Şimdi Ara

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.225
Cevap
111
Favori
743.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçenlerde Tayvan'daki depremden sonra TSMC tahmin edilenden daha fazla hasar görmüş , olası bir erteleme haberi gelebilir hazırlıklı olun
  • turbo-powwer kullanıcısına yanıt
    780'den terfi ederiz diyorduk işe bak :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    İnşallah gelmez hocam 😕 Birde bir ara sanırım Seagate miydi emin değilim, fabrikalarını su bastı diye haberler çıkmıştı. Sonra da fiyatları arttirmislardi.İnşallah burda da öyle bir durum olmaz.

• NVIDIA Pascal mimarili amiral gemisi GPU'su olan GP100 için, SP ve DP gücü ile ilgili bir grafik yayınlamış.

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU]

http://www.guru3d.com/news-story/nvidia-slide-reveals-numbers-on-single-and-double-precision-for-flagship-pascal-gpu.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 17 Şubat 2016; 19:11:54 >
  • 3 katmi.yuhh.

• Bana 4k da 60 ve üzeri fps versin yeter.
  • Ne derece etkilendiği henüz kesin değil ama eğer durum ciddiyse çıkış tarihlerine ve fiyatlara yansır gibi görünüyor
    Hadi biraz geç çıksın anlarız da, fiyatlara yansırsa iyi olmaz.
  • 2. Jenerasyon Kepler'in amiral gpu'su GK110 (gtx780) baz alindiginda 3 kat fark mevcut Bant genisligi GB/s degerleri 250'den hatta Maxwell'in GM200'unu de katarsak 336'dan direk 1024'e yani saniyede 1TB'a yukselmis durumda bunu zaten yazdan beri biliyorduk Single Precision ve Double Precision degerlerinde de ayni sekilde buyuk bir artis mevcut bu listedeki Pascal gpu zaten Tesla serisinden oldugu belirtilmis 32GB HBM2'li GP100 olabilir.

Boylece GDDR5'in ozellikle bant genisliginde tikanma yaptigini gormus olduk 780'de 280GB/s , 980Ti-Titan X'de de 334GB/s de kaldigini gormustuk simdi yaz gibi kendisini gostermesini bekledigimiz GP104'un bile en kotu ihtimal GDDR5X ile gelecegini hesaba katarsak onda da 2 kat gibi artis gormemiz normal olacaktir. Ayrica 2012'den beri 28nm uretim teknolojisine ve GDDR5'e takili kalip benzer performanslardan kurtulacagiz tipki Fermi'deki gibi o geciside hissedecegiz fakat sunuda unutmamaliyiz ki Pascal'in da Fermi zamaninda yasanilan o sorunlarla gelmesi surpriz olmayacaktir onun icin Volta'da daha iyi bir denge olacagini dusunuyorum 1080p'de 970 ve ustu gpu'su olanlar bekleyebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asisvénia -- 18 Şubat 2016; 0:04:09 >
  • Boşuna 3 kat performans artışı beklemeyin. Hatta ikiye katlanmasını da beklemeyin. Titan X üzerine %50 performans artışı olursa fena değil. Fazlası olursa daha da iyi tabi ama çok büyük beklentilere girmemek lazım. Sonuçta çok büyük bir gpu hazırlanması da beklenmiyor. 300-400mm2 civarında bir gpu olacak gp100. O da öyle uçuk bir performans artışı getirmez gibi görünüyor. O tablolar da ilk Titan gibi olan k20x ile karşılaştırıyor pascalı. E ilk Titan üzerine Titan X %70-75 kadar daha yüksek performans gösteriyor. Hadi diyelim ki ordaki kağıt üstü değerler birebir performansa yansıdı. O zaman düz hesap, ilk Titan 100k performans gösteriyor olsun. Titan X de 175k olur. Pascal'ın Titanı da 300k olur. Yani kağıt üstünde bile Titan X'i ikiye katlayamıyor. Ha bu sp gücü dp gücü doğrudan performansı göstermez ama buradan çıkan sonuç, boşuna uçuk kaçık şeyler beklemeyin demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamad -- 18 Şubat 2016; 0:49:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: raptak

quote:

