Şimdi Ara

Çamaşır makinasi tavsiyesi (3 tercih)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
1.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Aşağıda belirttiğim çamaşır makinelerinden hangisini tavsiye edersiniz. Belirttigim fiyatlarıda göz önünde bulundurarak yorum yaparsaniz sevinirim:

1)Arcelik 8103 Ycm ---- 1450 tl
    2)Profilo cmg140dtr----- 1300 tl
    3)siemens wm14w560tr-- 1950 tl

Bu ucunden birini alacağım. Direk siemens alıp kafam rahat etsin diye mi dusunmeliyim. Yoksa belirttigim arcelik ve profilodan birini mi almaliyim. Yorumlar icin simdiden tesekkurler

• oguzkagan1900 O kullanıcısına yanıt
    siemens wm14w560tr alman malı Profilo cmg140dtr yerli ama kaliteli
  • oguzkagan1900 O kullanıcısına yanıt
    Öncelikle net olarak bütçenizi söyler misiniz.

Ben Arçelik i tavsiye etmiyorum.Parçaları dayanıksız yikama performansı rezalet ve rulman amortisör gibi parçaları dayanıksız çabuk arıza veriyor. Eski ürünleri sağlam idi evet ama mesala bakiniz Arçelik 2100 2200 2300 4500 5500 e çamaşır makineleri Siemens patentli,bulaşık makineleri leydi serisi Siemens patentli bazı buzdolaplarini LG ve Siemens patentlidir arkalarina bakiniz yazar. Yani kendi üretimi değildi eski ürünlerin çoğu.

Aralarında Profilo fiyat performans şampiyonu. Fiyatına göre çok iyi makine.

Siemens ise Profilo 'dan daha kaliteli alman mali. Genelde BSH grubunda en çok alman mali ürünlerinde kaliteye önem veriliyor. Bu demek yerli ürünleri kötü değil ama Alman mali ürünleri en üst düzey kalitede.

Bütçeniz 2000 civarına çıkacaksa Electrolux EWF1497CDW modelini tavsiye ederim. BSH grubundan da daha kaliteli buluyorum. Ultra mix teknolojisi deterjan ile suyu karıştırıyor sonra çamaşırların üstüne püskürtüyor. Aynı işlemi yumuşatıcı alırken de yapıyor o yüzden yikama yumuşatma konusunda iddialı makine su jeti buhar programları geniş tambur hacmi (69)lt makineyi on plana çıkaran özelliklerden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Cevaplar için çok teşekkürler öncelikle.

Bütce olarak her üc makinadan birinide alabilirim. Ama siemensi almak tabiiki zorlayacak. Ancak eğer genel kanı siemensin belirttiğim profilo ve arcelik'ten acık ara iyi oldugu yonunde olacaksa, 5-10 yıl kullanıcam deyip siemens almak için butceyı zorlayacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzkagan1900

Herkese selam,
    Aşağıda belirttiğim çamaşır makinelerinden hangisini tavsiye edersiniz. Belirttigim fiyatlarıda göz önünde bulundurarak yorum yaparsaniz sevinirim:

1)Arcelik 8103 Ycm ---- 1450 tl
    2)Profilo cmg140dtr----- 1300 tl
    3)siemens wm14w560tr-- 1950 tl

Bu ucunden birini alacağım. Direk siemens alıp kafam rahat etsin diye mi dusunmeliyim. Yoksa belirttigim arcelik ve profilodan birini mi almaliyim. Yorumlar icin simdiden tesekkurler

Bütçenizde 10,1 büyüklüğünde deprem etkisi yaratmıyorsa 1950₺ ye siemens alıp kafam rahat etsin demelisiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 25 Temmuz 2015; 20:35:32 >
  • Arcelik 8103 ycm arcelik argeninde tavsiye ettigi bir model

1200Lere bulunabiliyor nette kamp vs

Ama 1000 devir oldugu icin digerlerinin altinda kaliyor acikcasi o serinin 1400u olsa dusunmeden alicam

Profiloyu burda herkes tavsiye ediyor omru nedir bilen yok suan icin

Ama 7 yil garanti yaparsaniz zaten sizi en az 7 yil goturecek demektir

Gerci bsh servisleri o kadar guven vermiyor bana yarin arkasinda durularmi bilemem 7 yil garantiye ragmen

Sahsen siemense o parayi vereceginize profilo alip 7 yil garanti yaptirin en az 500 lirada vebinizde kalir cunku siemenste 7 yil dayanir zaten

Kazan vs ayni sanirim ikisindede bilenler daha iyi cevap verir

• arçelikte 2000 küsür liralık makine 1.40 dan sonrasına dikkat !!!

http://www.arcelikalisveris.com/U1982,55,arcelik-9146-yk-9-kg.htm

http://urun.n11.com/camasir-makinasi/9146-yk-arcelik-9-kg-yikama-6-kg-kurutmali-2-in-1-P63866064?cid=604001&gclid=Cj0KEQjw58ytBRDMg-HVn4LuqasBEiQAhPkhupHwoSrnzHNWCoIb-u_JNOwlKi4TuqR8kIFHO2BCHhsaAlzC8P8HAQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atl@s -- 25 Temmuz 2015; 21:47:27 >

• Diğer ikisini bilmem ama arçelik çamaşır makineleri çok başarısız bence. Son 5 sene içerisinde 2 tanesini bizzat kullandım, birkaç tanesini de yakınlarımdan dinledim. Yıkama performansı da malzeme kalitesi de kötü. O eski dillere destan muhteşem arçelikler mazide kaldı maalesef. Bugünün arçelikleri kötü yıkıyor, çabuk bozuluyor ve üstelik de hakettiğinin çok üzerinde bir fiyata satılıyor. Paranıza yazık etmeyin derim.

• https://youtu.be/E8buzYG49Uc

Bu hangi marka bunu alicam arkadas olumsuz makina budur sanirim :)

• j-gree J kullanıcısına yanıt
    👍👍👍👍👍👍👍

• JackDaniels kullanıcısına yanıt
    worhipal
  • bilalkendisin0606 kullanıcısına yanıt
    Worhipal?????

• quote:

Orijinalden alıntı: Atl@s

arçelikte 2000 küsür liralık makine 1.40 dan sonrasına dikkat !!!

http://www.arcelikalisveris.com/U1982,55,arcelik-9146-yk-9-kg.htm

http://urun.n11.com/camasir-makinasi/9146-yk-arcelik-9-kg-yikama-6-kg-kurutmali-2-in-1-P63866064?cid=604001&gclid=Cj0KEQjw58ytBRDMg-HVn4LuqasBEiQAhPkhupHwoSrnzHNWCoIb-u_JNOwlKi4TuqR8kIFHO2BCHhsaAlzC8P8HAQ

Bizim makine Samsung kore malı ama 1000 devirde aynı şeyi yapıyor. Makine yüklüyse 800 devirde kullanın.

• coskunserce kullanıcısına yanıt
    ha samsung ha arçelik, samsungu iyi mi zannediyorsunuz arçelik belki daha iyi olabilir bile
  • Atl@s kullanıcısına yanıt
    Ben Samsung iyi demiyorum zaten. Bence hangisi iyi derseniz
    http://forum.donanimhaber.com/m_8967811/mpage_188/f_//tm.htm#108524396 Bu başlıktaki mesajıma bakabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.