Şimdi Ara

wordpresste yazının taşması sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • (http://i.hizliresim.com/RVXP71.png)resimde gördüğünüz gibi yazı taşıyor.bunu nasıl ayarlıycam. wordpresste yazının taşması sorunu

• kerim4126 K kullanıcısına yanıt
    Bu kod ile divin sonuna gelen yazı, taşan yerden kesilerek alt satıra atılır.

word-wrap:break-word;

İlgili css koduna eklersen sorun çözülmüş olur.
  • MOLİVER kullanıcısına yanıt
    biraz daha ayrıntılı anlatablir misiniz ?
    single.php sayfasında, <?php the_content(); ?> bu kod yazınızı ekrana yansıtır.Şimdi biz bu kodu kapsayan bir div varsa, bu divin css koduna yukarıda vermiş olduğum kodu ekleyerek sayfada yer alan yazıların belirli bir alandan dışarıya taşmamasını engellemiş oluyoruz.Örneğin;

HTML kodumuz;
    <div class="yazi">
    <?php the_content(); ?>
    </div>

Burada göründüğü gibi yazımızı kapsayan div etiketi "yazi".Biz bu etiketin css koduna bir ekleme ile istediğimiz boyuta getireceğiz.Onun içinde;

CSS kodumuz;
    .yazi {
    width:500px;
    height:100%;
    word-wrap:break-word;
    }

CSS kodumuzda ne yaptık onu anlatayım.İlk olarak yazının geleceği alanın genişliğini belirledik.Daha sonra yazının uzunluğuna bağlı olarak otomatik yükseklik verdik.En sonda yazının taşmasını önleyecek kodumuzu yazdık.
    teşekkürler
    hocam ben bunu yapamadım da wordpresste bunun eklentisi var mı? yada başka biyerde.
    Eklentilik bir şey yok ortada, kullandığınız temada sorun var.Yukarda yazdığımın mantığını anladıysanız yapabilirsiniz.Yada temayı değiştirin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    sorun bende ben anlayamadım :(
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.