Şimdi Ara

Turbo Yükle Hızı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Turbo yükle ile hiç hız testi yapan oldu mu? 100Mbit yaziyor ama upload hız testinde 40-50Mbit geziyor.

• Kablo ile bağlandığınızdan emin olun. Bir de sormak istediğim birşey var. Turbo servislerinden ayda bir kere mi yararlanılabiliyor?
  • IsO6 kullanıcısına yanıt
    Herhangi bir sınır belirtmemişler sayfada;http://www.superonline.net/super-servisler/servisler/turbo-yukle

Hız testinde 100 mbit yükleme hızı sağlayabiliyorsa, o fiyat gayet uygun.
  • 40-50 arasi geziyor, ethernet bagli... 100 gorebilen oldu mu merak ediyorum..

emin olmak icin speedtest farkli isp denedim gene 50 gecmedi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nofearl -- 28 Temmuz 2015; 17:47:24 >
  • nofearl N kullanıcısına yanıt
    Eve fiber kablo mu geliyor yoksa cat mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: IsO6

Fiber, normalde Airport ile kullaniyorum ama kendi modemlerini de takip denedim.

Deneyen olursa hiz testi yapip upload hizini paylasirsa sevinirim. Kapasitesi mi 50 civari yoksa baska sorun mu var merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nofearl

quote:

Fiber, normalde Airport ile kullaniyorum ama kendi modemlerini de takip denedim.

Deneyen olursa hiz testi yapip upload hizini paylasirsa sevinirim. Kapasitesi mi 50 civari yoksa baska sorun mu var merak ediyorum.

Hem turbo indir hem de turbo yükle aktif. Hızım bu değerlerde çıkıyor speedtest'te:

Turbo Yükle Hızı?

Torrent'te gerekli portlar açıldığı taktirde 10 mb/s download ve 10 mb/s upload hızına ulaşabiliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: _Shinku_

quote:

quote:

Hem turbo indir hem de turbo yükle aktif. Hızım bu değerlerde çıkıyor speedtest'te:

Turbo Yükle Hızı?

Torrent'te gerekli portlar açıldığı taktirde 10 mb/s download ve 10 mb/s upload hızına ulaşabiliyorum.

Cok cok tesekkurler, benim 40-50 kesin gecmiyor. indirirken tam 100 ama upload sorunlu.

Turbo Yükle Hızı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nofearl -- 30 Temmuz 2015; 18:50:24 >

• Isp de global iletişim hizmetleri vs yazıyor superonline Taşeron mu kullandı acaba sizin orda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _Shinku_

quote:

quote:

Turbo Yükle Hızı?

Cok cok tesekkurler, benim 40-50 kesin gecmiyor. indirirken tam 100 ama upload sorunlu.

Turbo Yükle Hızı?

Dosya göndermeye kalktığınızda 9 mb/s veya üzerine çıkabiliyorsanız sorun yoktur ama çıkamıyorsanız Superonline ile görüşün derim. Yardımcı olurlar.

• Geçtiğimiz birkaç gün önce kullandım Turbo button'u testte genelde 88-96 arası vs çıkıyordu. Kablolu bağlanıyorum. Yalnız testte hız iyi çıkıyordu da free sunucudan bile son hızda idm ile dosya indirirken bile o hızı vermiyordu nedense. Bazen veriyor bazen vermiyor. Torrent ta gerçekten 10mb/sn download edebilen oldu mu hiç? İlk aldığım zaman turboyu 10-11mb/sn download ediyordu sonralardan yavaşladı. 6mb ve ya 5 mb a falan. Acaba dosyaları indirdiğimiz sunucu kaynaklı mı yavaşladı ona bilemedim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

İnternet hızı (download ve upload) sonuçları bazı faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu faktörler, sunucunun, ev/işyeri arasında bulunan diğer sunucu ve router’ların (yönlendiricilerin) performansı ve sayısı; ev/işyeri ve sunucu lokasyonu arasındaki hatların kullanım yoğunluğu ve bilgisayarın performansıdır. Ayrıca erişmekte olunan server’ların internet çıkışlarındaki yoğunluk veya kendi düzenlemeleri doğrultusunda getirdikleri hız kısıtlamaları, web sayfalarının yavaş açılmasını etkileyebilir.

Hız konusunda sorunlar olabileceğini bu açıklama ile nazikçe anlatmak istemişler.
  • Sebepsiz %50 kaybın normal olmadığının onlar da farkındalar. Ilgileniyorlar bakalim cozulebilecek mi..

@hotel california 91 li statik ip, speedtest oyle algilamis sadece

@techniquest35 sunucu mesafesi arttikca maksimum hızın dusmesi normal, tcp ayarlari yapip optimize edebilirsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.