Şimdi Ara

Çinliler hangi marka telefon kullanıyor, ne istiyor? DH Çin'de özel video (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
299
Cevap
10
Favori
8.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • video güzel düşünülmüş koskoca çin den düşünceleri gördük ama soru soran arkadaşın sürekli ne için kullanıyorsun diye sorması 2-3 defa irdeleyerek sorgulama yapar gibi konuşması izleyesini bırakası geliyor her seferinde aynı şeyi yapmış
  • TITAN291 T kullanıcısına yanıt
    Kaynak benim kardeşim. Çince ingilizce gibi konuşulmaz arkadaş gibi.
  • Param zaten var diye. Ablada türk kanı yoksa ben bişi bilmiyorum o neyin tripi abi. Yazı rengini yeşil yada sarı yaparsanız güzel olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Gerçekten güzel bir video olmuş, tebrikler.

Açıkçası Apple'ın orada da tercih edilmesinden ziyade beni daha çok etkileyen şey insanlardaki son model takıntısının olmaması. Yani İstanbul'da günde 50-60 üzeri kişide iPhone 6 görebiliyorken videoda 6 kullanan sayısının tek oluşu ve bu telefonun orada daha ucuza satılmasına rağmen insanlarda yer edinmemesi, Türk milletin ne denli akıl fukarası ve gösteriş sevdalısını kanıtlar nitelikte. Burada tavuk dönercide 950 TL'ye çalışan adam iPhone 6+ alıyorken teknolojinin göbeğindeki ülkenin daha dikkatli harcama yapıyor oluşu benim beğenimi kazandı. Umarım en kısa zamanda halkımız da gerçekleri görür ve telefonla hava atmak gibi ahmakça davranışları bir köşeye bırakır ihtiyacına odaklanır. Kıçında 5 senelik pantolonu giyen, 3 senedir ayakkabı almayan insanlarda son model telefon görmek günümüzde sıradan bir hal kazandı.

Telefon konusunda, bence TR'de iPhone daha uygun fiyata satılsa çoğu kişi Android almaz ancak Android konusundaki güvenlik sıkıntısına katılmıyorum lakin Google Play Store'dan belli başlı uygulamaları kullanıyoruz ve buna bağlı kalarak virüs derdine de bulaşmıyoruz. İlk telefonum Galaxy S3 idi şu an G3 32 GB kullanıyorum.

Kaleminize sağlık hocam gerçekten yazınız hoş olmuş. Mesajlarınızı hiç görmedim forumda ancak takibimdesiniz. Teşekkürler.

• Arkadaşları tebrik ederim. Keşke "çok paran olsa ne alırdın" yerine "şu an da istediğin telefonu alabilecek olsan bu telefon hangisi olurdu" şeklinde sorsaydınız. Çinli kız iphohe 6 pahalı değil ki istesem alırım diyerek ezdi.
    Bir de kafayı güvenlikle bozmuşlar, sanırsın istihbarat ajanları.
    Telefon satıcısı kızın Çin'de 3g,4g'si çalışmayan iphone alıyorlar demesi Çinliler için prestij olduğunun belirtisi.
    Bu videodan anladığımız Çinli markların Türkiye'de estirdiği kasırga Çin'de hafif bir rüzgar. Satıcı kız oneplus'ı bilmiyor ki bence normal 1.5 milyarlık ülkede 500 bin satan bir telefon modeli. Satışın hepsi de yurtiçi değil.
  • alt yazı beyaz çogu yer okunmuyor özelikle satıcı ile olan sohbet.
  • çincenin yarısı "şemma" dan oluşuyo sanırım.
  • Ezber bozan güzel bir video olmuş. Hazırlayanların emeğine sağlık. İlginç olan bizim burada yere göğe sığdıramadığımız çinli markaların anavatanında esamesi bile okunmuyor. Adamların onlarca markası var (çoğu da gerçekten kaliteli telefonlar yapıyor...meizu, huawei, oppo v.b) yine de iphone en çok kullanılan telefon.
    Not: Bu arada kendim Huawei kullanıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • taylanda gitmissiniz turizm(!) adi altinda ondan sonra hong kong gecip burada cin sokak ropartaji demissiniz yemezler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zenginlerin bolgesinde cekmissiniz.

