabiliyor ve hatta kisa film ve video klip cekiyorlar.
    Ustelik ipade ozel gelistirilmis dock,klavye uniteleri,ses kayit cihazlari gibi cok yararli aksesuarlar ve cihazlar var ve tum bunlarla birlikte ipad tamamen nevi sahsina munhasir bir cihaz halini aliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Şehmistan

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bm07trTablet konusunda Apple varken macera aramaya gerek yok, Eğer tableti üretim amaçlı da kullanacaksanız Windows yüklü tabletler iyi bir seçim olur.

Androidde kullanılmayan ram israftır.Takılma donma vs oluyorsa haklısın ama olmuyorsa bu yorum pekte doğru değil.

Sanırım hiç Samsung cihaz kullanmadiniz Ayrıca o algi oldukça yanlış zira o mantık yüzünden Samsung cihazların hepsinde arkadaki açık uygulamayı çağirdığında uygulama baştan yükleniyor ama benim kaç yıllık nexus 4 umde kullanılan RAM sadece 400 MB civarı ve arkada isterse 30 uygulama açık olsun hangisini cagirirsam çağırayim uygulama kaldığı yerden devam ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: nightsoldier

quote:

quote:

İosta ipad icin dunya kadar uygulama var ve insanlar bu uygulamalar sayesinde beste yapabiliyor, yazili ve gorsel materyal haxirlayabiliyor ve hatta kisa film ve video klip cekiyorlar.
    Ustelik ipade ozel gelistirilmis dock,klavye uniteleri,ses kayit cihazlari gibi cok yararli aksesuarlar ve cihazlar var ve tum bunlarla birlikte ipad tamamen nevi sahsina munhasir bir cihaz halini aliyor.

Elimdekini satıp air 2 almayı cok dusundum fakat ipad te ekran orani yuzunden dogru duzgun dizi film izlenmiyor. Tek dezavantajı bu ama bunun yüzünden de alamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be All My Sins Remembered -- 26 Temmuz 2015; 13:59:54 >

• İpadi hdmi kabloyla tvye baglayip,itunes uzerinden hd ve ful ekran olarak seyredebilirsiniz. Tvde sorun olmuyor. Ama ozellikle dh gibi sitelerde video izlerken ekran orani tutmuyor ve bu insani zorluyor, haklisiniz

• fena deil ama android tablet alınmaz tablet ucuz yollu tablet bakmıyorsan ipad serileri çok iyi....

• Gidipte sakın Samsung tablet almayın.Samsung çok model çıkarttığı için çabuk demode oluyorlar.Tam 1 yıl önce aldığım Galaxy Tab Pro 8.4'e daha Lollipop güncellemesi gelmedi.En azından cpu Snapdragon olduğu için CM varda onu kurdum.Yani tablet alacaksanız ya iPad alın yada Nexus...

• ipad aldım. hayatımda aldığım ve nefret ettiğim tek ürün sanırım. o kadar kısıtlı ki çıldırdım artık, samsung note pro 12 aldım. dünya varmış dedim resmen. ipad çocuk oyuncağı bile değil bana göre. satmadım da, evde nerede bilmiyorum. oyunu falan iyi oynatır, gerisini de iyi yapabilecek gibi duruyorken saçma sapan şeylerle uğraştırır. tablette ios, telefonda android olayı bence saçma. tablette android, telefonda ios daha mantıklı. sonuçta pc gibi kullanman gereken bir alet tablet yeri gelince. telefonda ise çok kasmasan da olur. bana göre ikisi için de android iyi ancak telefonda ios sırıtmıyor o kadar.
  • Kullandigim tabletler icinde en ise yarar windows 8 tabletleri oldu. İos cok kisitli ve son surumlerimde acayip fazla cokmeler ve donmalar oluyor eski akiskanligi yok maalesef

• İlk tabletim Nexus 7 (2012), daha sonra Nexus 7 (2013), şimdi de Xiaomi Mipad kullanıyorum. Hiçbirisiyle çok büyük problem yaşamadım. Keyifle kullandım, kullanıyorum. Android'in bana göre tek dezavantajı tablete özel uygulama eksiği.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonda android kullanırım ama tablette kesinlikle bence epil. Adamlar tablette çok iyiler...

• quote:

quote:

e ne var bunda? ipadinde açamayacağın kadar çok uygulamayı altta açabilirsin. androidde ram yönetimi farklıdır. ne kadar boş ram o kadar iyi diye bir şey yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: muhlisgöktaş

quote:

quote:

e ne var bunda? ipadinde açamayacağın kadar çok uygulamayı altta açabilirsin. androidde ram yönetimi farklıdır. ne kadar boş ram o kadar iyi diye bir şey yok.

Madem android te bu şekile, benim nexus telefonundan neden RAM in 4/1 i kullanılıyor da geri kalan boş? Google a mail at istersen yanlış yapıyorsunuz diye.

• almak isterim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: muhlisgöktaş

quote:

quote:

Madem android te bu şekile, benim nexus telefonundan neden RAM in 4/1 i kullanılıyor da geri kalan boş? Google a mail at istersen yanlış yapıyorsunuz diye.

tableti açıp daha hiç bir uygulamaya girmeden bakmışsanız normal, öbür türlü cidden değil. android ram 8 gb bile olsa bi yerden sonra sınıra dayanır. androide ne kadar ram verirsen ver, doldurur sen uygulamaları açıp kapadıkça. düşük donanımlı cihazlarda basitçe farkedilebilecek bir artısı var bunun. hiç açmadığınız bir uygulamayı açın, çıkın. başka uygulamalara bakın veya ellemeyin cihazı. sonra dönüp tekrar o uygulamayı açın. ilk açılışından daha hızlı açılır. android o uygulamadan bir şeyleri ramde tutmuyor olsaydı eğer iki denemede de aynı süreleri elde etmemiz gerekirdi. sonuçta ilk açıştı ikisi de. ramin miktarına göre araya girebilecek uygulama sayısı değişir. 1 gb ram için uygulamayı kapattıktan sonra atıyorum 3 uygulamaya girip çıkarsınız, dönersiniz hızlı açılmaz. ram yetmediği için sondan silmeye başlamıştır çünkü. 2 gb için 7 uygulama, 4 gb için 15 uygulama vesaire... ne versen yer yani, sistem böyle.

• ne önemliymiş şu incelik be kardeşim.millet 1mm kalın diye ymeden içmeden kesiliyor o derece yani
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.