Şimdi Ara

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU] (571. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.224
Cevap
111
Favori
743.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 569570571572573
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eğer 1060 rx480 e yakın bi fiyatla çıkarsa tabiki iyi olur ama sanmıyorum. 480 le karşılaştırıp 300 dolar üzerine gelirse bir anlamı yok
  • Aha asus ta da CW çıktı vatan a millete hayırlı olsun. Bu nesilde cw li nesil oldu. Sanırım artık bu kapasitörleri aldıkları firmaları bi sorgulamaları lazım kart üreten firmaların.
  • Gtx 1060 olası özellikleri:

GPU: NVIDIA GeForce GTX 1060

ASIC: GP106-400-A1 and GP106-300-A1

16 nm FinFET process

120W TDP

1,280 CUDA cores, spread across 10 streaming multiprocessors

80 TMUs, 48 ROPs

192-bit GDDR5 memory interface

3 GB and 6 GB variants

Up to 1.70 GHz GPU Boost frequency

8 Gbps memory, 192 GB/s memory bandwidth

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1060 tamda tahmin ettiğimiz gibi geliyor. ikinci bir olasılık da Ti versiyonu için ama bu 1050 Ti mi olur yoksa 1060 Ti mi bilemiyorum. Fiyat olarak da 230-300 USD arası bir konum bekliyorum. AMD hepten tepetaklak olacak.

OC olmayan, ısı sorunları yaşayan fakat fiyatı gereği güzel bir konuma yerleşen Rx 480 daha yazılım güncellemesi alıp belini doğrultamadan kendisinden Dx12 dahil az güç tüketip daha iyi performans veren bir rakibi ile kıyaslanacak.

AMD yıllardır süre gelen beceriksizliğini herzamanki gibi yağlı ballı laflar ile süsledi ama, Nvidia tarafından yine sağlam bir rakip çıkarıldı karşısına.. Ne diyelim, geçmiş olsun AMD.!! sen bu lafları duymaya alıştın. Fakir edebiyatı da bir yere kadar..
  • rcpdrnc kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

1060 tamda tahmin ettiğimiz gibi geliyor. ikinci bir olasılık da Ti versiyonu için ama bu 1050 Ti mi olur yoksa 1060 Ti mi bilemiyorum. Fiyat olarak da 230-300 USD arası bir konum bekliyorum. AMD hepten tepetaklak olacak.

OC olmayan, ısı sorunları yaşayan fakat fiyatı gereği güzel bir konuma yerleşen Rx 480 daha yazılım güncellemesi alıp belini doğrultamadan kendisinden Dx12 dahil az güç tüketip daha iyi performans veren bir rakibi ile kıyaslanacak.

AMD yıllardır süre gelen beceriksizliğini herzamanki gibi yağlı ballı laflar ile süsledi ama, Nvidia tarafından yine sağlam bir rakip çıkarıldı karşısına.. Ne diyelim, geçmiş olsun AMD.!! sen bu lafları duymaya alıştın. Fakir edebiyatı da bir yere kadar..

AMD bu sene de malesef çuvalladı.

1. Firma algısında hep en kaliteli ve en hızlıya oynamalısın. Fakat AMD yine yanlış strateji uyguladı. F/P Ye gitmeye çalıştı

2. AMD Watt/ Performansta da çuvalladı yine.

Gtx 1070 150 watt
    Rx 480 160 watt

3. F/P Kartı yapayım orta segmenti götüreyim dedi fakat gtx 1060 hemen onun hızını keser.

Amd nin yapacağı rx 480 i 200$ civarına çekmek olacaktır.

Gtx 1060 tahminim 250$ olur fiyatı.

• xLmNt13 kullanıcısına yanıt
    AMD herzaman stratiji yanlışından kaybediyor zaten. Herzamanki halleri. İçlerinden bir kişide çıkıp düşünmemiş mi acaba "Nvidia mutlaka 1050-1060 gibi bir kart çıkartır" diye. Yani bunu herkes bilirken onlar nasıl düşünemiyor..

• 1060tan haber yok mu halâ?
  • Asisvénia kullanıcısına yanıt
    NVIDIA daha hızlı olmadan daha pahalı satmaz demiştim Oyun içi ortalama saat hızları daha yüksek olacaktır ve/veya BW isteyen oyunlarda bu fark görülecektir
  • MSI GeForce GTX 1080 SEA HAWK X incelemesi..

http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_1080_sea_hawk_x_review,1.html

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU]

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dJ_bLoW -- 1 Temmuz 2016; 15:53:24 >

• darkdevil35 kullanıcısına yanıt
    Valla hocam 2. seri 1.seri falan farketmiyor mesela benim aldığım monitörün 1. serisi tamamen felaketmiş benim aldığım 2 monitörde 2. seri ama durum ortada. Amazonda,newegg de müşteri yorumlarında benim aldığım freesync monitörle gysnc versiyonu şikayet rekorları kırıyor.

Monitörde durum böyle hadi konuyla alakasız anakartıda 3 gündür cehennemi yaşattı.

Anakartım Asus Z97 Pro Gamer mesela ama meğer asus hazretlerine kendisi hariç ekran kartı takmayacakmışız onuda acı bir şekilde MSI ekran kartı alınca öğrendim (Benim anakartım için özellikle geçerli diğerlerini bilemiyorum)

MSI 1070 i taktığımda ilk 1 saat sorun yoktu ardından öyle bir felaketler silsilesi başladı ki inanılmazdı yani.

Ansızın FPS oyun içinde 30-45 civarına düştü ve kısa süreli donmalar başladı. Unigine heaven yapayım dedim 970 ten beter sonuçlar vermeye başladı kart.

