Şimdi Ara

goldmaster hangisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar 1050 almaya karar vermiştim piyasada yok, aramaya devam edeyim mi 1060, 1070,1080 veya 1090 eş değer midir, hangisini tavsiye edersiniz.

• yarın işi bağlayacağım bilgisi olan yok mu?
  • epey forumları okudum, bunda karar kıldım
    dsmart slotu olması, eski tip tv lere görüntü verebilmesi, mini olmaması, göüntü kalitesinin kabul edilebilir seviyede olması tercih sebebim oldu
  • mini düşünmüyorum
  • merhum kullanıcısına yanıt
    1060, 1070,1080 veya 1090 STI 368mhz İşlemci
    1050 STI 450mhz işlemci

Yazılımlar hepsinde aynı 1090 çift tuner .
    Ben 1090 aldım çift tuner olduğu için
    Gördüğüm kadarı ile tüm goldmaster 10xx serisi modellerde EMU cccam2 plugin olayında E3sat ta HD olan kanallarda donma yapabiliyor .zaten ccccamd HD kanalları açmadığı için HD leri sildim şimdilik bir sıkıntı yok.

Netliği SD kanallarda android uydu alıcılar dahil tüm benzer Uydu alıcılarından %10 daha iyi .
    HD farkı yok .
    menular 55 inch TV de biraz bulanık .
    Favori gurup ve kanal düzenlemesi en kolay Uydu alıcısı diyebilirim benden 10 üzerinden 8 alır .
    Daha üstü piyasada 1000 tl lik cihazlar.

Edit : Eski model cihazların hepsinde biraz ısınma var ben bu gün servisle konuşup garantiyi bozmadan küçük bir fan takmanın yoluna bakacağım .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enricokenan -- 27 Temmuz 2015; 11:32:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enricokenan

1060, 1070,1080 veya 1090 STI 368mhz İşlemci
    1050 STI 450mhz işlemci

Yazılımlar hepsinde aynı 1090 çift tuner .
    Ben 1090 aldım çift tuner olduğu için
    Gördüğüm kadarı ile tüm goldmaster 10xx serisi modellerde EMU cccam2 plugin olayında E3sat ta HD olan kanallarda donma yapabiliyor .zaten ccccamd HD kanalları açmadığı için HD leri sildim şimdilik bir sıkıntı yok.

Netliği SD kanallarda android uydu alıcılar dahil tüm benzer Uydu alıcılarından %10 daha iyi .
    HD farkı yok .
    menular 55 inch TV de biraz bulanık .
    Favori gurup ve kanal düzenlemesi en kolay Uydu alıcısı diyebilirim benden 10 üzerinden 8 alır .
    Daha üstü piyasada 1000 tl lik cihazlar.

Edit : Eski model cihazların hepsinde biraz ısınma var ben bu gün servisle konuşup garantiyi bozmadan küçük bir fan takmanın yoluna bakacağım .

Beni aydınlattın çok teşekkür ederim.

• enricokenan E kullanıcısına yanıt
    kumandası ne vaziyette?
    next'in minix'inde ince küçüktü, hassas değildi iade ettim.

ısınma sorunu fan taktırtacak kadar yüksekse cayalım zaten.
  • mavizaman kullanıcısına yanıt
    Kumanda hassas .
    Isı sorunu 5 sene önceki model hepsinde var Dreambox'ların bir kısmında orjinalinde var .
    Bazı Dreambox modelleri fanlı olarak satılıyor.
    32mb ROM ve 192gb RAM var bu cihazlarda .
    STI işlemci Broadcom işlemcilerle başa baş gösteriliyor .
    Şimdiki Linux tabanlı bir çok cihazda 8mb ROM olduğu düşünülürse fiyatına göre ısıya katlanabilirim .
    Next Machinanın işlemcisi daha hızlı gibi ram de yüksek ama ARM mimarili oluşu midemi bulandırdı .
    Zira daha üst düzey ARM mimarili Android Uydu alıcılarından bir kaçtane geçti elimden . SD Görüntüsü mini uydu alıcıları ile aynı idi .

STI işlemcili uydu alıcıları SD görüntü yönünden daha iyi oluşu beni cezbetti . Görünen oki daha bir kaç yıl daha SD yayınlardaki görüntüde gerekli .

Bu ara aşamada 4 çekirdek Android uydu alıcılarının ısısı nette gezinirken 90c aştığı düşünülürse :
    Goldmasterin 60c kadar ısınmasına razı olayım dedim. nede olsa SD kalitesi daha iyiydi. İleriye dönük Her ihtimale karşı fan takacağım.
    Ayrıca 5 sene önceki modelde olsa 2 tuner ve 2 CI modul artısı var . Fiyat performan ürünü gibi geldi bana.

Bir kaç seneye kadar 4K UHTV uydu alıcılarının makul seviyeye ineceği düşündüm .
    Geçici olarak bu çözümü uygun gördüm .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enricokenan -- 28 Temmuz 2015; 6:11:26 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.