Orijinalden alynty: scutaro

quote:

Orijinalden alynty: raptak

quote:

Orijinalden alynty: Terminator T-800

Hocam ?u anki güncel seri olan Maxwell mimarisindeki gpulara bakarsanyz gpu isimlendirmeleri ile performanslar arasynda benzer bir durumun oldu?unu göreceksiniz.Örne?in Gtx 980 de GM204 Gtx 980 TY da ise GM200 gpusu yer alyyor fakat arada hatry sayylyr bir performans farky mevcut özellikle son oyunlarda bu fark kendisini dahada hissettirmeye ba?lady.Bu nedenle yazdy?ynyz gibi GP100 GP104 e göre daha performansly olacaktyr fakat fiyat anlamynda GP100 gpular epey cep yakabilir yine geneli itibariyle alynabilir gpular GP104 ailesinden olacaktyr diye dü?ünüyorum.

Peki daha güçlü GPU'ya daha dü?ük model numarasy vermek neyin kafasy?

Sayy ile ifade edilen GPU kod numarasy yani model numarasy de?il, üst seviyenin 1'den ba?layarak devam etti?ini dü?ünün, sonu 4 ve 8 ile bitenler de giri? seviyesi GPU'lar oluyor.

HBM2 ile vram yeter yetmez meselesi tarih oluyor, Pascal hesaplama gücü olarak da Maxwell'den daha iyi olacak, yeni seriyi ?imdiden merak ediyorum.

Anlamadym ne demek istedi?ini. Ee, 100 de 0 ile bitiyor?

Aynen, ben de merak ediyorum Pascal serisini. 16 GB VRam koyacaklar bir de, manyak bir ?ey olacak. Bir de seneye NVIDIA'nyn ba?ka model bir serisi çykacak, en tepede olacak olan model. Ondan sonra yeni mimariye geçecekler sanyrym. Bu arada bu Maxwell ve Pascal isimlendirmeleri mimari ady my yoksa sadece GPU'yu mu de?i?tiriyorlar?

sanırım fermiden sonra hep geliştirdiler fermi mimarisini.pascalda maxwellin hbmli versiyonu gibi olacak.

• O değil de; bugün nvidia çeyrek sonuçlarını açıklamış, yıl genelinin sonuçlarını da açıklamışlar. Gelir 5 milyar doları aşmış. Adamlar nasıl olsa rahatız, yok size kart falan. Bir yıl daha maxwell'le devam edin diyebilirler. Pascal beklentilerinizi iyice erteleyin bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mamad

O değil de; bugün nvidia çeyrek sonuçlarını açıklamış, yıl genelinin sonuçlarını da açıklamışlar. Gelir 5 milyar doları aşmış. Adamlar nasıl olsa rahatız, yok size kart falan. Bir yıl daha maxwell'le devam edin diyebilirler. Pascal beklentilerinizi iyice erteleyin bence.

Ne alaka ya? Adamlar para bol diye planlarını mı değiştirecek?
  • quote:

quote:

O değil de; bugün nvidia çeyrek sonuçlarını açıklamış, yıl genelinin sonuçlarını da açıklamışlar. Gelir 5 milyar doları aşmış. Adamlar nasıl olsa rahatız, yok size kart falan. Bir yıl daha maxwell'le devam edin diyebilirler. Pascal beklentilerinizi iyice erteleyin bence.

Hııı... Yapmadıkları şeydi zaten.

Edit: Volta da 2017'de gelecekmiş. Nvidia aynı üretim sürecinde hem pascal'ı hem de volta'yı cuda için kullanacakmış. Hem de çok kısa aralıkta. Artık ne planlıyorlarsa...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamad -- 19 Şubat 2016; 22:43:32 >
  • quote:

quote:

quote:

Edit: Volta da 2017'de gelecekmiş. Nvidia aynı üretim sürecinde hem pascal'ı hem de volta'yı cuda için kullanacakmış. Hem de çok kısa aralıkta. Artık ne planlıyorlarsa...