• IOS kullanan yada onu öven herkesin tek dediği güvenlik.
    İyide Kredi kartı kopyalanan ve Uzak doğudaki AVM lerden parası çekilen hep İphone kullanıcıları.Bu nasıl güvenlik.!!sürekli hesaplar patlatılıyor ve resimler bilgiler ortada uçuşuyor..
    Tek derdiniz zenginlik göstergesi yada itibar görmek,bunu kabul edin.HTC,SONY,SAMSUNG'un 3 sene önce çıkardığı teknolojiyi daha yeni alıyorsunuz hemde faiş fiyata..Android ileri seviye kullanıcılar içindir.Daha özgürdür,daha kişiselleştirilebilendir.Mesela İlk çıkan İphone aynı arayüz.Son çıkan iphone yine aynı arayüz.
    Kullandığın Pc Apple olur Tablet İpad olur Telefon İphone olur, onu anlarım.Bunun dışında kullananların hepsi gösteriş için kullanıyor.
    Çinliler tabiki İphone der,Çünkü orada zenginlik göstergesi hemde kendi ürettikleri telefonlar MTK işlemcili yavaş ve donuyor,

• quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Gerçekten güzel bir video olmuş, tebrikler.

Açıkçası Apple'ın orada da tercih edilmesinden ziyade beni daha çok etkileyen şey insanlardaki son model takıntısının olmaması. Yani İstanbul'da günde 50-60 üzeri kişide iPhone 6 görebiliyorken videoda 6 kullanan sayısının tek oluşu ve bu telefonun orada daha ucuza satılmasına rağmen insanlarda yer edinmemesi, Türk milletin ne denli akıl fukarası ve gösteriş sevdalısını kanıtlar nitelikte. Burada tavuk dönercide 950 TL'ye çalışan adam iPhone 6+ alıyorken teknolojinin göbeğindeki ülkenin daha dikkatli harcama yapıyor oluşu benim beğenimi kazandı. Umarım en kısa zamanda halkımız da gerçekleri görür ve telefonla hava atmak gibi ahmakça davranışları bir köşeye bırakır ihtiyacına odaklanır. Kıçında 5 senelik pantolonu giyen, 3 senedir ayakkabı almayan insanlarda son model telefon görmek günümüzde sıradan bir hal kazandı.

Telefon konusunda, bence TR'de iPhone daha uygun fiyata satılsa çoğu kişi Android almaz ancak Android konusundaki güvenlik sıkıntısına katılmıyorum lakin Google Play Store'dan belli başlı uygulamaları kullanıyoruz ve buna bağlı kalarak virüs derdine de bulaşmıyoruz. İlk telefonum Galaxy S3 idi şu an G3 32 GB kullanıyorum.

Kaleminize sağlık hocam gerçekten yazınız hoş olmuş. Mesajlarınızı hiç görmedim forumda ancak takibimdesiniz. Teşekkürler.

Rica ederim.

• Cinde bukadar guzel kizlar oldugunu bilmiyordum, benim cok param olsun cine gidiyorum :D
  • Şu günlerde,çinlilerin Türklere ettiklerinden sonra hiç hoş olmamış.Dünyada başka millet mi yok?

• röportajı yapan eleman: "evet şimdi bi telefon satıcı ablamızdan, güzel bi ablamızdan röportaj yapıcaz"

altyazıyı zaten imla hataları dolu!

ulan nereye geldim ben?!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JaCKiE_BrOwN -- 30 Temmuz 2015; 2:05:58 >
  • Ağa yeminle alt yazıyı takip edicem diye transa girdi burda

• apple diyenleri toplamışsınız resmen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Büyük konuşmayım ama yinede 3000-4000 tl param olsa gidip Iphone 6 veya Plus almazdım sanırım o paraya başka şey alırdım veya 1500 tl bir telefon alırdım bu saatten sonra her android telefon yetiyor ne yapcaz ki artık telefonlarda kaldıki elimdeki Lumia 820 bile yetiyor internette gezinme mesajlaşma için. En sondaki satış danışmanına bir sorsaydınız neden wp kullaınmıyor kaldıki çinlilerin kullanmaması normal aslında kendi vatanının telefonlarını bile kullanmıyorlar Oppo,xiaomi,meızu,huawei gibi daha bir çok çinli üretici var fakat bu röpörtajda denk gelmişsinizdir diye düşünüyorum bu kadar çok apple kullanan olamaz kaldıki Çinde Xiaomide Mi3 ve Mi4 satış rekorları kırmıştı ne hikmettir hepsi apple demiş.

O satış danışmanının açıkcası bizim türk satış danışmanlarından daha bilgili olduğu manidar aynı soruyu bizim insanımıza sorsanız sanırım saçmalarlar.
  • O zaten pahalı bir telefon değil ki dedi la o.O

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Bende rastladım, oldukça ilginç bir cümleydi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.