Bellli bir süre sonrada oyunun ortasında sürekli bir ding-dong sesi geliyor gamepad,kulaklık bir gidip bir geliyor ,oyun kitleniyor çöküyor falan derken windowsa bir döndüm baktım USB cihazları saniyede bir connect/disconnect oluyormuş meğer.

Ardından DVD-RW yi tanımamaya başladı BIOS yetmedi sistemdeki 2 HDD den birini daha tanımamaya başladı.

SSD ye bir dosya transferi 40MB/sn ye düşmeye başladı Windows un açılması 1dk civarı sürmeye başladı. Program açmak,Start menüsünün açılması 30sn aşağısı değildi sürekli sürücü hataları vs. derken tam bir cehennemdi.

SSD nin ömründen tam 3 Write Cycle ömür gitti sırf Windows çökmeleri ve yeniden kurulumlarından.

İlk yapıtğım MSI 1070 i çıkarmak oldu çünki 2 aydır işlemci GPU sundan görüntü alıyordum sorun yoktu.iGPU ya dönünce tabi bütün bu sorunlar hiç yaşanmamış gibi herşey süt liman .

Bu sefer bir kaç arkadaşımı aradım durum böyle böyle elinizdeki kartları getirinde test edelim dedim sağolsun getirdiler kartları. Zotac 980Ti,Gigabyte 980 ve EVGA 980Ti denedik.

Zotac ve Gigabyte da aynı sorunlar baş gösterdi sadece EVGA da sorun çıkmadı.

Google,Reddit falan bütün interneti araştırırken bir rus donanım sitesinde birisi bu sorunla ilgili mesaj atmış google translate özeti crashfree menüsünden fabrika biosuna geri dönün.

Aynı şekilde fabrika biosuna geri döndürdüm büyük oranda sorun kalktı. Arada bir dosya transferi yaparken, windowsta bir menü açarken hafif takılabiliyor ama bunada şükür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SwpnX -- 1 Temmuz 2016; 20:27:53 >

• Bence 1060 görmeden testlerini izlemeden hemen amd nin kartına gömmüşüz fakat amd nin zaten 1000 serisi ile yarışmayı idda etmiyor. 970 ile 980 arasına konumlandırıyor kendisini. 1060 için 250 dolara gelir diyorsunuz ya aynı yorumları 1080 1070 içinde yapıyorduk fiyatlar ortada ama tr de. Eğer ki 1060 1300 den aşağı gelsin o zaman 1070 1080 neden o fiyatlara geldi diye infial çıkar. Bence 1060 gelir ama 1500 tl den aşağı gelmez. Hiç ümidim yok. Bu devirde de kaç kişi 1500 tl bi ekran kartına verebiliyor bakmak lazım. Biz forumda takılanlar gördüğüm kadarıyla maddi durumu iyi insanlarız ama bizim dışımızda çok büyük bir kitle var 1000 tl altında ekran kartı alabilecek. O yüzde rx480 in şansının biteceğini düşünmüyorum ben hala. Sanki AMD yetkilileri 1060 ın geleceğini bilmiyorlar mıydı. Tabiki biliyorlardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2moon

quote:

Zotac GTX 1080 AMP Extreme! Beklenen inceleme..

bunun gtx 980ti amp extrem incelemesini izleyince aldımdı blackdesert oynarken full ayarlarda 2kda kart yandı paramı geri verdiler :D

1070 versiyonu aldm amazon ingiltereden, fiyat iyi kaçırmayın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    1070 seahawk ın fiyatı tahminen ne kadar olur hocam?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jose-ba

quote:

Orijinalden alıntı: 2moon

quote:

Zotac GTX 1080 AMP Extreme! Beklenen inceleme..

bunun gtx 980ti amp extrem incelemesini izleyince aldımdı blackdesert oynarken full ayarlarda 2kda kart yandı paramı geri verdiler :D

1070 versiyonu aldm amazon ingiltereden, fiyat iyi kaçırmayın

Hocam link vs alabilir miyiz , bir de ne kadar geldi vergiler dahil vs tam bir bilgi verirseniz çok memnun oluruz. Saygılar.

• http://www.hepsiburada.com/evga-nvidia-geforce-gtx-1070-superclocked-acx2-0-8gb-256bit-gddr5-dx12-pci-e-3-0-ekran-karti-08g-p4-6173-kr-p-BD805680

Çek satıştan 1000'e 200 çek bulursanız 1875 TL ye gelir.World kart varsa 100TL de oradan 1775 TLye gelir.Özel soğutmalı model.

Bu arada amacon.co.uk ta hangi linkteki ürünü diyorsunuz uygun fiyat diye acaba? TR gönderimi olan bulamadım da..

Founders Edition olarak

http://urun.n11.com/ekran-karti/msi-geforce-gtx1070-founders-edition-8gb-gddr5-256bit-vr-ready-P120131141

1910TL. 50TL kupon kullanırsanız 1860TL. 75 TL maxipuan kazanılacak 1785 TL. Ayrıca cep tel geçerli 1500e 100 hediye çeki kazanılır.Bu da 50TL civarı eder 1735TL gibi GTX 1070 alınabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecay -- 1 Temmuz 2016; 19:00:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alpert86

Net bir tahminde bulunmak zor hiç araştırmadım açıkçası ama 700 $ üzeri olur diye düşünüyorum.

• FP kralı bir kart ve directx 12 canavarı olan RX 480 varken bu kartlara para bayılmam açıkçası.
  • arkadaşlar ekran kartım gtx 1070 msi ve asic değerine gpuz programından bakamıyorum this card is not supported diyor nasıl bakacam bu değere???
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpert86

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-gtx1070-sea-hawk-x-8gb-gddr5-256bit-dx12-nvidia-geforce-ekran-karti.html
  • 
Sayfa: önceki 569570571572573
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.