Hayır neden yapsınlar? Parası olan adamın daha fazla paraya ihtiyacı yok mu diyorsun yoksa?

Volta NVIDIA'nın son çıtadaki GPU'su değil mi? Ne demek istediğini anlamadım CUDA için kullanacakmış derken.
  • mamad kullanıcısına yanıt
    Aşırı saçma.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hayır neden yapsınlar? Parası olan adamın daha fazla paraya ihtiyacı yok mu diyorsun yoksa?

Volta NVIDIA'nın son çıtadaki GPU'su değil mi? Ne demek istediğini anlamadım CUDA için kullanacakmış derken.

@xaselcuk

Ne konuşulduğunu bilmeden gaza gelme hemen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamad -- 20 Şubat 2016; 3:57:23 >
  • O değilde fermi zamanlarını özledim be gtx460lar konuşuyordu o zamanlar canavar gibi overclock oluyordu namıssız :) bilmiyorum da 6 ve7. Nesilden gpu kullanmış biri olarak şimdiki nesillerde o tadı alamıyorum ya :)

• quote:

Orijinalden alıntı: xaselcuk

Aşırı saçma.

Aşırı saçma olan ne?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Kabaca 1-2 noktaya değinip konuyu biraz açacak oldum ama imzayı görünce boşverdim. Sen de öyle yap bence. Ben dx9 döneminde Nvidia'nın dx7 destekli mx'lerini güncel seri olarak kullanmış biriyim. Onun için bu tip mevzuları biraz dalga konusu yaparım. Yeni mimari + yeni gpu + yeni bellek + yeni yazılım vs. = masraf. Hele bir de erken dönemde bunlar yapılırsa, o masraf katlanır. O yüzden verimlilik iyice artmadan büyük işlere girmek çok kârlı olmaz. Bir dolu örneği var. Yine de pascal hemen gelmez lafını farazi söyledim, şaka maksatlı. O mesajdan bunu anlamamak çok zor.

Edit kısmı da senle ilgili değil. Ortaya yazdım, milletin haberi olsun diye. Ama şöyle açıklayayım; Cuda'dan kastım tesla gpuları. Şu gpgpu mevzusu yani. O alanda maxwell'le pek iş yapmadı nvidia. Daha doğrusu dp performansını yüksek tutmadı. En son kepler'le o alana oynadı. Şimdi hem pascal'la hem de volta'yla o alana ağırlık verecek gibi görünüyor. Daha doğrusu kendi tanıtımı o şekilde. Volta'yı da 2018'den önce çıkaracaz diye göstermişler. Kısaca adamlar 2 yılda 2 yeni mimari sunup ikisinde de ağırlıklı olarak cuda'yı geliştireceklermiş. Bunların hepsi geçen sene mi tam bilmiyorum ama bir toplantıda gösterilen slidelarda gösteriliyor. Linki de bulursam eklerim.

Edit: Buldum linkleri. Şu volta'nın çıkış aralığını gösteriyor:

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU]

Şu da Kepler'den sonra tesla/cuda için pascal olduğunu gösteriyor:

Aslında slidelar içinde tam olarak maxwell'in silindiği bir cuda gelişim tablosu da vardı da şimdi onu arayamayacağım.

Edit: Aramam dedim de zaten aynı slidelar içindeymiş. Aha tam olarak bu:

Yukarda dediğim gibi işte. Maxwell cuda/tesla için değildi, hem 2016'da pascal, hem de 2017'de volta bu iş için gelecek diyorlar. Maxwell'ler enerji verimliliğini artıran oyun gpularıydı.

@xaselcuk

Ne konuşulduğunu bilmeden gaza gelme hemen.

Ne alaka? Ne varmış imzamda? Valla hiç de o mesajdan şaka yapıyormuşsun gibi bir anlam çıkmıyor.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.